Neler Yeni

Öneri Kablonet İyi midir Nasıl Hizmet Verir?

TALHA MURAT

80+ Silver
Kablonet altyapısı ülkenin %1'inde var yok, hani başarı?
%1 mi Altyapı çalışmaları mevcut ki bulunduğu il sayısı 81 ilden 24 ildir bu iller arasında min %18 altyapısı bulunmaktadır ve mx olarak %68 dir bu durumda ortalamadı%43 dür yani fazla değil az da değil Kablonet devlet kuruluşudur sallapati iş döndüremezler il müdürlüğünde çalışan elemna var her sorunuma yardımcı oluyor bi keresinde yanlışlık oldu adam arada dedi abi dedi sen gel bana söyle çünkü sen burada sistemden oluşturulan şikayet arıza kayıt vs çözülmediğinde büyük bir sorunsa vs benim bizim başımız ağrıyor hesabını soruyorlar dedi güzelce uyardı herhangi bir sıkıntıda beni ara dedi bunu hangi firma yapar bana söyleyin?
Hocam KabloNet'te çalışanlar insan biliyorsunuz değil mi? Başarısız falan olabiyorlar hani insanız falan ya. Diğer firmalardan iyi bir firma zaten.
Kardeşim boş yapma bi sus allah aşkına gereksiz mesaj yazmana gerek yok firmayı savunmuyoz merak ettik sorduk tövbe yarrabim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam KabloNet'te çalışanlar insan biliyorsunuz değil mi? Başarısız falan olabiyorlar hani insanız falan ya. Diğer firmalardan iyi bir firma zaten.
Diğer firmalardan iyi SOL ile kapışır türk telekom ele bitik zaten Cimri bir hizmet veriyor.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,211
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
%1 mi Altyapı çalışmaları mevcut ki bulunduğu il sayısı 81 ilden 24 ildir bu iller arasında min %18 altyapısı bulunmaktadır ve mx olarak %68 dir bu durumda ortalamadı%43 dür yani fazla değil az da değil Kablonet devlet kuruluşudur sallapati iş döndüremezler il müdürlüğünde çalışan elemna var her sorunuma yardımcı oluyor bi keresinde yanlışlık oldu adam arada dedi abi dedi sen gel bana söyle çünkü sen burada sistemden oluşturulan şikayet arıza kayıt vs çözülmediğinde büyük bir sorunsa vs benim bizim başımız ağrıyor hesabını soruyorlar dedi güzelce uyardı herhangi bir sıkıntıda beni ara dedi bunu hangi firma yapar bana söyleyin?

Kardeşim boş yapma bi sus allah aşkına gereksiz mesaj yazmana gerek yok firmayı savunmuyoz merak ettik sorduk tövbe yarrabim.

Diğer firmalardan iyi SOL ile kapışır türk telekom ele bitik zaten Cimri bir hizmet veriyor.
Türkiye'deki neredeyse bütün ISS'ler devletle bağlantılı sayılır zaten.
1624198758872.png

Turkcell'in %26'sı Türkiye Varlık Fonu'nda.

1624198798194.png

Türk Telekom'da da benzer bir durum var.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,211
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Yani özetle senden vergi olarak bu markaların aldığı paraların büyük bir kısmı senin altyapın için kullanılmıyor bu ülkede.

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,688
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, JS, İktisat, Felsefe, İslam, Müzik
Ben 2014 den beri kablotv ile kablonet kullanıcısıyım şimdi bu internet markası iyi midir alınmaya değer mi vs. sorularınıza bir nevi yanıt vereceğim .

KABLONETİN DİĞER İSS`lerden FARKI NEDİR :

+ TAM HIZ VERİR

+ PİNG DEĞERLERİ OLDUKÇA İYİ

+ VERİLEN MODEM FENA DEĞİL

+ KULLANDIĞI EVE KADAR FİBER ÇALIŞMALARI VAR

- YOK :)

Kablonet son zamanlarda gpon bursa güzelyalıda ve başka bir ilde mevcuttur eski kablonet yapıları ile yeni kablonet yapıları artık ankastreye kadar fiber olacaktır kablonet eski altyapılarında binaya kadar fiber bina kutusu ve daire ye kadar koaksiyel kablo idi fakat son zamanlarda sıkıntı yaşadıkları için bu plana geçeceklerini söylediler şuan ben testi paylaşıyorum şuan altyapı çalışmaları sırasıyla alındığını benim bölgeme 2-3 aya kalmaz tamamlanacağını söylediler kesinlikle öneririm 7 senedir kullanıyorum memnun olmasam zaten bırakırdım oyunlarda en iyi ping genellikle bende oluyor yurt dışı bağlantılarda da üzmüyor.

