Neler Yeni

İnceleme İşte Cevabı ! RTX mi RX mi ?

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,835
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Şu ekran kartlarının bir noktadan sonra ömrü kısalıyor, cümlen. Mesela ne kadar süre sonra bu? Elinde RX serisi kart hiç patlattın mı? Patlattıysan ne kadar sürdü?
Yazıyorsunuz iyi güzel de ben bir tane delil göremedim yukarıda.

beritankorkusuz

80+ Silver
Şu ekran kartlarının bir noktadan sonra ömrü kısalıyor, cümlen. Mesela ne kadar süre sonra bu? Elinde RX serisi kart hiç patlattın mı? Patlattıysan ne kadar sürdü?
Yazıyorsunuz iyi güzel de ben bir tane delil göremedim yukarıda.
Dostum elimde rx 580 vardı 2 sene sonra performansı düştü ,aynı şekilde 460 ve 570 de
Mesaj otomatik birleştirildi:

Y
Dostum elimde rx 580 vardı 2 sene sonra performansı düştü ,aynı şekilde 460 ve 570 de
Yazılım sorunu düzeldi diyorsunuz fakat bunu alan kişilere uzun vadede sorarmısınız

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,835
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Bir ekran kartının nasıl performansı düşebilir biraz anlatırmısın.
Ekran kartı dediğin şey grafik birimlerini işleyen işlemcilerdir. Donanımsal olarak performans kaybı olamaz. Yok böyle bir şey. Yazılım tarafında ise RX serisi her driverler ile FPS' de iyileşmeye gitti. Çeşitli sorunları dursana. Performans kaybı diye bir şey olamaz. Bu ekran kartlarının temel çalışma hızları var bunun altına thortle edemez zaten.
SSD ya da araba motoru değil bu. Dediğinin elle tutulur yanı yok. Benim kullandığım 7-8 yıllık kartlar neden performans düşüşü yaşamıyor?

beritankorkusuz

80+ Silver
Bir ekran kartının nasıl performansı düşebilir biraz anlatırmısın.
Ekran kartı dediğin şey grafik birimlerini işleyen işlemcilerdir. Donanımsal olarak performans kaybı olamaz. Yok böyle bir şey. Yazılım tarafında ise RX serisi her driverler ile FPS' de iyileşmeye gitti. Çeşitli sorunları dursana. Performans kaybı diye bir şey olamaz. Bu ekran kartlarının temel çalışma hızları var bunun altına thortle edemez zaten.
SSD ya da araba motoru değil bu. Dediğinin elle tutulur yanı yok. Benim kullandığım 7-8 yıllık kartlar neden performans düşüşü yaşamıyor?
Kağıt üzerinde bu şekilde olabilir fakat o zaman Mining işlemi nasıl zarar veriyor ?

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,835
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kağıt üzerinde bu şekilde olabilir fakat o zaman Mining işlemi nasıl zarar veriyor ?
Biz burda zararı konuşmuyoruz. Sen performansı azalır diyorsun. Hiçbir mining kartın performansı azalmaz. Aksine BİOS modayı yüksek performansta çalıştıranlar da mevcut. Konuyu başka yere çekme, zaten zarar konusu da sandığın gibi bir şey değil onun da izahı var.

beritankorkusuz

80+ Silver
Biz burda zararı konuşmuyoruz. Sen performansı azalır diyorsun. Hiçbir mining kartın performansı azalmaz. Aksine BİOS modayı yüksek performansta çalıştıranlar da mevcut. Konuyu başka yere çekme, zaten zarar konusu da sandığın gibi bir şey değil onun da izahı var.
Dostum ömrü kısalıyor demi sonuçta ?

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,835
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Nereden biliyorsun kısaldığını? Birilerinin videolarından mı öğrendin yoksa tecruben mi var?

Gözünle gördün mü hiç?

beritankorkusuz

80+ Silver
Nereden biliyorsun kısaldığını? Birilerinin videolarından mı öğrendin yoksa tecruben mi var?

Gözünle gördün mü hiç?
Dostum ortalama normal zamanda günde 5 6 tane sistem topluyorum ve bunları test ediyoruz nedense RX serileri daha çok servise geliyor

Gözünle gördün mü hiç?
Ki bir nete bak istersen miningin sebeplerine daha sonra gel

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,835
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Bana izahını yap neden kısalır diye.

Dostum ortalama normal zamanda günde 5 6 tane sistem topluyorum ve bunları test ediyoruz nedense RX serileri daha çok servise geliyor

Ki bir nete bak istersen miningin sebeplerine daha sonra gel
Kelime oyununu bırak. Ne alakası var sana 5-6 tane RX serisi gelmesiyle mining'in. Mining'i neden RX' e bağladın. Bana mining'in zararını anlatabilirmisin?

beritankorkusuz

80+ Silver
Bana izahını yap neden kısalır diye.
Dostum ,çekirdek ısısı sürek ısındığından dolayı ve sıcaklığı soğutulamadığından dolayı zamanla içindeki bileşenler işlevini yitirmeye başlar

Dostum ,çekirdek ısısı sürek ısındığından dolayı ve sıcaklığı soğutulamadığından dolayı zamanla içindeki bileşenler işlevini yitirmeye başlar
Bu en basit örnek ,ki internetin varsa gir YouTube a bak

• Beğen
Reaksiyonlar: cici

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,835
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Tamam güzel o zaman bir kart yeterince soğutulursa sorun kalmaz o zaman dimi. Çekirdek ısısı ile lehimler aynı derecede ısınmıyor sonuçta.
Isıyı kontrol edersen lehimler atmaz, chipset arıza vermez dimi.
Sen işten anlıyorsun, bence anlaşacağız.

Isıyı kontrol etmek de gayet basit değil mi? Tozlandığında tozunu al, uzun kullanımda pad değiştir, serin ortamda kullan, yerden yüksekte kullan vs.

beritankorkusuz

80+ Silver
Tamam güzel o zaman bir kart yeterince soğutulursa sorun kalmaz o zaman dimi. Çekirdek ısısı ile lehimler aynı derecede ısınmıyor sonuçta.
Dostum öncelikle buradaki amacım ,fanboyluk vs değil ki anlamışssındır zaten , İşlemcim 3600 Ekran kartım 2060S Ki render pc de vega 56 var. Yani özetle piyasadaki çoğu kartlar soğutlamadığı için ve Amd nin daha az satmasına rağmen daha fazla soruna sahip olmasından dolayı ,ve tamire en çok rx serisinin geldiğini göz önünde bulundurursak buradan anlayabiliriz

Isıyı kontrol etmek de gayet basit değil mi? Tozlandığında tozunu al, uzun kullanımda pad değiştir, serin ortamda kullan, yerden yüksekte kullan vs.
Dostum sıfırı ısınıyor ben ondan mıı bahsediyorum

• Beğen
Reaksiyonlar: cici
Top Bottom