Neler Yeni

Boykot ve Filistin - İsrail hakkında

1721

80+ Bronze
bu olaya niye bu kadar taktınız anlamadım? savaşlar her yerde var. afrikada insalar aç la aç su bulamıyolar adamlar. bunlar yıllardır sorunken ,1 aylık savaş sürecinde mi çocukların öldüğü aklınıza geldi ? çocuklar her zaman ölüyor ve muhtemelen devam edecektir. ama Müslümanlar dersen; afrika'da sulardaki bakterilerden ishal olup ölen çocukların çoğu da Müslüman haberiniz olsun.

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,000
İsim
MehmedVII
Filistin resmi olarak Ermeni soykırımını tanımadığını belirterek başlayayım.
Filistin'in Ermeni soykırımını desteklediğine ithafen Twitter'da Ermeni bir hesabın Filistin Posta İdaresi'nin Ermeni soykırımı ile ilgili pul bastırdığı iddiasını ortaya attığı aşağıdaki kaynaklar tarafından belirtilmiştir.
teyit
malumatfuruş

Filistin devlet başkanının Uygur sorunu hakkındaki açıklaması hakkındaki düşüncelerim şu şekilde. Filistin - İsrail meselesi belli. Zaman içinde İsrail Filistin'i sürekli küçültmüştür. Hamas - İsrail savaşından gelen fotoğraflara bakarsanız halkın artık bittiğini göreceksinizdir. Devlet başkanları çıkarına göre açıklama yapabilir. Necmettin Erbakan dışında kimsenin kendi şahsi düşüncesini devlet politikasıyla birleştirdiğini düşünmüyorum. Çin Filistin'in özgür bir devlet olmasını destekleyen bir ülkedir. Bunun yanında Çin İsrail ile yakın ekonomik ilişkiler kurmuştur. Ayrıca Çin'in siyonist bir devlet olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Yani şu an Filistin resmiyette okyanusta ölü bir balığın sürüklendiği gibi okyanus nereye o oraya bir vaziyettedir.
Yukarıda anlattığım kesin böyledir demiyorum, belki Filistin devlet başkanı gerçekten de öyle düşünüyor.
Ayrıca velhasıl böyle olsun. Bu Filistin halkının gördüğü muameleyi haklı mı çıkarıyor? Yahu İsrail bayrağı açan Türk gördüm. Utanın kendinizden, gelişmemiş insanlar! Misal Erdoğan'ın bütün düşünceleri Türk halkının tüm düşüncesini yansıtıyor mu? Bu ne sığ bir düşünce şeklidir?

Yıllardan beri orada Filistin vardı, Filistin olmalı. "Kudüs İsrail'indir." diyen gördüm lan ben. Lan İsrail seni sokakta yalnız yakalasın doğduğuna pişman eder, ölümü istersin artık. Bu ne cahilliktir.

Şimdi birileri çıkacak sen Filistin Arap sevici misin? Hayır kardeşim ben objektif düşünen mantık takıntılı hasta ruhlu bir adamım.

Boykota gelince... Boykot ile bir şey olmaz zannediyorsunuz. Boykot işe yaramasa marketlerde böyle indirimler görür müydünüz? İnsan buradan bile bir çıkarım yapar. Der ki "Lan indirimler %50 seviyesinde. Demek ki harbi satmıyor.".
Al sana boykot:

İnsanlar yerli ödeme sistemi troy'a geçmeye başladı. Troy hakkında bilgim yok ama şunu bilin, boykot işe yarıyor!

Ve daha birçoğu... Boykot işe yarıyor! Bu sefer ciddi.

Sonra bazıları bana ne diyor? Lan Avrupa'daki halk Filistin için sokağa çıktı, marketlere girip Filistin bayrağı, pankartı açtılar. Sanki bu durum Avrupa halkını çok mu ilgilendiriyor? A evet aslında ilgilendiriyor, insanlık söz konusu sonuçta. Hollandalı bilmem kaç avukat sokağa çıktı İsrail yargılansın diye.

