Neler Yeni

Yardım İşlemcimin Temel Hızı 3,20 Ama 3,50lerde Geziyor

shewxye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yiğit Özcan
Ryzen 5 1600 SixCore
İşlemcimde Overlock Yok Ve Temel Hız 3,20 Olmasına Ramen İşlemcim Şuan 3,50 lerde geziniyor
Güç Planı Üzerinden Oynama Ne Kadar Yapsamda İşlemiyor Güç Planı Çalışmıyor
AnaKart Üzerinde Yani Biosda OverClock Daha Önce Yapmıştım Fakat PCye Format Fln Attım Yani Şuan OverClock Yok

Bilen Kişiler Yardımcı Olursa Sevinirim

Düzenleme : Arkadaşlar Sorunum Power Supplydaymış yani psuda Yardımcı olan herkese tşkler

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-07-04 152413.png
    Ekran görüntüsü 2024-07-04 152413.png
    44.8 KB · Hit: 25
Son düzenleme:

shewxye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yiğit Özcan
voltaj değerlerini biliyorsan yap yoksa daha iyi yapayım derken beter edersin ve bencede termal macundan veya işlemci ayaklarında toz olmasından kapanıyordur sentetik tinerle temizleyebilirsin
Toz Ve Termal Macun Temizliği Yaptım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullandığın Macun ?

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,385
İsim
Batuhan
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Bekir Küllac
8.5 W/m-K idare ederlik fakat sence işlemcini bilirsin ısınan bir işlemcimi 8.5 senin işlemcinin sogutmasını karşılarmı veya msi afterburner vb uygulamalar üzerinden işlemcim şu şu derece olunca bilgisayarımı kapat gibi bir ayarı farkında olmadan uygulamış olabilirimisin ayarları ellerken en kötü ihtimalle voltaj değerini ya düşük girdin ama düşük girsen açılmaz ya da yüksek girdiğin için işlemci oyuna girince 100 de 100 kulanıma gelince kendini komaya sokuyor

shewxye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yiğit Özcan
8.5 W/m-K idare ederlik fakat sence işlemcini bilirsin ısınan bir işlemcimi 8.5 senin işlemcinin sogutmasını karşılarmı veya msi afterburner vb uygulamalar üzerinden işlemcim şu şu derece olunca bilgisayarımı kapat gibi bir ayarı farkında olmadan uygulamış olabilirimisin ayarları ellerken en kötü ihtimalle voltaj değerini ya düşük girdin ama düşük girsen açılmaz ya da yüksek girdiğin için işlemci oyuna girince 100 de 100 kulanıma gelince kendini komaya sokuyor
msi afterburner 1 kere indirmiştim ama hiç bi şeyi kurcalamamıştım
nasıl bu pcyi düzelticem bilmiyorum
Düzeltmeme Yardımcı Olursanız Çok Mutlu Olurum

Burdan Aldıysan Çakma Olma Olasılığı Yüksek .
olabilir

Msi AfterBurner'i İndirip Bi Kontrol Edicem

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Bekir Küllac
olurum yardımcı sıkıntı yok

afetburnerda o.c. falan yapmadınız dimi

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Bekir Küllac
eski voltaj ve Ghz değerlerine geri döndürdünüzmü işlemciyi veya direkt bios reset falanmı çektiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Bekir Küllac
hocam hiç ramlerinizin mhz sine baktınızmı acaba belki olması gerekenden daha düşük değer girmiştir veya daha yüksek

aradıgım cevabı verdiniz ramlerdende kaynaklı olabilir işlemciden değilse

shewxye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yiğit Özcan
hocam hiç ramlerinizin mhz sine baktınızmı acaba belki olması gerekenden daha düşük değer girmiştir veya daha yüksek

aradıgım cevabı verdiniz ramlerdende kaynaklı olabilir işlemciden değilse
ramlerle hiç uğraşmadım bios üzerinden

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Bekir Küllac
bilgisayarınızda ani kapanma oluyormu

ramlerle uğraşmasanız bile sıfırladıgınız için ram mhz değerleride sıfırlanmış olabilir örnegin 3200 lük ram 2000 lerde çalışıyor olabilir

shewxye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yiğit Özcan
bilgisayarınızda ani kapanma oluyormu

ramlerle uğraşmasanız bile sıfırladıgınız için ram mhz değerleride sıfırlanmış olabilir örnegin 3200 lük ram 2000 lerde çalışıyor olabilir
evet pc anlık kapanıyor
dediğiniz gibi olabilir

nasıl düzelteceğim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,693
Üyeler
150,740
Son üye
Fatih1907