Neler Yeni

Radeon RX6700 10Gb hazır sistem dahili Nvidia yerine tercih edilir mi

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
Sinan Aba
hocam 16gb ekran kartı olarak 4060ti 16gb versiyon bakmam lazım yada amd tarafına yönelmem lazım tabi ama 16gb ekran kartına sahip hazır sistem ve ayrıyeten işlemcinin seviyesinide yüksek tutmak istiyorum 16gb ekran kartı biraz abartı mı olur 12gb yeter gibi tam orta seviye bellek
Mesaj otomatik birleştirildi:

sizin gibi yardım sever insanlar olması ne hoş hocam bütün öneri ve düşünceleriniz için tesekkür ediyorum düşünücem tabi babamında akşam eve gelmesi lazım :D
İkinci el rx6800 16gb yanına sıfır 7500f işlemcili sistem dizilebilir.

lebron23

80+ Bronze
Ömrü biter gibi bir şey yazmadım.
Ssd'lerde bellek hücrelerinin sınırlı ömürleri vardır, dosya silmek veya yazmak bu ömrü belli bir oranda kısaltır.
500gb ssd kullandığınızda yer kalmadığında oyunları silip yeniden yüklemeniz gerekir.
Ayrıca ssdlerdeki garanti süreci içerisine yazılan veri ile doğru orantılıdır.
Ömrü hızlıca tükenir demişsin. Oyun kurup silmekle bitmez ssd nin ömrü. Günlük her gün baştan doldurup silse bile azalmaz ömrü 2-3 yılda.

Hele günlük kullanımda hiçbir şey olmaz.

cornlov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Caner kart
Ömrü hızlıca tükenir demişsin. Oyun kurup silmekle bitmez ssd nin ömrü. Günlük her gün baştan doldurup silse bile azalmaz ömrü 2-3 yılda.

Hele günlük kullanımda hiçbir şey olmaz.
Konuyu amacından uzaklaştırmayalım.
Mesajım; "sürekli dosya indir sil yaparsanız"

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Halil
Kral 1080p için 8gb yeter. Yetmeyen oyun olur ne yaparsın ultra'dan high'a düşürürsün sorun çözülür.
Sen gittin 16gb'lı 4060ti aldın diyelim ama o kart yüksek vram isteyen oyunda ultrada açtırmaz yine grafikleri High'a çekeceksin.

Monitörü 2k alacaksan 8gb üstü vram bak.
o zaman 8 gb ekran kartlarına yönelme vakti geldi ki benide burda 4060 karşılıyor , çok güzel ekran kartı ama beni 8gb vram endişelendiriyordu , eğer sıkıntı yoksa hazır sistemlere daha geniş açıdan bakma fırsatımız var . Sağolun hocam

MasterS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Enes miraç
Merhaba , ben yeni bilgisayar alıcam ve şuanlık hazır sistem almayı planlıyorum ancak hazır sistemlerin %80 inde 8gb ekran kartı var ve ben hem bütçem sınırlı olması ve sadece kasa (sistem) 25.000 bütçem olduğu (bütçemi maks. 3-4000 zorlarım) için ilerde vram sıkıntısı çekmemek adına 8gb üstü ekran kartı almak istiyorum amd ekran kartları arasında RX6700 10gb tarzı ekran kartı gördüm fakat hazır sistemlerin çoğunda nvidia ekran kartları var ve sizinde bildiğiniz üzere neredeyse bu fiyat bandında hepsi 8gb yani amd ekran kartları nvidia yerine tercih etsem ileriye yönelik sıkıntı çeker miyim 8 gb ekran kartı tercih etmeme konusunda iyi mi yapıyorum yardım ederseniz ve hazır sistem üzerine de öneride bulunursanız sevinirim RX6700 10GB Alınabilir mi yada daha iyi ekran kartları var mıdır 8gb vram üstü ?
Rtx 3060 12gb alabilirsin hazir sistem olarak

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Halil
Kral 1080p için 8gb yeter. Yetmeyen oyun olur ne yaparsın ultra'dan high'a düşürürsün sorun çözülür.
Sen gittin 16gb'lı 4060ti aldın diyelim ama o kart yüksek vram isteyen oyunda ultrada açtırmaz yine grafikleri High'a çekeceksin.

Monitörü 2k alacaksan 8gb üstü vram bak.
hocam sadece bir konuda içimin rahat etmesi lazım günümüz oyunları high da ve sonradan çıkacak oyunları da en az mediumda filan açar mı 8gb ekran kartı gercekten yeterli olur mu

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
Sinan Aba
hocam sadece bir konuda içimin rahat etmesi lazım günümüz oyunları high da ve sonradan çıkacak oyunları da en az mediumda filan açar mı 8gb ekran kartı gercekten yeterli olur mu
Açar hocam için rahat etsin diye forumda anket aç istiyorsan.

leica

80+
hadi bakalık diğer hocalar ne düşünüyor 8gb yeterli olursa iyi haber :)
Hocam 2.el al diyen arkadaşlara katılıyorum. Sistemi alıp köşeme çekileyim, uzun yıllar rahat edeyim; GTA VI, Elder Scrolls VI ve daha nicelerini bu sistemde oynayacağım diyorsan RTX3060-RX7600 gibi kartların ne VRAM'i ne de kas gücü yeterli olmayabilir. İkinci el RX6800 veya benzeri kart + sıfır sistem kulağa çok mantıklı geliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Halil
Hocam 2.el al diyen arkadaşlara katılıyorum. Sistemi alıp köşeme çekileyim, uzun yıllar rahat edeyim; GTA VI, Elder Scrolls VI ve daha nicelerini bu sistemde oynayacağım diyorsan RTX3060-RX7600 gibi kartların ne VRAM'i ne de kas gücü yeterli olmayabilir. İkinci el RX6800 veya benzeri kart + sıfır sistem kulağa çok mantıklı geliyor.
hocam 2. el almak istemiyorum hazır sistem içinde olsun beni mutlu etsin yeter bide sanırım 8 GB ekran kartı alıcam emin değilim yeni konu açtım bakalım hocam ama dediğim gibi 2. el HİÇ sıcak bakmıyorum

Keyfen

80+ Bronze
incehesap cuma geceleri her cuma mı yoksa sömestr özel mi başladı kampanya ama önerinizi dikkate alıcam birde yaz tatili ve karne fırsatlarının da etkili olacağını zannediyorum beklesem mi :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki hocam 16gb sizcede günümüzde cok sınır kalmış olmaz mı yani demem o ki ddr4 oleun ama 32 gb ram olsun diyorum sizce ?
Cuma gecesi dostum kesinlikle kaçırmamalısın, adamlar harbi çalışıyo montajsız gelir 1-2 haftaya dedigim sistem 3 gün içinde sakaryaya gitti sen düşün

Top Bottom