Neler Yeni

İnceleme İşte Cevabı ! RTX mi RX mi ?

beritankorkusuz

80+ Silver
2070Supere pek el vermiyor bütçem. MSI Gaming X Rx 5700 Xt nasıldır ?
Onun yerine sana tavsiyem Rtx 2060 Super al ,5700XT Driver sorunlu olduğu için Windows update lerdine sana mavi ekran hatası verir

• Beğen
Reaksiyonlar: cici

beritankorkusuz

80+ Silver

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,408
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Nvidia tabanlı oyunların daha fazla olması bence en iyi avantaj.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama bi tane yeni gelen sürücüyle düzeltiler herşeyi.
2060s
+Daha stabil drıver.
+Daha stabil sıcaklık.
+Nvidia tabanlı oyunlar hem daha fazla hem daha popüler olması.
+Rtx.
+Nvenc sayesinde daha iyi yayın ve render
+Dlss 2.0

• Beğen
Reaksiyonlar: cici

beritankorkusuz

80+ Silver
Nvidia tabanlı oyunların daha fazla olması bence en iyi avantaj.

2060s
+Daha stabil drıver.
+Daha stabil sıcaklık.
+Nvidia tabanlı oyunlar hem daha fazla hem daha popüler olması.
+Rtx.
+Nvenc sayesinde daha iyi yayın ve render
+Dlss 2.0
Aynen katılıyorum

hknakgl91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
hakan
Merhaba dostlar size elimden geldiğince fan boyluk göstermeden sizlere karşılaştırmasını yapacağım.

Öncelikle Giriş Seviyesi kartlardan başlayacak olursak Rx5000 serisi ve üstü almayacaksanız ,Nvidia almanız çok daha iyi bir seçim olacaktır .Çünkü güncel kart olmadıkları gibi ısınma sorunlarıda var ; AMD de ısınma sorunu var diyoruz fakat bunu dikkate almak lazım oluşan ısı artık bir süreden sonra ekran kartını yormaya başlar.Ki yazılımsal olarak eski nesil kartlarada sitabile bozuldu.

Orta seviyeye gelecek olursak Rx 5700 mü 5700xt mi derseniz , eğerki RTX2060 Super OC * ve üstü kart almayacaksanız Rx5700 ve 5700xt daha iyi bir seçim olacaktır ; alırken iyi bir soğutmaya sahip olmasına dikkat ediniz ,dediğim gibi ekran kartını bir noktadan sonra yorarak ömrünü kısaltır.

Eğerki RTX 2060S OC*** ve üstü kart alacaksanız Nvidia seçmeniz daha iyi bir tercih olacaktır neden mi ?

1-* Aralarındaki performans farkı Rtx 2060s OC * ve Rtx2070 le yok denecek kadar az , Nvida gerek yazılım desteğinden dolayı gerekse güncel ve ileriye dönük teknolojiler taşıdığından dolayı daha iyi bir seçim olacaktır.
2-* AMD nin pazardaki payı daha düşük ama şikayet oranı daha yüksek .Bunun başlıca nedenler oyunların bazılarında stabile sorunu (*Fps de sıkıntı var demiyorum ama droplar var, yazılımsal sorun*) , ısınma sorunu ve kartın ömrünün kısalması.
3-* Nvidia nın ileriye dönük taşıdığı teknolojileri ile daha ileriye dönük sistem oluşturabilirsiniz .Ki ısınma sorunu çoğu kartta yok.

Üst seviye bir ekran kartı alacaksanız Nvidia nın şuan rakibi yok.

********** Dostlar aranızdan bazı arkadaşlar gerek AMD kullandığından dolayı gerekse fan boyluktan dolayı kötü ve yanlış eleştirilerde bulunabilirler , bu vardığım sonuçlar kendi 5 yıllık AMD kullanımım sonrasında oluşmakta ve kendi görüşlerim.

***** AMD kartı kullanırken karşılaşmadığım sorun kalmadı , kaç kez driver kurup yükledğimi hatırlayamıyorum
Bu forumda çok şey öğrendim teşekkürler :))

beritankorkusuz

80+ Silver

beritankorkusuz

80+ Silver

Emircan67

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
469
İsim
emircan duran
Teşekkür ederim :D
Rtx 2070s aldım bende sisteme rx5700xtal alcaktim ama dediğin problemleri kendi araştırmalarımdada anlamıştım şuan alınmayacağını ve buda tescilledi yararlı konu teşekkürler

GarrysCan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
can yildiz
aşık oldum. Yararlı konu

-Cenker

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,323
İsim
Cenker Çaylan
Merhaba dostlar size elimden geldiğince fan boyluk göstermeden sizlere karşılaştırmasını yapacağım.

Öncelikle Giriş Seviyesi kartlardan başlayacak olursak Rx5000 serisi ve üstü almayacaksanız ,Nvidia almanız çok daha iyi bir seçim olacaktır .Çünkü güncel kart olmadıkları gibi ısınma sorunlarıda var ; AMD de ısınma sorunu var diyoruz fakat bunu dikkate almak lazım oluşan ısı artık bir süreden sonra ekran kartını yormaya başlar.Ki yazılımsal olarak eski nesil kartlarada sitabile bozuldu.

Orta seviyeye gelecek olursak Rx 5700 mü 5700xt mi derseniz , eğerki RTX2060 Super OC * ve üstü kart almayacaksanız Rx5700 ve 5700xt daha iyi bir seçim olacaktır ; alırken iyi bir soğutmaya sahip olmasına dikkat ediniz ,dediğim gibi ekran kartını bir noktadan sonra yorarak ömrünü kısaltır.

Eğerki RTX 2060S OC*** ve üstü kart alacaksanız Nvidia seçmeniz daha iyi bir tercih olacaktır neden mi ?

1-* Aralarındaki performans farkı Rtx 2060s OC * ve Rtx2070 le yok denecek kadar az , Nvida gerek yazılım desteğinden dolayı gerekse güncel ve ileriye dönük teknolojiler taşıdığından dolayı daha iyi bir seçim olacaktır.
2-* AMD nin pazardaki payı daha düşük ama şikayet oranı daha yüksek .Bunun başlıca nedenler oyunların bazılarında stabile sorunu (*Fps de sıkıntı var demiyorum ama droplar var, yazılımsal sorun*) , ısınma sorunu ve kartın ömrünün kısalması.
3-* Nvidia nın ileriye dönük taşıdığı teknolojileri ile daha ileriye dönük sistem oluşturabilirsiniz .Ki ısınma sorunu çoğu kartta yok.

Üst seviye bir ekran kartı alacaksanız Nvidia nın şuan rakibi yok.

********** Dostlar aranızdan bazı arkadaşlar gerek AMD kullandığından dolayı gerekse fan boyluktan dolayı kötü ve yanlış eleştirilerde bulunabilirler , bu vardığım sonuçlar kendi 5 yıllık AMD kullanımım sonrasında oluşmakta ve kendi görüşlerim.

***** AMD kartı kullanırken karşılaşmadığım sorun kalmadı , kaç kez driver kurup yükledğimi hatırlayamıyorum
hocam tam aradığım konu ancak istediğim 2 kartı koymamışsınız 5600XT mi RTX 2060 mı ?

hocam tam aradığım konu ancak istediğim 2 kartı koymamışsınız 5600XT mi RTX 2060 mı ?
İki kartın da Asus Rog Strix Modelini tercih edeceğim

Top Bottom