Neler Yeni

İsrail Ürünlerini Neden Boykot Ediyorum -İnsan Hakları ve Adalet İçin Bir Duruş

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,123
İsim
Hakan
Aynen kanka dünyada önemlisiniz zaten birey olarak, boykot işe yarar 👍

Mert

80+ Silver
Sürdürülebilir olduğunu düşünüyor musun? Önemli nokta bu.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,726
İsim
göksel yurtcan
iki tarafıda desteklemiyorum fakat soydaşlarımın yanında durmayıp ne kadar emperyal güç varsa onlarla görüşmeler yapan Uygur konusunda çin'i destekleyen Karabağda ermenilerin yanında olan bir halk için boykot yapamam saygılar

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,269
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks

kumarga

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Alkan Köroğlu
iki tarafıda desteklemiyorum fakat soydaşlarımın yanında durmayıp ne kadar emperyal güç varsa onlarla görüşmeler yapan Uygur konusunda çin'i destekleyen Karabağda ermenilerin yanında olan bir halk için boykot yapamam saygılar
aynı görüşteyim.

Bura.K

80+ Silver
Bir ürünü boykot etmeniz bir halta yaramaz. 10 yaşındaki çocuk gibi davranmayı kesin.

Ayrıca bunu yazarken Kola içiyorum. Yarında Burger yemeye gideceğim. Siz böyle yaptıkça açıkları kapatacağım.

Saçma sapan işler. İşi gücü olmayan toplanmış, boykot ediyorlar sözde :D

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
998
İsim
umut şahin
Giriş:
Filistin ve İsrail arasındaki uzun süreli çatışma, insan hakları ihlalleri ve sivil kayıplarla birlikte devam ediyor. Bu çerçevede, İsrail ürünlerine yönelik bir boykot, bireylerin bu duruma dikkat çekme ve adalet talep etme şekli olarak öne çıkıyor.

Anahtar Nedenler:
1. İnsan Hakları İhlalleri: İsrail'in Filistin'deki politikaları çerçevesinde yaşanan insan hakları ihlalleri, birçok kişiyi bu ürünlere yönelik boykota yönlendiriyor.

2. Sivil Kayıplar: Çatışma sırasında yaşanan sivil kayıplar, insanların vicdanlarını sarsıyor ve bu duruma karşı bir tepki olarak boykot düşüncesini güçlendiriyor.

3. Uluslararası Dayanışma: Boykot, uluslararası düzeyde Filistin halkına destek gösterme ve dayanışma eylemi olarak değerlendirilebilir.

Sonuç ve Uygulama:
Bu boykotun, bireylerin politikalar ve insan hakları konusundaki duruşlarını ifade etme, dikkat çekme ve değişim talep etme amacını taşıdığını söylemek mümkün. Ancak, bu eylemin etkili olabilmesi için toplumda geniş bir farkındalık yaratılması ve alternatif çözüm önerilerinin tartışılması önemlidir.

Unutulmamalıdır ki, bu konuda farklı görüşlere saygı göstermek ve diyalog kurmak, daha kapsamlı bir anlayış ve çözüm arayışında önemli bir adım olabilir.

Şu şekilde değerlendirebiliriz;
Bu boykot benim için sadece bir eylem değil, aynı zamanda içsel bir duruş. Filistin'deki çocukların yaşadığı acıları gördükçe, vicdanımın derinliklerinden hissediyorum. Bu durum, adil ve barış dolu bir dünya umudunu taşımama sebep oluyor.

Bu boykot, sadece bir ürünü tercih etmeme ya da bir hizmeti kullanmama eylemi değil, aynı zamanda bir ses çıkarma ve adalet için mücadele etme şeklim. İnsanların yaşam hakkı ve onurlu bir yaşam talepleri, herhangi bir siyasi zeminde üstünlük sağlamalıdır.

Umarım bu tür eylemler, toplumsal farkındalığı artırarak, çatışma bölgelerindeki çocuklara daha iyi bir gelecek sağlama yolunda bir etki yaratır.
knkm o ürünleri bir kaç ay almazsın sonra mecburen gidip alacaksın çünkü en ufak hijyen ürününden en büyük deterjana kadar onlar kadar kalitelisi yok çünkü adamlar hem kaliteli hemde uygun fiyatlı ürünler sunuyor şimid yan sanayii ürüne 100 vereceğime kaliteli olana 120 150 veririm daha iyi 100 olan üründen 3 kullanmam lazım ama 120 150lik olandan 1 2 kullanmak yetiyor ben kendi çıkarlaırma bakarım bu boykot sürecinde uygun fiyata düşen ürünleri alırım ardından tekrar devam ederim fiyatları normalleşmeye devam ettiğinde de almaya sevam edeirm beni kendi ülkem sınırlarımın içi ilgilendirir eğer israil bana savaş ilan ederse sorun ama gidip hamas kaşınıp tünellerden çıkıp adamları ağır vurduktan sıonra tünnellerde pusuya yatarak yukarıdaki sivilleri tehlikeye sokuyorsa hamashakediyor bu da israile savunma hakkı verir ve hamas eğer çrnalarını ve mühimmatlarını sivil yerleşim yerlerinde muhafaza ve ateşlerse bu da israile hedef vermek olur.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,831
İsim
Mert Can Ergün
En pis insan müslüman insanlar dır yemek yemeği bilmezler utanmadan müslümanız diyorlar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,747
Üyeler
142,170
Son üye
Tosbağa61
Top Bottom