Neler Yeni

İşlemcim yanıyor yardım lütfen

zafererdg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Zafer Erdogmus
Termal macunlarını henüz 1 saat önce değiştirmeme rağmen ve üstüne üstlük fanlarıda gıcır gibi temizledim ama herhangi bir oyun açtığımda işlemcim mnimum 90 dereceye çıkıyor. Normal masaustundeyken 35 40 derece arsında hiçbir sıkıntı yok. ama oyuna girdigimde dediğim sıcaklıklara geliyor ve oyubn yaklaşık 1 saat içinde kendini kapatıyor hatta bazen 10 dk içinde.
Nasıl düşüreceğim arkadaşlar sıkıntı ne olabilir helppp plsss.
İşlemci: i7 13700k
Grafik 3080 ti
32 gb ram
Mesaj otomatik birleştirildi:

Termal macunlarını henüz 1 saat önce değiştirmeme rağmen ve üstüne üstlük fanlarıda gıcır gibi temizledim ama herhangi bir oyun açtığımda işlemcim mnimum 90 dereceye çıkıyor. Normal masaustundeyken 35 40 derece arsında hiçbir sıkıntı yok. ama oyuna girdigimde dediğim sıcaklıklara geliyor ve oyubn yaklaşık 1 saat içinde kendini kapatıyor hatta bazen 10 dk içinde.
Nasıl düşüreceğim arkadaşlar sıkıntı ne olabilir helppp plsss.
İşlemci: i7 13700k
Grafik 3080 ti
32 gb ram

Ekler

• WhatsApp Image 2024-07-18 at 01.18.47.jpeg
    WhatsApp Image 2024-07-18 at 01.18.47.jpeg
    647.1 KB · Hit: 73
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Emre ali
yeni yaptım kanka termal macunu daha 1 saat önce. ve bu arada irlandada oturuyorum hava sıcaklıgı 15 derece evim buz gibi imkansız yani
dostum işlemcine termal macun temizlerken bi şey yapmış olabilrmisin diyeçeğim ama o zaman hiç çalışmazdı en iyisi bu işten iyi anlıyan biriyle görüş veya danış

Cahit Emin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Cahit Emin
yeni yaptım kanka termal macunu daha 1 saat önce. ve bu arada irlandada oturuyorum hava sıcaklıgı 15 derece evim buz gibi imkansız yani
Benim aklıma başka bir şey gelmiyor diğer arkadaşların cevaplayabilir

zafererdg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Zafer Erdogmus
hocam o güzelim işlemciyi stok fanla kullanmak bu yaz aylarında büyük risk bence soğutucu alın bir an önce
kankacım hava sıcaklıgında sorun yok diyorum ama. irlandada oturoyrum hava 10 15 derece. şimdi bana önerebiliceğiniz bir soğutma modeli var mı onu söyleyin ve ben kendim yapabilir miyim sizce

dostum işlemcine termal macun temizlerken bi şey yapmış olabilrmisin diyeçeğim ama o zaman hiç çalışmazdı en iyisi bu işten iyi anlıyan biriyle görüş veya danış
yok kanka yapmadım ve heryerini çok güzel temizledim. eksiksiz taktım
İçıni temizledikten sonra bu şekilde arttıysa soğutma bloğunu tam sıkamamış olabilirsin eğer temas etmiyorsa sıcaklık bu yüzden bu kadar yüksek olabilir
onuda çok güzel sıktım gayet güzğelde yapışltırdım macunu kanka daha önce de yapmıştım bu işlemi ama ilk defa bu kadar sıcaklık görüyorum. 1 saat içinde oyunlar kendi kendiligine kapanıyor

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,930
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe
kankacım hava sıcaklıgında sorun yok diyorum ama. irlandada oturoyrum hava 10 15 derece. şimdi bana önerebiliceğiniz bir soğutma modeli var mı onu söyleyin ve ben kendim yapabilir miyim sizce

yok kanka yapmadım ve heryerini çok güzel temizledim. eksiksiz taktım

onuda çok güzel sıktım gayet güzğelde yapışltırdım macunu kanka daha önce de yapmıştım bu işlemi ama ilk defa bu kadar sıcaklık görüyorum. 1 saat içinde oyunlar kendi kendiligine kapanıyor
Fanların çalıştığından eminmisin

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
yunusemre
sıvı sogutma degılmı bu???

