Neler Yeni

Japonya ABD arası nasıl bu kadar gelişti

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Günümüzde baktığınız zaman ABD ile Japonya ittifaklar peki zamanında ABD Hiroşima'ya ve Nagasaki'ye atom bombası atmadı mı? Araları nasıl oldu da bu kadar gelişti? ABD yönetime kendi adamlarını mı soktu ne yaptı da 80 yılda araları böyle oldu?
Aklıma takıldı da o yüzden konusunu açayım dedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Erdem Karakaya
Günümüzde baktığınız zaman ABD ile Japonya ittifaklar peki zamanında ABD Hiroşima'ya ve Nagasaki'ye atom bombası atmadı mı? Araları nasıl oldu da bu kadar gelişti? ABD yönetime kendi adamlarını mı soktu ne yaptı da 80 yılda araları böyle oldu?
Amerikan oyunları.
İşin ucunda para olunca herkes birbirlerini sever. Bu ittifak sadece devlet için geçerli. Japon halkının pek Amerikayı sevdiği söylenemez.

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bugra5211

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
392
İsim
Buğra Çorbacı
Bildiğimiz klasik siyaset işte. Siyaset acımasızdır ve siyasette duyguya yer verilmez. Çıkarları için iki tarafta olan herşeyi unutur.

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aaa gerçekten yokmuş, işte ben bunu hiç bilmiyordum.

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Almanya bütün dünyaya düşman oldu. Şimdi hepsiyle dost. Onlardaki zihniyet kin tutmayan, dünya barışını önemseyen zihniyet. Cahil ülkeler ancak savaşa düşmanlığa meraklı olur.
Japonya'ya da normal bir şey yapılmadı ki adamlar 2 tane atom bombası attılar.

121709

80+ Silver
Japonya'ya da normal bir şey yapılmadı ki adamlar 2 tane atom bombası attılar.
Biz millet olarak fazla kin tutuyoruz ama böyle olamamsı lazım. Adamlar geçmişe değil geleceğe bakıyor. Olan olmuş diyorlar ve birdaha olamaması için abd ile arasını iyi tutuyor.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,080
İsim
Semih Boran
Savaşı kaybettiği için, ABD her şeylerini değiştirdi. Önce Meiji anayasasını kaldırdı, sonra Ryukyu Adaları gibi bazı topraklarını aldı, sonra kalkınmasına yardımcı oldu. Kendi rızaları ile (Anpo antlaşması) ordu işini ABD'ye verdiler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,561
Üyeler
141,311
Son üye
experttt
Top Bottom