Neler Yeni

Kablolu Mouse Önerisi

Deniz....

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
Deniz Tatar
Bütçe
700
Şuan kullandığım mouse:
Lenovo Lecoo MG1101 RGB Kablolu Optik Oyuncu Mouse
Mouse hakkındaki deneyimlerim ve tecrübelerimden bahsetmek gerekirse
  • Bir tık ağır geldiğini söyleyebilirim (99gr)
  • W11 uyumlu driver'ı yok veya uyumlu değil
  • Kablosu yüzünden özellikle dikey eksende yeteri kadar kaydıramıyorum,yatay eksende bir sıkıntı yok
  • RGB ışıkları sol ön,arka alt ve arka orta kısımda olmak üzere üç tane ve RGB ışıklandırma pek te aradığım bir özellik değil
  • 6400dpi fakat buda pek işime yaramıyor çünkü düşük hassasiyet kullanan biriyim.1000-1600 dpi aralığında kullanıyorum.
  • 3 makro tuşu var bence ideal sayıda
Mouse u aldığım zaman aradığım özelliklere bakmadan almıştım,bu yüzden 6 aylık bir süreç sonunda yeni bir mouse almaya karar verdim.
Almak istediğim mouse ta aradığım özellikler
  • Ortalama mouselardan bir tık hafif olsun.Zamanında kullandığım g300s (82gr) dan biraz daha hafif olsun 60-70 gr yeterli olur diye düşünüyorum,önerilere açığım
  • RGB olsun diye bir kaidem(isteğim) yok
  • Makro tuşları pek kullanan biri değilim ancak 2-3 tane makro tuş olsun internette falan işime yarıyor
  • W11 driver olmalı
  • Dpi yüksekliğini istediğim ayarda kullanmak istiyorum,uygulama veya mouse üzerindeki tuşlar ile değiştirmek isterim.Bahsettiğim gibi yüksek dpi olması da gerekmiyor
Araığım özellikler ışığında,bütçeme yakın "50-100₺ aşağı veya yukarı çıkabilirsiniz" bütün mouse önerilerinizi bekliyorum.

Ek Bilgilendirme: Laptopum bluetooth 5.2destekliyor.
Ek bilgilendirme 2: Wireless mouse lar bütçemi aştığından ötürü konu başlığını ve bu yazıdaki bazı yerleri sildim/düzelttim.

Herkese İyi Forumlar...

Son düzenleme:

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,692
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler

Deniz....

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
Deniz Tatar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ben Tümay

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Tümay
Önerdiğiniz mouse tasarım,renk anlamında güzel.Fakat bütçemi aşıyor ve ultra hafif bir mouse tan biraz daha yüksek ağırlıkta 60-70 gr civarı bir mouse un bana daha uygun olacağını düşünüyorum.
Yorumunuz için teşekkür ederim.
Alabileceğin en ucuz wireless mouse 1000TL+

GalaxySal450

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Nazım
İlgilendiği Kategoriler
Çevre Birimleri (Klavye, Mouse/Mousepad)
Ultra hafif olarak bu bütçede ancak bu olur gibi görünüyor.

Switchler sıkıntı ama sorun değil çift tıklama olursa garantiye gönderirsin değişim yapılır. Windows 11 ile uyumlu sürücüsü mevcut mu bilmiyorum.

Bu bütçede wireless bulamazsın isteğine uygun.

Deniz....

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
Deniz Tatar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Switchler sıkıntı ama sorun değil çift tıklama olursa garantiye gönderirsin değişim yapılır. Windows 11 ile uyumlu sürücüsü mevcut mu bilmiyorum.

Yorumun için teşekkürler ancak ultra hafif mouse aramıyorum.Kullandığım mouse bir tık ağır o yüzden biraz daha hafif (60-70gr civarı) bir mouse arıyorum galiba mouselarda ortalama ağırlık 60gr , ortalama ağırlıkta mouse yeterli olur bence.

GalaxySal450

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Nazım
İlgilendiği Kategoriler
Çevre Birimleri (Klavye, Mouse/Mousepad)
Yorumun için teşekkürler ancak ultra hafif mouse aramıyorum.Kullandığım mouse bir tık ağır o yüzden biraz daha hafif (60-70gr civarı) bir mouse arıyorum galiba mouselarda ortalama ağırlık 60gr , ortalama ağırlıkta mouse yeterli olur bence.
60-70 gram arası ultra hafifir hocam o yüzden ultra hafif demiştim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
muhammet

switchlerinden dolayı pek sıcak baktığım bir model değil ama olabilir. bunların v2 modeli var alırken sitesinde v1/v2 olarak yazmıyor ama kutu üzerinde etiket oluyor v1 olanlarında clicklerde wobble falan oluyormuş kutu üzerinde v2 yazmasına dikkat etmek gerekli.

Pardon ben mm710 dan bahsediyormuşum bu farklı sanırım.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,928
Üyeler
156,858
Son üye
cegdar
Top Bottom