Neler Yeni

Yardım Kabloyu Binadan Mı Yoksa Santralden Mi Çekmek Mantıklı ?

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,331
İsim
Batuhan
1716635666611.png

@mertkuskapan

Zyon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Serkan
Vdsl için çok önemli değil paketler zaten 50lilşk oluyor senin hızın 70e kadar çıkıyor sana 50 verirler fazla masrafa gerek yok

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Ahmet Melih Alemdar

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Telekomda Arkadaşım Var Ona Söyleyecektim :)
Tip-7 saha dolabına kadar fiber ile geldiği için santral noktası oluyor orasi. Oradan itibaren apartmanına kadar telefon kablosu ile geliyor. Bakır kablo. Apartman kutusundan modeme kadar da aynı kablo ile geliyor. Tercihen cat 6 olabilir. Yine Bakır. Yani o dolaptan modeme kadar yeni bir hat cekilecekse bile yine Bakır ile gelecek. Değişen bişey olmaz
Arkadaşın eğer apartmanına kadar fiber getirebiliyorsa orası ayrı:)

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,331
İsim
Batuhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tip-7 saha dolabına kadar fiber ile geldiği için santral noktası oluyor orasi. Oradan itibaren apartmanına kadar telefon kablosu ile geliyor. Bakır kablo. Apartman kutusundan modeme kadar da aynı kablo ile geliyor. Tercihen cat 6 olabilir. Yine Bakır. Yani o dolaptan modeme kadar yeni bir hat cekilecekse bile yine Bakır ile gelecek. Değişen bişey olmaz
Arkadaşın eğer apartmanına kadar fiber getirebiliyorsa orası ayrı:)
Filber İşi Çok Zor Gibi 😅

100 MPBS Versin Yeter .

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Filber İşi Çok Zor Gibi 😅

100 MPBS Versin Yeter .
Şimdi şöyle. Aslında evin ile o saha dolabı arasındaki mesafe fena değil. Ama 100 mbit alman için ortalama arandaki mesafe max. 100 mt olması lazım.
Bakır kablolarda mesafe arttıkça kayıp da artar. Fiber de kayıp olmadığı için fiber altyapı olan yerlerde sorgulama yapınca santral mesafesi 0 olarak gözükür

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,331
İsim
Batuhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi şöyle. Aslında evin ile o saha dolabı arasındaki mesafe fena değil. Ama 100 mbit alman için ortalama arandaki mesafe max. 100 mt olması lazım.
Bakır kablolarda mesafe arttıkça kayıp da artar. Fiber de kayıp olmadığı için fiber altyapı olan yerlerde sorgulama yapınca santral mesafesi 0 olarak gözükür
Valla Bulunduğumuz Sokakta 100 MBPS Alan Var Sorgulatınca 😅

Bizim Apartmanda 67 Veriyor .

Sırf O Yüzden Santralden Sıfır Hat Çekip Çözebilirmiyim Diye Söyledim .

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Valla Bulunduğumuz Sokakta 100 MBPS Alan Var Sorgulatınca 😅

Bizim Apartmanda 67 Veriyor .
Sorgulamalarda bazı hatalar olabiliyor. Ben de ADSL kullandığım dönemlerde yan apartmanı sorgulatınca santral mesafesi 77 mt alabildiği hız 80 mbit üstü gözüküyordu ama kabloların bundan haberi yoktu :D
Eğer modemin SNR margin ayarlamana izin veriyorsa belki daha yüksek de alabilirsin.

Egobusch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Ahmet Yerli
Mevcut apartman sistemini kullanmadığın sürece çok sorun olacağını düşünmüyorum. Mesela bizim apartman eski bir apartman, direkt girişteki kutudan kablo çekip camdan içeri aldım, ev tesisatı çok kesinti yaşatıyor 93 model kablolarla. Yeni evler için sanırım oda sorun olmaz.

Aderal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
829
İsim
Hasan Doruk
O işler öyle olmuyor CPWKMD0CIMDCI0MWDOKPXLW
Santralden kafana göre kablo çekemezsin, arkadaşın olsa da çekemez.
Daha doğrusu santralden direk eve kablo çekemezsin direk.
Metro Ethernet falan alırsan ancak öyle.

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,331
İsim
Batuhan
Sorgulamalarda bazı hatalar olabiliyor. Ben de ADSL kullandığım dönemlerde yan apartmanı sorgulatınca santral mesafesi 77 mt alabildiği hız 80 mbit üstü gözüküyordu ama kabloların bundan haberi yoktu :D
Eğer modemin SNR margin ayarlamana izin veriyorsa belki daha yüksek de alabilirsin.
Modem Olarak Bunu Aldım .

Mesaj otomatik birleştirildi:

Mevcut apartman sistemini kullanmadığın sürece çok sorun olacağını düşünmüyorum. Mesela bizim apartman eski bir apartman, direkt girişteki kutudan kablo çekip camdan içeri aldım, ev tesisatı çok kesinti yaşatıyor 93 model kablolarla. Yeni evler için sanırım oda sorun olmaz.
Aynı Durum Bizim Apt Mevcut .

Top Bottom