Neler Yeni

Yardım Kablonet FTTH'da Ping

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Erkam Kılınç
Merhaba arkadaşlar. Konya'da yaşıyorum birkaç aydır Kablonet GPON internet kullanıyorum. 500mbps paketim mevcut. Hız testinde ping yüksek gibi geldi hem hız testi sonucunu eke bırakıyorum. Denemek için Valoranta girdim oradaki pingim14. Konumuna göre pingim yüksek mi?
IMG_20240908_170111.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Murat Kaçağan
Merhaba arkadaşlar. Konya'da yaşıyorum birkaç aydır Kablonet GPON internet kullanıyorum. 500mbps paketim mevcut. Hız testinde ping yüksek gibi geldi hem hız testi sonucunu eke bırakıyorum. Denemek için Valoranta girdim oradaki pingim14. Konumuna göre pingim yüksek mi?
Alıntıyı görüntüle
Bugün fiber de kullansan o civarlarda bir ping alırsın. Tabi sunucuya yakın bir yerde oturuyorsan pingin düşebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Erkam Kılınç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bugün fiber de kullansan o civarlarda bir ping alırsın. Tabi sunucuya yakın bir yerde oturuyorsan pingin düşebilir.
VDSL kullanırken 15 alıyorum hız testinde pingi. Hizmet sağlayıcı farklıydı. Tabi bağlandığım sunucudan olabileceğini düşündüğüm için Valorant üzerğndeki pinge baktım. Tabi karşılaştırmam için birilerinin yorumlaması lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Murat Kaçağan
VDSL kullanırken 15 alıyorum hız testinde pingi. Hizmet sağlayıcı farklıydı. Tabi bağlandığım sunucudan olabileceğini düşündüğüm için Valorant üzerğndeki pinge baktım. Tabi karşılaştırmam için birilerinin yorumlaması lazım.
Dostum bunu sana şöyle özetleyeyim. Ping dediğimiz olay senin elindeki veri paketinin sunucuya ulaşıp işlendikten sonra sunucunun yanıtının sana tekrar dönme süresidir. Daha yüksek megabit değeri aynı anda daha çok veri yollamana imkan sağlar. Eğer düşük megabit değerlerin varsa göndermen gereken bütün veriyi tek seferde gönderemezsin ve bu yüzden daha yüksek gecikme olur. Fakat senin o anda işlenmesi gereken bütün verileri gönderebilen bir internetin var. Yani bir yerden sonra megabit değerin veriyi tek seferde yollamak için yeterli olur. Ve o saatten sonra megabit değerinin daha yüksek olması ping değerleri için bir şey ifade etmez. Bugün muhtemelen 1000 megabit internet de kullansan yine ping değerlerin aynı kalır.

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Barış Okçu
sende sorun var bu pingin sunucuyla alakası yok speedtest suınucuları zaten bulunduğun şehirden otomatik seçilir pingin 2-3 civarı çıkması gerekiyor bende de kablonet ftth var
1725808388522.png

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Barış Okçu
Şehir neresi 2ms baya iyiymiş.
dostum şehir ankara ama şehir önemli değil bu ping için. Speedtestte bağlandığın sunucuyula alakalı. ookladan en yakın sunucu seçmene rağmen pingin böyle çıkıyorsa çıkışlarda bir sorun vardır

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Erkam Kılınç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dostum şehir ankara ama şehir önemli değil bu ping için. Speedtestte bağlandığın sunucuyula alakalı. ookladan en yakın sunucu seçmene rağmen pingin böyle çıkıyorsa çıkışlarda bir sorun vardır
Sunucudan kaynaklı olabileceğini düşündüğüm için zaten valorant pingimide ekledim. Onun üzerinden yorum yapmak daha kolay olabilir diye düşündüm.

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Barış Okçu
Sunucudan kaynaklı olabileceğini düşündüğüm için zaten valorant pingimide ekledim. Onun üzerinden yorum yapmak daha kolay olabilir diye düşündüm.
Benimle aynı pingin yanı durum dediğime çıkıyor oyunlarda çok ekstrem fark yoksa sorun yok gibi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,357
Üyeler
157,229
Son üye
medinedas
Top Bottom