Neler Yeni

Çözüldü✓ İtopya yanlış işlemci taktı

AlpEymen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Alp Eymen Yörük
29 Ağustos 2019'da sipariş verdiği eylül bilmem kaç cuma günü gelen donanım arşivi v3.5 kasam 6 ay sonra anakart sorunu çıkardı. Sorun BIOS'u ve Windows 10'u boot etmemesi ve sinyal vermemesi. Sonra sorunu kendim BIOS pili ile BIOS sıfırlayarak düzelttim ve bu sorun böyle ara ara oldu ve hep BIOS sıfırlayarak düzelttim. Geldik 2021 şubat ayına. O ay bu bende meşhur olan sorun 9. kez başıma geldi ve bu ay Power Supply'dan yoğun bir fan sesi ile devam etti. Artık anakart sorunu yaşaya yaşaya canım sıkılmıştı ve fan sesi beni rahatsız ediyordu. O ay kasamı bütün olarak İtopya'ya verdim. Dediğim şikayetler anakart BIOS veya Windows'u boot etmiyor. PSU'dan yoğun bir fan sesi geliyor. 1 ay sonra kasamı aldığımda İtopya'nın garanti süreci ve değişen parçaları bana söyledi RAM ve SSD değişmiş CPU iadeye düşmüş. İtopya CPU stoktan değişimi yapıldı dedi ben bu anda kıllandım çünkü ben Ryzen 5 1600 AF kullanıyordum ve kasamı alıp CPU-Z açtım ki ne göreyim? İşlemci 14nm yazıyor. 31 Mart 2021 akşamı İtopya'ya bir mail attım bana yanlış CPU takıldı diye. 6 ay oldu ve bana hala cevap verilmedi. Elimdeki faturamda sadece AMD Ryzen 5 1600 yazıyor. Acaba elimdeki fatura ve mail ekran fotoğrafı ile gitsem eski işlemcimi verirler mi? Amacım işlemci yenilemek değil sadece merakımdan sordum ama böyle bir sorumsuz firma görmedim.

Bilgisayarımı verdiğimde ekran kartını da yetkili servisine vermişler ve müşteri şikayeti olarak mavi ekran veriyor yazmışlar. Komik bir durum.

Son düzenleme:

rookie27

80+ Gold
Faturada AF yazmıyor mu.
Bu arada AF model ile arasında performans farkı var.

AlpEymen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Alp Eymen Yörük
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
evet var valorant fpsten anladım

Dušan Tadić

80+ Silver
Selamlar,

2 Ağustos 2019da sipariş verdiği Eylül bilmem kaç Cuma günü gelen Donanım Arşivi V3.5 kasam 6 ay sonra anakart sorunu çıkardı. Sorun BİOS u ve Windows 10'u boot etmemesi ve sinyal vermemesi. Sonra sorunu kendim BİOS pili ile BİOS sıfırlayarak düzelttim ve bu sorun böyle ara ara oldu ve hep BİOS sıfırlayarak düzelttim. Geldik 2021 Şubat ayına. O ay bu bende meşhur olan sorun 9. kez başıma geldi ve bu ay power supplydan yoğun bir fan sesi ile devam etti. Artık anakart sorunu yaşaya yaşaya canım sıkılmıştı ve fan sesi beni rahatsız ediyordu. O ay kasamı bütün olarak İtopya'ya verdim. Dediğim şikayetler Anakart BİOS veya Windows'u boot etmiyor. PSUdan yoğun bir fan sesi geliyor. 1 ay sonra kasamı aldığımda İtopya'nın garanti süreci ve değişen parçaları bana söyledi RAM ve SSD değişmiş CPU iadeye düşmüş. İtopya CPU stoktan değişimi yapıldı dedi ben bu anda kıllandım çünkü ben Ryzen 5 1600AF kullanıyordum ve kasamı alıp cpu-z açtım ki ne göreyim ? İşlemci 14nm yazıyor. 31 Mart 2021 akşamı itopyaya bir mail attım bana yanlış CPU takıldı diye. 6 ay oldu ve bana hala cevap verilmedi. Elimdeki faturamda sadece AMD Ryzen 5 1600 yazıyor. Acaba elimdeki fatura ve mail ekran fotoğrafı ile gitsem eski işlemcimi verirler mi ? Amacım işlemci yenilemek değil sadece merakımdan sordum ama böyle bir sorumsuz firma görmedim.
af çoğu resmi evrakta yazmaz zaten yanında 12nm yazar
diğer konular içinse gerekli yerlere başvuruda bulunun

AlpEymen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Alp Eymen Yörük
12 nm yazmıyor ama neri numarası var
Mesaj otomatik birleştirildi:

seri*

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Selamlar,

2 Ağustos 2019da sipariş verdiği Eylül bilmem kaç Cuma günü gelen Donanım Arşivi V3.5 kasam 6 ay sonra anakart sorunu çıkardı. Sorun BİOS u ve Windows 10'u boot etmemesi ve sinyal vermemesi. Sonra sorunu kendim BİOS pili ile BİOS sıfırlayarak düzelttim ve bu sorun böyle ara ara oldu ve hep BİOS sıfırlayarak düzelttim. Geldik 2021 Şubat ayına. O ay bu bende meşhur olan sorun 9. kez başıma geldi ve bu ay power supplydan yoğun bir fan sesi ile devam etti. Artık anakart sorunu yaşaya yaşaya canım sıkılmıştı ve fan sesi beni rahatsız ediyordu. O ay kasamı bütün olarak İtopya'ya verdim. Dediğim şikayetler Anakart BİOS veya Windows'u boot etmiyor. PSUdan yoğun bir fan sesi geliyor. 1 ay sonra kasamı aldığımda İtopya'nın garanti süreci ve değişen parçaları bana söyledi RAM ve SSD değişmiş CPU iadeye düşmüş. İtopya CPU stoktan değişimi yapıldı dedi ben bu anda kıllandım çünkü ben Ryzen 5 1600AF kullanıyordum ve kasamı alıp cpu-z açtım ki ne göreyim ? İşlemci 14nm yazıyor. 31 Mart 2021 akşamı itopyaya bir mail attım bana yanlış CPU takıldı diye. 6 ay oldu ve bana hala cevap verilmedi. Elimdeki faturamda sadece AMD Ryzen 5 1600 yazıyor. Acaba elimdeki fatura ve mail ekran fotoğrafı ile gitsem eski işlemcimi verirler mi ? Amacım işlemci yenilemek değil sadece merakımdan sordum ama böyle bir sorumsuz firma görmedim.
Hocam ortada İtopya kaynaklı bir sorun var evet ama 6 ay geri dönüş yapılmadı diye beklemek olur mu? Tekrar iletişime geçin ama o kadar süre geri dönmediler diye beklemek sorun çıkartabilir.

AlpEymen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Alp Eymen Yörük
Kutusunu vermediler tray olarak geldi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ortada İtopya kaynaklı bir sorun var evet ama 6 ay geri dönüş yapılmadı diye beklemek olur mu? Tekrar iletişime geçin ama o kadar süre geri dönmediler diye beklemek sorun çıkartabilir.
Denerim şansımı.

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,936
İsim
Hakan
AMD Türkiye ile iletişime geçtin mi? Şansını birde ora ile dene.

mortah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Yakup Efe Sarıkaya
Geçmiş olsun dostum. Müşteri hizmetlerini arayıp durumunu sakince izah edersen sıkıntısızca değişim yaparlar bence. 14nm ile 12nm arasındaki fiyat farkı için adam kazıklıyacak bir firma değil.

Top Bottom