zafererdg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Zafer Erdogmus
sıvı sogutma degılmı bu???
Valla bilmiyorum siz daha iyi bilirsiniz ikinci el aldım 1 sene önce çocuk öyle bir ayrıntı vermemişti

MSI MPG CORELIQUID K240 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu Evet buymuş ya ben yeni öğreniyorum eee nolcak şimdi​

Ekler

• WhatsApp Image 2024-07-18 at 01.39.45.jpeg
    WhatsApp Image 2024-07-18 at 01.39.45.jpeg
    528.7 KB · Hit: 39

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
yunusemre
Valla bilmiyorum siz daha iyi bilirsiniz ikinci el aldım 1 sene önce çocuk öyle bir ayrıntı vermemişti

MSI MPG CORELIQUID K240 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu Evet buymuş ya ben yeni öğreniyorum eee nolcak şimdi​

hocam bırsey sorucam stok fanmı dedım evet dedınde sıvı sogutucu bu hıcmı bakmadın her neyse sıvı sogutmanın fanlarını ters takmıs olabılırsın ayrıca pompa cokmu kıvrılmıs ve cpu fan ve bır seye daha takılıyordu anakarta sımdı aklıma gelmıyor

ben arkadasa montajlarken su vıdeo sayesınde rahatca halletmıstım sorunsuz sekılde
bır bak

zafererdg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Zafer Erdogmus
Peki beni yanlış anlamayında bunun içine su falan koyuyormuyuz buna neden sıvı soğutma diyoruz :D Lütfen yanlış anlamayın bilmedigim icin soruyorum sıvı soğutmaymış bende sizinle beraber öğrendim

hocam bırsey sorucam stok fanmı dedım evet dedınde sıvı sogutucu bu hıcmı bakmadın her neyse sıvı sogutmanın fanlarını ters takmıs olabılırsın ayrıca pompa cokmu kıvrılmıs ve cpu fan ve bır seye daha takılıyordu anakarta sımdı aklıma gelmıyor

ben arkadasa montajlarken su vıdeo sayesınde rahatca halletmıstım sorunsuz sekılde
bır bak
yok hocam aynı söktüğgüm gibi güzelce taktım zaten up yazıyo bu taraf üstte durcak diye uyarı var

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
yunusemre
Peki beni yanlış anlamayında bunun içine su falan koyuyormuyuz buna neden sıvı soğutma diyoruz :D Lütfen yanlış anlamayın bilmedigim icin soruyorum sıvı soğutmaymış bende sizinle beraber öğrendim

yok hocam aynı söktüğgüm gibi güzelce taktım zaten up yazıyo bu taraf üstte durcak diye uyarı var
genel olarak oyle koymaya gerek yok harıcı var tabıde ben hıc degıstıren gormedım suyunu abım 5 senedır kullanıyor bırsey olmadı zaten msı uzmez

bırde attıgım vıdeoda 4.20 den 5. dakkaya kadar ızlermısın hocam orayı detaylı

zafererdg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Zafer Erdogmus
genel olarak oyle koymaya gerek yok harıcı var tabıde ben hıc degıstıren gormedım suyunu abım 5 senedır kullanıyor bırsey olmadı zaten msı

genel olarak oyle koymaya gerek yok harıcı var tabıde ben hıc degıstıren gormedım suyunu abım 5 senedır kullanıyor bırsey olmadı zaten msı uzmez

bırde attıgım vıdeoda 4.20 den 5. dakkaya kadar ızlermısın hocam orayı detaylı
Evet izledim şuan kasayı açıyorum acaba orayı atladım mı diye bakacağım. Peki bu sıvı soğutma sizce iyi bir modelmidir bu işlemci için yeterli midir

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
Stok fanda normal bir değer thermalright kule tipi öneririm kendin montaj yaparsın ya zor değil azıcık el becerisi var ise

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
yunusemre
Stok fanda normal bir değer thermalright kule tipi öneririm kendin montaj yaparsın ya zor değil azıcık el becerisi var ise
sıvı sogutmada bu degerlere hocam :D

Evet izledim şuan kasayı açıyorum acaba orayı atladım mı diye bakacağım. Peki bu sıvı soğutma sizce iyi bir modelmidir bu işlemci için yeterli midir
guzel sıvı sogutucudur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,619
Üyeler
157,968
Son üye
Bumm3r21
Top Bottom