Filistin'in durumu sebebiyle çokça Müslüman olan veya Müslüman olma yoluna giren var.
Dışarıdaki bilmiyor ama gözü açık, bizimkiler biliyor ama kör.

Tövbe estağfurullah!
Bildiğim kadarıyla Filistin devlet başkanı Batı'nın bir kuklası şu an bile bir işe yaramıyor. Sırf bir tane kukla Uygur Türkler hakkında kötü konuşuyor diye herkes kötü olmamalı.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Bildiğim kadarıyla Filistin devlet başkanı Batı'nın bir kuklası şu an bile bir işe yaramıyor. Sırf bir tane kukla Uygur Türkler hakkında kötü konuşuyor diye herkes kötü olmamalı.
Helal lan sana. Valla okuduğunu anlama yeteneğine sahipsin. Bu konudakilerin "Ali topu at." cümlesini bile anlayamayacağını yemin edebilirim ama ispatlayamam.

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,104
İsim
Hakan
Bilader senin bu derdin ne her fikri farklı olana yaptığın mal muammelesi, bir şey biliyormuş triplerin?

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,000
İsim
MehmedVII
Helal lan sana. Valla okuduğunu anlama yeteneğine sahipsin. Bu konudakilerin "Ali topu at." cümlesini bile anlayamayacağını yemin edebilirim ama ispatlayamam.
Uykum var diye sadece başını okudum. Orası dikkatimi çekti. Hepsini okumadım henüz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,025
İsim
Diyarhan
Dünyanın her yerinde sayısız savaş ve zulüm var. Bizim kendi derdimiz bitti kaldı başkaların derdi. Eğer zengin ve refah dolu bir ülke olsaydık her türlü yardımı desteği yapmak doğru olurdu. Her hafta bir öğrencinin öldüğü işsizliğin tavan yaptığı evsizlerin davaların tavan yaptığı bir ülkede kendi başımıza zor dururken başkalarının derdini de taşıyamayız. Ne Türkistanı ne Filistini umursayamayız. Önce kendi belimizi doğrultalım sonra bakarız hal çaresine.

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,000
İsim
MehmedVII
Hocam bulursan banada haber ver bende geliyim. Konu hakkında da işine gelince “dostumuz” olan iki devletide desteklemiyorum. Bana sorarsanız en doğrusu filistinin daha çok acı çekmeden teslim olmasıdır.
Filistin şu an ne yaptı da teslim olmalı? Filistin diyorum Hamas değil.

KAANT10X

80+ Bronze
Hacı lütfen buraya bu tarz şeyler yazma. Üyelerin çoğunun anlama ve empati yeteneği yok çoğu her şeyi bildiğini sanan resmi ideoloji mensubu bunlara bir şey anlatma. Ne kadar haklı olursan ol sana hak vermeyecekler ya da işin doğrusunu öğrenemeyecekler.
Milletin gavur dediği insanlar çıkıp Avrupanın meydanlarında zulmü protesto ediyor, olaylara tepki gösteriyor ama bizim özentiler bunu bırak biraz rahatsızlık bile duymuyor.
Bunlar seçimi kazanamadık diye insanlara enkaz altında geberseydiniz diyen açlıktan ölün diye ağlayan zavallılar. Bu halde iken zaten bunların bir şey anlamasını bekleme.
Bunların asıl rehberi Jahreindir.
Türklük edebiyatı yaparlar ama hangisi şehitlere ve ecdadımıza dua ya da kendi inanış tarzları her neyse saygı ile anmışlardır. Yerde bayrak görseler ben mi düşürdüm diyip kaldırmazlar, istiklal marşının muhtevasını anlayamazlar. Biz bir tek Filistin'e destek verirken akıllarına Uygur Türkleri gelir yoksa hiç akıllarına gelmez.
Tek vasıfları babalarının paralarını yiyip 3+1 lüks konutlarında açlık edebiyatı yapıp ülkede milyonlarca Suriyeli olduğunu hem de abartarak anlatmaktır.

Top Bottom