NOT: testler farklıdır sebebi ip değişimidir aşağıdaki ıp de değişmiştir . max test sonucundaki pingler 5-9 arasıdır kesinlikle kablonet altyapısı olan direk atlasın geçenlerde nitro paketim vardı İLK fotoğraftaki testimdeki upload o yüzden yüksektir.
.Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

FİYAT :

HD ÜST YAYIN + UYDU KUTUSU / MODEM KİRALAMA ÜCRETİ (9TL) + İNTERNET 100/5 AKILLI SINIRSIZ + SİNEMA PAKETİ = 90 TL

FİYAT KONUSUNDA ASLA ÜZMÜYOR 90 TL ÇOK DİYENLERİ KINAMAK LAZIM ADAMLAR SADECE İNTERNET VERMİYOR BU KONUDA ÜZMÜYORLAR KESİNLİKLE EKİPLERİ EN GEÇ 5 SAATTE SORUNU ONARIYORLAR VEYA SİZE BİLGİ VERİYORLAR .

SORMAK İSTEDİĞİNİZ SORULARI BEKLİYORUM.Alıntıyı görüntüle
90 TL Türktelekom 16 mbps kullanıyorum valoda 200 300ms görüyorum sıklıkla. Kim kablonete 90 TL fazla diyor göster onun ben evini basayım.

war20anty

80+ Bronze

Tek bildiğiniz şey insanlara "boş yapma, boş konuşma" tarzı kelimeler zaten. Mükemmel internetinizle iyi günler size.

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,688
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, JS, İktisat, Felsefe, İslam, Müzik
90 TL Türktelekom 16 mbps kullanıyorum valoda 200 300ms görüyorum sıklıkla. Kim kablonete 90 TL fazla diyor göster onun ben evini basayım.
Keşke altyapı olsada bende alsam :(

TALHA MURAT

80+ Silver

TALHA MURAT

80+ Silver
Yani özetle senden vergi olarak bu markaların aldığı paraların büyük bir kısmı senin altyapın için kullanılmıyor bu ülkede.
Bunu da biliyorum sunduğu hizmete hiç bakmak aklına geldi mi? Genel olarak kablonet vaad ettiği hızı rahat verir veya ona yakın verir ben 2 tane kablonet hizmetim var açıkçası bu zamana kadar sorun çok ufak tefek yaşayan var ama o genelde modemde yapılmayan performans ayarı yüzünden şimdi siz gidip türktelekom, SOL , millenicom kullandığınız zaman çok az arıza yaşayan bir kişi gördünüz mü?

Verdiğiniz paranın deyip değmediği daha çok önemlidir geçen ay SOl beni dolandırdı çok sorun var diye bir sürü konu geziyordu kablonet ile açılan konu neredeyse yok firma kaynaklı bir sorundan bahsediyorum.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,211
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Bunu da biliyorum sunduğu hizmete hiç bakmak aklına geldi mi? Genel olarak kablonet vaad ettiği hızı rahat verir veya ona yakın verir ben 2 tane kablonet hizmetim var açıkçası bu zamana kadar sorun çok ufak tefek yaşayan var ama o genelde modemde yapılmayan performans ayarı yüzünden şimdi siz gidip türktelekom, SOL , millenicom kullandığınız zaman çok az arıza yaşayan bir kişi gördünüz mü?

Verdiğiniz paranın deyip değmediği daha çok önemlidir geçen ay SOl beni dolandırdı çok sorun var diye bir sürü konu geziyordu kablonet ile açılan konu neredeyse yok firma kaynaklı bir sorundan bahsediyorum.
Sende olması ya da sana iyi bakıyor olmaları başarılı yapmıyor. En az yatırımlardan biri hâlâ Türksat tarafında. Başkentte bile çoğu yerde hizmeti yok.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games

TALHA MURAT

80+ Silver
Genel olarak bahsediyorum .
Sende olması ya da sana iyi bakıyor olmaları başarılı yapmıyor. En az yatırımlardan biri hâlâ Türksat tarafında. Başkentte bile çoğu yerde hizmeti yok.
Dediğinde haklısın ama verdiği hizmetin kalitesi daha önemli bence.
Şimdi kablonette genel olarak mahallende varsa rahatça gelebiliyor sokakta varsa zaten kesin geliyor sende sadece vdsl var başvurup altyapının gelmesi mi yoksa vdsl devam mı şimdi bu attıklarımı iyi incele.
Kablonet geçen seneye göre biraz düşüş yaşamış bu sene altyapı çalışmalarını hızlandırmışlar sonuç bu sizde hangisi ?
586236533.PNG
Ekran Alıntısı.PNG
5555.PNG
55.PNG

Kablonet neden az acaba zaten kablonetin yatırım yapmaması sıkıntı yapsa çoğu yerde olsa bence çoğu kişi kullanıma geçer.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,943
Üyeler
156,408
Son üye
dgkng.dev
Top Bottom