Neler Yeni

Radeon RX6700 10Gb hazır sistem dahili Nvidia yerine tercih edilir mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Halil
dostum kesinlikle incehesap cuma gecesini bekle
ben 2 hafta önce 8 gb rtx 4060ti - RYZEN 5 5600 LÜ SİSTEMİ 22-23 civarı bir şeye almıştık - ( geri kalan parçalarıda kaliteliydi uyduruk parça yoktu illaki yazan olucaktır bunla alakalı.
incehesap cuma geceleri her cuma mı yoksa sömestr özel mi başladı kampanya ama önerinizi dikkate alıcam birde yaz tatili ve karne fırsatlarının da etkili olacağını zannediyorum beklesem mi :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Upgrade etmesen bile güzel sistem bu. Ama tabii 4060 ya da 4060 TI lı sistem alman daha mantıklı planın buysa. Bu pc de işlemci çok iyi ve DDR 5 bunu da göz önünde bulundur.
peki hocam 16gb sizcede günümüzde cok sınır kalmış olmaz mı yani demem o ki ddr4 oleun ama 32 gb ram olsun diyorum sizce ?

cornlov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Caner kart
Aşağıdaki özelleştirmeler ile yaparsanız
27,700 oluyor.
Ryzen 5 5600 + Rtx4060ti 16gb+ 16gb ram+1tb ssd
Kendileri stok soğutucu veya muadili bir soğutucu takıyorlar. Ama kule tipi bir soğutucu almanı öneririm. (İd cooling 214xt)
IMG_20240123_155126.jpg

she||nok

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
buğra
Merhaba , ben yeni bilgisayar alıcam ve şuanlık hazır sistem almayı planlıyorum ancak hazır sistemlerin %80 inde 8gb ekran kartı var ve ben hem bütçem sınırlı olması ve sadece kasa (sistem) 25.000 bütçem olduğu (bütçemi maks. 3-4000 zorlarım) için ilerde vram sıkıntısı çekmemek adına 8gb üstü ekran kartı almak istiyorum amd ekran kartları arasında RX6700 10gb tarzı ekran kartı gördüm fakat hazır sistemlerin çoğunda nvidia ekran kartları var ve sizinde bildiğiniz üzere neredeyse bu fiyat bandında hepsi 8gb yani amd ekran kartları nvidia yerine tercih etsem ileriye yönelik sıkıntı çeker miyim 8 gb ekran kartı tercih etmeme konusunda iyi mi yapıyorum yardım ederseniz ve hazır sistem üzerine de öneride bulunursanız sevinirim RX6700 10GB Alınabilir mi yada daha iyi ekran kartları var mıdır 8gb vram üstü ?
https://www.gaming.gen.tr/urun/2323...-oc-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ bu işini görür gibi (kas gücü)

bydrzn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Ozan Baydar
incehesap cuma geceleri her cuma mı yoksa sömestr özel mi başladı kampanya ama önerinizi dikkate alıcam birde yaz tatili ve karne fırsatlarının da etkili olacağını zannediyorum beklesem mi :)

peki hocam 16gb sizcede günümüzde cok sınır kalmış olmaz mı yani demem o ki ddr4 oleun ama 32 gb ram olsun diyorum sizce ?
ben bu sistemi aldım 32 GB yaptım ram i ve seçtiğim anakartın 3 M2 yuvası vardı 3 ünü de doldurdum. DDR4 32 GB da mantıklı olabilir. Ama gelecekte olası upgrade için seçenekler çok kısıtlı olacak. İyi düşün ve karar ver çünkü dediğin gibi ülkemizde ne, ne olacak belli değil. Fiyatlar nereye gider o da belli değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Halil
Aşağıdaki özelleştirmeler ile yaparsanız
27,700 oluyor.
Ryzen 5 5600 + Rtx4060ti 16gb+ 16gb ram+1tb ssd
Kendileri stok soğutucu veya muadili bir soğutucu takıyorlar. Ama kule tipi bir soğutucu almanı öneririm. (İd cooling 214xt)
Alıntıyı görüntüle
Cok sağolun hocam gayet güzele benziyor ama bir sorum olucak sizce 500gb ssd alıp ram i 32 gb yapmak daha mantıklı geliyor ben zaten oynamadığım oyunu silen birisiyim 500 gb yeter gibi geliyo bana sizce ?

bydrzn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Ozan Baydar
Cok sağolun hocam gayet güzele benziyor ama bir sorum olucak sizce 500gb ssd alıp ram i 32 gb yapmak daha mantıklı geliyor ben zaten oynamadığım oyunu silen birisiyim 500 gb yeter gibi geliyo bana sizce ?
500 GB yetmez şimdiden söyliyim. Bir oyun 100 GB olmuş artık.

