Neler Yeni

İsrail Ürünlerini Neden Boykot Ediyorum -İnsan Hakları ve Adalet İçin Bir Duruş

Emsal

80+ Silver
Siyasal İslam hiç sekmez, cevap vermez hakaret eder.
Biz şükürler olsun ideolojik müslüman değiliz, biz Allah'ın oku emrine uyuyoruz. Güdülmüyoruz.
Arkadaşım açık açık fikre saygı duymayan da hakaret anlamına gelebilecek şeyleri yazan da sensin

Buna en büyük delilim birazdan mesajımı alıntılayıp kahkaha emojisi atıp saygı duymayan şeyler yazman olacak

Furknaykc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Furkan Aykaç
Sorulan soruları öncelikle iyi anladıktan sonra sor ben zaten sana cevap veririm. Sen benim konuma gelipte boş konu diyerek başlaman ile birlikte benden saygı beklemen nasıl mantık arıyorsun ?
Hamasa dair bir kelimem var mı bende sana sorayım ?

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Arkadaşım açık açık fikre saygı duymayan da hakaret anlamına gelebilecek şeyleri yazan da sensin
Fikirlere saygılı olunmayacağını düşünüyorum, kişinin benliğine saygım var. Bu da benim felsefi yaklaşımım.

Üstelik mesajların sırasına bakarsan hakaret sırasını görebilirsin.
Ben sorduğum soruların cevabını alamazsam arkadaşın konusunun tamamen laf gevelemek olduğu kanıtlanacak diye umuyorum.

Furknaykc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Furkan Aykaç
Fikirlere saygılı olunmayacağını düşünüyorum, kişinin benliğine saygım var. Bu da benim felsefi yaklaşımım.

Ben sorduğum soruların cevabını alamazsam arkadaşın konusunun tamamen laf gevelemek olduğu kanıtlanacak diye umuyorum.
Saat geç oldu hadi hayırlı geceler kardeşim.

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Hayırlı geceler.
Sorularıma cevap atınca etiketlersen sevinirim.

Emsal

80+ Silver
“Senin gibi entelektüel birikimi olmayan birinin düşüncesini kimse merak etmiyor.”

“Senin zihniyetine sahip adamlar”

“boş adama”

“Güdülmüyoruz”

Dikkatlice okudum arkadaşın “beynini sorgulasın” belki biraz ağır olmuş ancak yine hakarete yakın bir ifade değil onun dışında yukarıdaki ifadeler kırıcı genelleyici ve kişilere pek de saygı hissi uyandıran ifadeler değil diye düşünüyorum

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
“Senin gibi entelektüel birikimi olmayan birinin düşüncesini kimse merak etmiyor.”

“Senin zihniyetine sahip adamlar”

“boş adama”

“Güdülmüyoruz”
Sorgulamayan insan güdülür. Bu basit bir sebep sonuç ilişkisi. Ülkenin tıpkı %52'si gibi.
Entelektüel birikim okuyarak/sorgulayarak kazanılır. Ben de bu olay hakkında en basite indirgenmiş bir kaç soru sordum. Bu da arkadaşın sorgulamasına yardımcı olacaktır.
Entelektüel insan sorgular. Twitter'dan takip ettiği şeriat adına yanıp tutuşan ama birayı fıstıksız tüketemeyen menfaatçi yalamaların sözlerini aynen taşıyıp onun argümanlarıyla savunmaz. Hayırlı geceler.

Emsal

80+ Silver
Sorgulamayan insan güdülür. Bu basit bir sebep sonuç ilişkisi. Ülkenin tıpkı %52'si gibi.
Entelektüel birikim okuyarak/sorgulayarak kazanılır. Ben de bu olay hakkında en basite indirgenmiş bir kaç soru sordum. Bu da arkadaşın sorgulamasına yardımcı olacaktır.
Entelektüel insan sorgular. Twitter'dan takip ettiği şeriat adına yanıp tutuşan ama birayı fıstıksız tüketemeyen menfaatçi yalamaların sözlerini aynen taşıyıp onun argümanlarıyla savunmaz. Hayırlı geceler.
Bunları mantık çerçevesinde ifadeler olarak düşünüyorsanız

ben de sizin güdüldüğünüzü, boş adam olduğunuzu, sizin gibi birikimi olmayan birini kimsenin merak etmediğini ve sizin zihniyetinize sahip adamlardan bir cacık olmayacağını düşünüyorum.

Hayırlı geceler

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Bunları mantık çerçevesinde ifadeler olarak düşünüyorsanız

ben de sizin güdüldüğünüzü, boş adam olduğunuzu, sizin gibi birikimi olmayan birini kimsenin merak etmediğini ve sizin zihniyetinize sahip adamlardan bir cacık olmayacağını düşünüyorum.

Hayırlı geceler
Sizin düşünceniz benim için bir şey ifade etmiyor.
Benim üslubum gibi, bir şeyden yola çıkarak ve nesnel şeyler üzerinden gitseydiniz belki ederdi.

