Neler Yeni

İstatistik-Matematik-Bilgisayar Bilimleri bölümleri nasıldır

rainbowgamer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
umut yiyen
Arkadaşlar bu üç bölüm arasından bir tavsiyeniz var mı ?
Eğer bilgisayar mühendisliği yerine bilgisayar bilimlerini seçmemde ne kadar fark olur ve istatistik matematik bölümlerinde işsizlik riski var diye gördüm siz ne düşünüyorsunuz ?

zamanbaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Behçet Karabulut
istatistik ve matematik alanından yazılıma geçmek bana biraz süreci uzatmak gibi geliyor hocam yine de sana kalmış ayrıca şu zamanlarda herkes bilişim sektörüne yönelmişken bu bölümlerden bilişim sektörüne geçip kendine ne derecede yer bulabilirsin bilmiyorum, matematiğe yeteneğin varsa çok iyiysen denenebilir aksi halde ben olsam o kısımdan ilerlemezdim. Bilgisayar bilimleri konusunda da fen fakültesinde olması nedeniyle akademik kadrosu genelde istatistik matematikçilerden oluşuyor. sana ne kadar yazılım bilişim konusunda bir şeyler katabilir bilmiyorum ama adı sanı bilinmeyen bir üniversitede mühendisliğini okumak yerine belki bilgisayar bilimleri tercih edilebilir. bu konuda youtubeda şadi evren şeker hocayı (bilgisayar kavramları) dinleyebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Ahm3t_I3atuhan_9
hangi üniversite?

şu yeni açılan bilgisayar bilimleriyse tırt diye biliyorum ders programına hocalara bak

Top Bottom