cornlov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Caner kart
Ssd'de dram olmazsa sürekli dosya indir sil yaparsanız ssd ömrü hızlıca tükenir, hızı düşmeye başlayabilir.
Size kendim alır gibi özenerek yaptım.Ama 32gb ram istiyorsanız diğer parçaları değiştirmeden gskrill (2x16 3600mhz) olarak düzenlemeni öneririm.
Ama 16gb ram uzun bir süre götürür bana sorarsan gereksiz.
27,700 olarak al gitsin bence. Tabi yine biraz düşün, alacaksan da almadan önce firmayı arayıp sepetinde düzenlediğin stokları tek tek kontrol ettir sonra sorun yaşama
.

Son düzenleme:

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
Sinan Aba
peki hocam ben ilerde de kafamın ağrımaması icin 32 gb ram tercih etmeyi planlıyodum 16gb yeterli olur mu ki ha ayrıca rtx 3060 12 gb alıp islemci i5-13400F bir hazır sistem alınır mı 8gb sıkıntı çıkarmicağından emin misiniz günümüzde çoğu oyun 5-6 gb kullanıyor yani bilemedim şimdi

hocam hazır sistemlere entegre edilmesi ne kadar zaman alır bilemiyorum ama ekran kartına bakıcam yinede sağolun tabi
3060 12gb almak hiç mantıklı değil.
Oyun icin 16gb çok rahat yeter

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Halil
3060 12gb almak hiç mantıklı değil.
Oyun icin 16gb çok rahat yeter
hocam 16gb ekran kartı olarak 4060ti 16gb versiyon bakmam lazım yada amd tarafına yönelmem lazım tabi ama 16gb ekran kartına sahip hazır sistem ve ayrıyeten işlemcinin seviyesinide yüksek tutmak istiyorum 16gb ekran kartı biraz abartı mı olur 12gb yeter gibi tam orta seviye bellek

Ssd'de dram olmazsa sürekli dosya indir sil yaparsanız ssd ömrü hızlıca tükenir, hızı düşmeye başlayabilir.
Size kendim alır gibi özenerek yaptım.Ama 32gb ram istiyorsanız diğer parçaları değiştirmeden gskrill (2x16 3600mhz) olarak düzenlemeni öneririm.
27,700 olarak al gitsin bence. Tabi yine biraz düşün, alacaksan da almadan önce firmayı arayıp sepetinde düzenlediğin stokları tek tek kontrol ettir sonra sorun yaşama
.
sizin gibi yardım sever insanlar olması ne hoş hocam bütün öneri ve düşünceleriniz için tesekkür ediyorum düşünücem tabi babamında akşam eve gelmesi lazım :D

lebron23

80+ Bronze
.
Dram olsun olmasın oyun indirip silmeyle ssd ömrü bitmez dostum.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
Sinan Aba
hocam 16gb ekran kartı olarak 4060ti 16gb versiyon bakmam lazım yada amd tarafına yönelmem lazım tabi ama 16gb ekran kartına sahip hazır sistem ve ayrıyeten işlemcinin seviyesinide yüksek tutmak istiyorum 16gb ekran kartı biraz abartı mı olur 12gb yeter gibi tam orta seviye bellek

sizin gibi yardım sever insanlar olması ne hoş hocam bütün öneri ve düşünceleriniz için tesekkür ediyorum düşünücem tabi babamında akşam eve gelmesi lazım :D
Kral 1080p için 8gb yeter. Yetmeyen oyun olur ne yaparsın ultra'dan high'a düşürürsün sorun çözülür.
Sen gittin 16gb'lı 4060ti aldın diyelim ama o kart yüksek vram isteyen oyunda ultrada açtırmaz yine grafikleri High'a çekeceksin.

Monitörü 2k alacaksan 8gb üstü vram bak.

cornlov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Caner kart
Dram olsun olmasın oyun indirip silmeyle ssd ömrü bitmez dostum.
Ömrü biter gibi bir şey yazmadım.
Ssd'lerde bellek hücrelerinin sınırlı ömürleri vardır, dosya silmek veya yazmak bu ömrü belli bir oranda kısaltır.
500gb ssd kullandığınızda yer kalmadığında oyunları silip yeniden yüklemeniz gerekir.
Ayrıca ssdlerdeki garanti süreci içerisine yazılan veri ile doğru orantılıdır.

Top Bottom