Emsal

80+ Silver
Sizin düşünceniz benim için bir şey ifade etmiyor.
Benim üslubum gibi, bir şeyden yola çıkarak ve nesnel şeyler üzerinden gitseydiniz belki ederdi.
Hocam ben nesnel düşüncelerinizi ifade ederken kimseyi kırmanızı istemiyorum
Bence bu soyut da olsa çok daha önemli ve de insanları ikna etmek için olması gereken
Yoksa siz isterseniz dünyanın en önemli gerçeğini de ifade etseniz muhatabınızı ikna edemiyecek sadece ona karşı olan önyargılarınızı ifade edip boşalmış olucaksınız ve bence tartışma da bir işe yaramamış olucak ki bunu ifade eden hukukta temel bir ilke var
“usul esasdan önce gelir”

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,063
İsim
uwu
yahudiler İslamiyetin sonunu kazıyacaklar..!

bunu ayrı bi konu olarak açacaktım ama hem çok uzar hemde şuan onu detaylı anlatırken aynı görüntüleri izlemekten dolayı..

beyin ölümü gerçekleşen bireyin uyanma ihtimali vardır. vefat etmiş birisinin organı çöp olur nakledildiği zaman uymaz bu yüzden organ mafyaları bu kadar çok kazanıyor.

06,02,2023 depremi herkesi etkiledi ama en çok 0-9 yaş çocukları yanlış bilmiyorsam 42 bin çocuk kaçırıldı ve bu çocuklar sağlık görevlilerine verdiklerinden sonra daha hiçbirşey olmamış çocukları öldü olarak gösterildi. demesi acı ama yapıldı o çocukları aldılar ve götürdüler.
ve bi gariptirki bizim ülkemizin askeri yok muş gibi o zaman israil askerleri maraş/hatay a geldi. fazla detaya inmek istemiyorum. Gazzede israil askerleri tarafından kaçırılan sivillerin içleri boşaltılmış şekilde leşleri atıldı. daha konu çok uzunda ne yazarken pskoloji kaldırır nede okuyanların ki.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Giriş:
Filistin ve İsrail arasındaki uzun süreli çatışma, insan hakları ihlalleri ve sivil kayıplarla birlikte devam ediyor. Bu çerçevede, İsrail ürünlerine yönelik bir boykot, bireylerin bu duruma dikkat çekme ve adalet talep etme şekli olarak öne çıkıyor.

Anahtar Nedenler:
1. İnsan Hakları İhlalleri: İsrail'in Filistin'deki politikaları çerçevesinde yaşanan insan hakları ihlalleri, birçok kişiyi bu ürünlere yönelik boykota yönlendiriyor.

2. Sivil Kayıplar: Çatışma sırasında yaşanan sivil kayıplar, insanların vicdanlarını sarsıyor ve bu duruma karşı bir tepki olarak boykot düşüncesini güçlendiriyor.

3. Uluslararası Dayanışma: Boykot, uluslararası düzeyde Filistin halkına destek gösterme ve dayanışma eylemi olarak değerlendirilebilir.

Sonuç ve Uygulama:
Bu boykotun, bireylerin politikalar ve insan hakları konusundaki duruşlarını ifade etme, dikkat çekme ve değişim talep etme amacını taşıdığını söylemek mümkün. Ancak, bu eylemin etkili olabilmesi için toplumda geniş bir farkındalık yaratılması ve alternatif çözüm önerilerinin tartışılması önemlidir.

Unutulmamalıdır ki, bu konuda farklı görüşlere saygı göstermek ve diyalog kurmak, daha kapsamlı bir anlayış ve çözüm arayışında önemli bir adım olabilir.

Şu şekilde değerlendirebiliriz;
Bu boykot benim için sadece bir eylem değil, aynı zamanda içsel bir duruş. Filistin'deki çocukların yaşadığı acıları gördükçe, vicdanımın derinliklerinden hissediyorum. Bu durum, adil ve barış dolu bir dünya umudunu taşımama sebep oluyor.

Bu boykot, sadece bir ürünü tercih etmeme ya da bir hizmeti kullanmama eylemi değil, aynı zamanda bir ses çıkarma ve adalet için mücadele etme şeklim. İnsanların yaşam hakkı ve onurlu bir yaşam talepleri, herhangi bir siyasi zeminde üstünlük sağlamalıdır.

Umarım bu tür eylemler, toplumsal farkındalığı artırarak, çatışma bölgelerindeki çocuklara daha iyi bir gelecek sağlama yolunda bir etki yaratır.
aslında bunu şuan değil zamanında milli ürünleri desteklememiz gerekiyordu.
Savaş gel boykot gel savaş git boykot git ne anladım ben bu işten.
Boykot fenan yapmayın milli ürünleri destekleyin olabildiğince.

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,689
İsim
Muhammet Çağrı
artık coca cola değil zero içiyorum :cool:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular