Neler Yeni

🔴 İSTANBUL'DA SUYA REKOR ZAM! 💧

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,202
İsim
Ahmet Sevinç
O zaman neden su kullanımını azaltmak için iyi bir karar olarak görüyorsun zammı?

Bugüne kadar suya gelen zamlarda hiç böyle düşünmeyen fanatikler, kendi tuttuğu parti yapınca nasıl da destekleyecek şeyler üretmeye başlıyor, İmamoğlu bile suya zam yapılmasına karşı (ydı başkan olmadan önce), bir sürü de destekçi topluyordu bu sözleriyle.

Sizde iki dönem var sanırım, İmamoğlundan önce ve sonra, önceden bu tarz konulara çok sert şekilde karşı çıkarlardı, savunanlara da koyun derlerdi, sonrasında da kendileri savunur oldu. Siz siyasetçi değilsiniz, bırakın iki yüzlülükler onlarda kalsın, sen halksın halk.
1 ben şu kullanımı azaltılmalı demedim zam gerekliydi dedim fakat bunu su kıtlığına bağlamadım ancak senin kurduğun cümleler sonrasında bağladım
2 devletin kurumu zarar edipte zararın bedelini halka yansitacaksa ki yansıtacak o zaman yapılsın kardeşim en azından vergiler daha adam akıllı yere gider ha diyebilirsin o zaman seçimden önce yapsaydı o zamanda AKP de seçimden önce altın , döviz satmayı bıraksaydı. 2 tarafta popülist hareket ediyor yapacak bir şey yok
2019 dan önce ve sonrası şartlarını aynı sanıyorsanız allah akıl fikir, ulan ayrıca bu su sonsuza dek ucuza fiyattan mi satılacak . Oh ne ala her şeye zam gelsin bi suya gelince oooo olsun ulan bu su evine bedavamı geliyor bunu düşünsen bile hak verirsin biraz

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,123
İsim
Batuhan
Market zam yaptığında öldük-bittik-açız diye ağlayıp hükümete söven, Kendi belediyeleri zam yaptığında alkışlayan KOYUN sürüsü olduğu sürece az bile zam yapmışlar.

Koyunlar Onayladı 🐑 :kekw:

Mr Bean Rowan Atkinson GIF - Mr Bean Rowan Atkinson Scoff GIFs

NespaY

80+ Silver
İstanbul'da suya yüzde 36 ile 53 oranında zam yapıldı. Kabul edilen teklifle birlikte İstanbulluların konutlarda kullandığı birinci kademe su birim fiyatı 23.72 liradan 32.28 liraya yükseldi. Teklif mecliste revize edilmeden AK Partili Meclis üyelerinin, "hayır" oyuna karşın CHP'li üyelerin, "evet" oyuyla oy çokluğuyla kabul edildi.

Alıntıyı görüntüle
Malum partililerden dolayı zamlara alışığız zaten daha kötü zamlarda geldi neden buna şaşırdınız ki ve Türkiye bu haldeyken bu zamlar gayet normal maalesef algı tüccarlığı yapılıyor.

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,123
İsim
Batuhan
Malum partililerden dolayı zamlara alışığız zaten daha kötü zamlarda geldi neden buna şaşırdınız ki ve Türkiye bu haldeyken bu zamlar gayet normal maalesef algı tüccarlığı yapılıyor.
Aynen Öyle Hocam Katılıyorum .

NespaY

80+ Silver
Market zam yaptığında öldük-bittik-açız diye ağlayıp hükümete söven, Kendi belediyeleri zam yaptığında alkışlayan KOYUN sürüsü olduğu sürece az bile zam yapmışlar.
20 senedir kim var ülkenin başında? Gülüyorum size.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,333
İsim
Selim
Zam yapması iyi bir şey ama gelen paralar nereye gidecek daha önemli 👍 bazı ülkeler de suya kısıtlama getiriyor çünkü fuzuli su kullanımı çok yüksek ve gelecek yıllar kuraklık artacak. Fazladan gelen parayla su alt yapısı ve yağmur suyu depolama sistemlerine harcarlarsa mükemmel olur .

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Zamı diğer parti yapsa tek bir kişinin bile savunmayacağına emin gibiyim ama neyse parti değişince iş değişiyor olabilir orasını bilemem (?)

Şu meclis çoğunluğunu almaları iyi oldu, ne yapmak istiyorlarsa bizi engelliyorlar demeden yapsınlar. Umarım halkın yararına işler yaparlar.

Shix2x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Shix2x
Zam yapması iyi bir şey ama gelen paralar nereye gidecek daha önemli 👍 bazı ülkeler de suya kısıtlama getiriyor çünkü fuzuli su kullanımı çok yüksek ve gelecek yıllar kuraklık artacak. Fazladan gelen parayla su alt yapısı ve yağmur suyu depolama sistemlerine harcarlarsa mükemmel olur .
Muhtemelen kayak pistlerine falan gider.

Chapin

80+ Silver
Su için iyi bir zam. Su sonsuz değil ve israf etmeden önce tekrar düşünmek gerek. 1970 Yılında atalarımıza suyu bedava verseler vay halimize...

İceWolf

80+ Silver
20 senedir kim var ülkenin başında? Gülüyorum size.
Aynen senin gibi kitle. CHP zam yapınca CHP ye bişey diyemeyip sevinen, herşeyi hükümete bağlayan kitle.

CHP belediyeleride haklı. Öyle bir seçmenleri varki; Seçmenlerine zam yaptıkça nasıl olsa CHP ye değil hükümete söven saçma sapan bir kitle. Adamlarda bu durumu bildiği için kitledikçe kitliyor.

AKP hükümeti doğalgaza % 1 zam yaptığında günlerce söven, Ama CHP belediyesi suya % 114 zam yaptığında halay çekip kutlayanları gördüm. Yani böyle mankurt bir kitle....

Zamı yapan AKP ise AKP yi, CHP ise CHP yi eleştirmenin şuurunun bile olmadığı şuursuz bir kitle....

Son düzenleme:

NespaY

80+ Silver
Aynen senin gibi kitle. CHP zam yapınca CHP ye bişey diyemeyip sevinen, herşeyi hükümete bağlayan kitle.

CHP belediyeleride haklı. Öyle bir seçmenleri varki; Seçmenlerine zam yaptıkça nasıl olsa CHP ye değil hükümete söven saçma sapan bir kitle. Adamlarda bu durumu bildiği için kitledikçe kitliyor.

AKP hükümeti doğalgaza % 1 zam yaptığında günlerce söven, Ama CHP belediyesi suya % 114 zam yaptığında halay çekip kutlayanları gördüm. Yani böyle mankurt bir kitle....
Ya dostum çobanına selam söyle benden sanki 20 senedir CHP hükümetmiş gibi konuşan yaşlılar gibisin çok komiksin devam.

İceWolf

80+ Silver
Ya dostum çobanına selam söyle benden sanki 20 senedir CHP hükümetmiş gibi konuşan yaşlılar gibisin çok komiksin devam.
Suya zammı CHP belediyesinin değil, hükümetin yaptığını zanneden KOYUN bir kitle.....

Son düzenleme:
Top Bottom