Neler Yeni

Yardım JUST KANSER 3 (Takılma Sorunu)

Venomx123

80+
Selamun Aleyküm dostlarım. Yazım hatası yaparsam lütfen kusurma bakmayın sinirden elim ayağım titriyor. Başlıktan da anladığınız üzere Just cause 3 te sıkıntı yaşıyorum. İşin ilginç yanı durduk yere olmaya başladı ne bir değişiklik yaptım bilgisayarda ne de bir parça değiştirdim. Sabah kalktığım gibi açtım bilgisayarı , ardından steam'i ve sonrada just cause 3'ü. Ama her ne olduysa artık dün gece ve ondan önceki günlerde 1440x900 çözünürlükte ve en düşük ayarlarda 60fps sabit alırken bugün kafamı arkama çevirsem oyunda takılıyor. Yani görüntü donuyor ve hemen ardından ses takılıp bozuk plak gibi tekrar ediyor hemen 2 saniye içinde geçiyor. Oyunu alt+tab yapıp görev yöneticisinden baktığımda justcause3.exe 3900 küsür ram kullanıyor. Zaten arkada fazla açık programda yok bir tek gamepower'in uygulması var birde başka bir ses kalitesini arttırmak için kullandığım program var ikisi de toplamda 30 mb ram kullanıyor. Yani anlatabildim mi tam bilmiyorum ancak arkada başka gözle görülür bir şekilde ram katleden uygulama yok. En yüksekten en düşüğe sıraladığım zaman görev yöneticisinde en üstte just cause 3 3900 küsür mb ram yiyor , onun devamında steam client service 288 mb ve anti malware service executable yani windows defenderin kendisi 230 mb civarı ram tüketiyor. Onun dışında geri kalan windowsun temel programları da zaten 1 mb , 2 mb filan kullanıyor fazla bir şey değil. Ayarlardan C diskine yani ssdye 16gb sanal bellek verdim ama hala düzelmedi. Ve başka bir ilginç olay ise ramin %90 civarı kullanıldığını gösteriyor. Hepsini toplasan 5GB ram ya eder ya etmez. Yukarıda da yazdım 3900mb civarı kullanıyor oyun e o zaman geri kalan rami yani 4gbtı windows ve uygulamalar mı tüketiyor? bence saçma geldi arkada bir oyun daha açmam gerek o kadar ram tüketmesi için. Yani uzun lafın kısası ben bu işin içinden çıkamıyorum. Zaten oyunun bu tür saçmalıkları internette bir ton dolu takılmalar vs. Ama kimse anlam veremiyor tabi bu kadar takılmasına çünkü oyunun ÖNERİLEN sistem gereksinimlerin de bile 8 gb ram yazıyor. Ha bu arada 8 gb ramim olmasına rağmen girişte de low memory hatası alıyorum neden olduğunu çözemedim onunda. Arkadaşlar biliyorum çok uzun yazdım ama en ince ayrıntısına kadar anlatmak istedim sonradan siz aşağıda sorup yorulmayın diye muhtemel olarak soracağınız herşeyin cevabını vermeye çalıştım umarım önerileriniz vardır şimdiden teşekkürler. (Aşağıya oyunun steam üzerindeki sistem gereksinimlerini bırakıyorum)
1597247452477.png

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,710
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
6.75 e indiirmlerle almayı düşündüğüm bir oyundu
iyikide almamışım

Petrichor

80+ Silver
Gılgamış destanı yarılandı geliyorum
hocam parçalar durduk yere hata verebilir bazı parçalar dandik olabiliyor ekran kartı veya ram testi yap durduk yere bozulabilirler ömrü dolabiliyor belki ondandır açıkçası sistemi zorlamış sın bir sıkıntı çıkmış olabilir yani donanım parçalarını kontrol et

Venomx123

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bugün internetten herhngi bir şey indirdin mi?
Evet aslında indirdim. Şu sıralar bizim burda internet ile alakalı çalışmalar yapılıyor ve geçen günlerde internetimiz 6 saat kadar kesik kaldı. Bende şarkıları bilgisayarıma indirip dinlemek için bir liste yapıp indirdim. Idm ile yaklaşık 145-150 mb civarı şarkı indirdim hepsini de hdd ye attım bir klasör oluşturup. Ne gibi bir sıkıntı olabilir ki?

robin

80+ Silver
Evet aslında indirdim. Şu sıralar bizim burda internet ile alakalı çalışmalar yapılıyor ve geçen günlerde internetimiz 6 saat kadar kesik kaldı. Bende şarkıları bilgisayarıma indirip dinlemek için bir liste yapıp indirdim. Idm ile yaklaşık 145-150 mb civarı şarkı indirdim hepsini de HDD ye attım bir klasör oluşturup. Ne gibi bir sıkıntı olabilir ki?
Nereden indirdin?

Venomx123

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,801
Üyeler
152,331
Son üye