Neler Yeni

Rehber Izoly/TurboX(Yeni Adıyla DRAGOS) Markasına Dikkat Edin!

Dolar

80+ Bronze
Forumda sürekli görüyorum ve bu izoly markasını görmekten o kadar çok sıkıldım ki. Her gördüğüm de lanet ediyorum böyle iğrenç sahtekar dolandırıcı insanlarla aynı havayı soluduğum için.
Arkadaşlar bu konuyu öğretici bir içerik olarak görünüz sizlerle birlikte güzel şekilde hesaplama yapacağız.

Öncelikle önümüzde şöyle bir sistem var;
https://www.trendyol.com/izoly/shoe...i-p-241150593?boutiqueId=61&merchantId=123676

Bu sistemde bulunan her şeyi tek tek yazıp fiyatlarını sizlere söyleyeceğim.

-------------------------------------------------------------------------
Anakart; A320M-F A320 AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200(O.C.) MHz USB 3.1 Anakart
İşlemci; AMD Ryzen™ 5 2600 3.40GHz -Turbo 3.90GHz ; 16MB ; 65W
Ekran Kartı; GeForce GTX 1650 GAMING 4GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı
Ram; İzoly 16(8*2) GB DDR4 3200MHZ ZL8GD43200C19 GAMİNG SOĞUTUCULU DESKTOP RAM
SSD; İzoly 256GB 550-520MB/s Sata3 2.5" Gaming SSD
Güç Kaynağı; İzoly C220 500W 80+ 120mm Fan 3xSata 2xIDE PSU
Kasa; İzoly ARGB Cyberpunk AX3 ARGB Board Full Glass Oyuncu Bilgisayar Kasası
Monitör; İzoly 2456 24" 75Hz 5ms (HDMI+VGA) Full HD Led Monitör
Klavye ve Fare; İzoly Z500 LED OYUNCU KLAVYE VE MOUSE SET
---------------------------------------------------------------------------

Şimdi bu kısımda da ürünlerin fiyatlarını size aktaracağım.

-------------------------------------------------------------------------
Anakart; 420₺
İşlemci; 1500₺ (İkinci el alırsın sıfır almaya gerek bile yok bu işlemciyi)
Ekran Kartı; 4300₺
Ram; Kendi markasının ürününü 800 liraya koymuş hemde sadece 8 gb olanını :D 590 liraya rgb vardı iki tane alsan 1000₺
SSD; Yine kendi markasından ssd 439 liraya koymuş bunun yerine gider netac m2 ssd alırım hem daha hızlı olur onunda fiyatı 459₺
Güç Kaynağı; Yine kendi markası :D :D Kesinlikle C4 uzak dur her an patlayabilir fiyatınıda 600 yazmış utanmadan :D 100 lira daha fazla verir High Power 500w 80+ alırım daha iyi :D Onada 700₺ yazıyorum.
Kasa; Birde gitmiş oyuncu kasası yazmış argb koyup :D Fiyatıda 1250₺ yazmış kafayı yemelik onun yerine gider MSI MAG Forge 100R alırım önü mesh miss gibi.
Monitör; Utanmadan gitmiş birde 75hz monitör koymuş :D Fiyatıda 2.600müş :D :D :D :D :D 2.400'e MSI Optix G241 alırım ölü pikselde çıksa kullanırım :D :D
Klavye ve Fare; En ucuzu bu ama bu da pahalı bence 2 gün sonra bozulacak nede olsa :D 182 lira :D

Neyse öneriler bir kenara asıl gerçek toplamını yazayım sistemin;
420+1500+4300+800+439+600+1250+2600+182 = 12.091₺ civarı yapıyor ve gitmiş sistemi 15k yazmış kendi sitesinde ise 18k yazmış. Lakin bu bütçeye alınabilecek bir sürü güzel sistem var iken bu sisteme bu kadar para vermek parayı çöpe atmak ile aynı şey.
---------------------------------------------------------------------------

Ben o fiyata şov yaparım şov :D En basitinden daha ucuza daha iyi bir sistem monitör falanda dahil.

Demem o ki arkadaşlar bu tür markalardan(çöplerden) uzak durun. Hatta pcde almayın gerekirse gidin altına yatırım yapın ilerde daha daha iyisini alırsınız :D Bunlar iğrenç insanlar. Türkiyeye hizmet ettiğini sanıp ülkesindeki adamı dolandırmaya çalışan reziller. O kadar çok hakaret etmek istiyorum ki.. Ama edemiyorum neyse.

Son olarak sizden bir rica olarak bu trendyol linkini şikayet etmeniz olacak.
Alttaki adrese girip en aşağılara doğru iniyoruz ve şikayet butonunu görüyoruz ona tıklayıp şu şekilde şikayet ediyoruz.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Ben de sandım ki kullandın onu anlatıyorsun fiyatını eleştiriyorsun sadece başlığı değiştir.

Bergee

80+ Silver

Coolpanda

80+ Silver
Aynen İzoly kapatılsın. Bir ara al-sat yapayım dedim. Millet geliyor benim pc özellikleri bu diyor. Bende 2500₺'ye alırım diyorum. (Ederi 3000₺ falan satsam işte). Sonra adam ben 9K'ya aldım ölücü deyip gidiyor. Bende arkasından "enai" diyorum içimden.

Bergee

80+ Silver

Bergee

80+ Silver

ProArk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Ömer Ünal
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve oyunlar
Arkadaşlar uzak durun almayın. Sadece şikayet konusunda katılmıyorum. Bırakın abi alın alır. Bizim forumdakiler almaz. Şikayet etmeye gerek yok. Başka sistemler de kazık fiyata satıyor ama kaliteli. Şikayet ediyor muyuz? Etmiyoruz. Sadece uzak durun. Ben de nefret ediyorum bu firmadan ve diğerlerinden. Sahtekar hepsi zaten. Boşverin geçin. Danışan arkadaşlara zaten tavsiye etmiyoruz biz.

Bergee

80+ Silver
Arkadaşlar uzak durun almayın. Sadece şikayet konusunda katılmıyorum. Bırakın abi alın alır. Bizim forumdakiler almaz. Şikayet etmeye gerek yok. Başka sistemler de kazık fiyata satıyor ama kaliteli. Şikayet ediyor muyuz? Etmiyoruz. Sadece uzak durun. Ben de nefret ediyorum bu firmadan ve diğerlerinden. Sahtekar hepsi zaten. Boşverin geçin. Danışan arkadaşlara zaten tavsiye etmiyoruz biz.
Yok abi benim ülkemde kimse haksızlığa uğramamalı müslümanım diye geçinip faiz altında deli gibi zengin olan insanlardan nefret ediyorum. Şikayet etmekte vs. sonuna kadar haklıyım. Bu fiyat bu bilgisayara fazla!

Bergee

80+ Silver
Konuyu güncel tutmak istiyorum. Kimse bu hatayı düşsün istemiyorum :(

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,410
İsim
Deniz Bey
Şikayet edildi 👍

Dexes

80+ Bronze
Aslında Suriyeli'lere bunlardan hediye etsek nasıl olsa iki üç gün sonra patlayacak bu suriler de kaçarlar Türkiye'den. İyi fikir lan aslında.

Bergee

80+ Silver
Aslında Suriyeli'lere bunlardan hediye etsek nasıl olsa iki üç gün sonra patlayacak bu suriler de kaçarlar Türkiye'den. İyi fikir lan aslında.
Izoly ile anlaşma yapmak lazım :D :D

Top Bottom