Neler Yeni

Kardeşim 1.sınıf fakat bir şey bilmiyor nasıl öğretebilirim?

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Üstte babamın sınıf öğretmeni olduğunu söylemiştim. Ders vaktinde gayet ciddi bir şekilde işleniyor. Oyun-eğlence son 2 ders resim filan yapıyorlar.
Hiç sanmıyorum.
Öğretmen farkıdır.
Benim kardeşimin öğretmeni genellikle eğlendirerek anlatıyor.
Çocuklara soru soruyor.

hamzacolk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
976
İsim
Hamza Çolak
Instagram
hamzacolk
Üstte babamın sınıf öğretmeni olduğunu söylemiştim. Ders vaktinde gayet ciddi bir şekilde işleniyor. Oyun-eğlence son 2 ders resim filan yapıyorlar.
Doğrudur ama benim bildiğim dersi daha eğlenceli şekilde anlatılırsa daha verimli olur bu yaş aralığındaki çocuklar için. Okul olsa neyse öğretmen var öğrenci daha dikkatli dinler ama yanındaki abisi olunca şımarır dersten kaçar vs vs. Bu benim kendi düşüncem sadece bir alternatif ciddi ciddi anlatmak daha verimli olacaksa öyle yapsın tabi.

Tel Vurdu Beni

80+ Bronze
Doğrudur ama benim bildiğim dersi daha eğlenceli şekilde anlatılırsa daha verimli olur bu yaş aralığındaki çocuklar için. Okul olsa neyse öğretmen var öğrenci daha dikkatli dinler ama yanındaki abisi olunca şımarır dersten kaçar vs vs. Bu benim kendi düşüncem sadece bir alternatif ciddi ciddi anlatmak daha verimli olacaksa öyle yapsın tabi.
Ciddiyetten kasıt lisede kimya işler gibi harf anlatmıyor.
Zaten 1. sınıf çocuğu sınıfta bile zor zapt edilen bir yaş grubu. Uzaktan olunca zapt etmesi çok daha zorlaşıyor. Öğretmenin biraz daha ciddileşmesi biraz daha ağırlığını koyması gerekiyor ki öğrenci telefonun/tabletin başından kalkmasın.

hamzacolk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
976
İsim
Hamza Çolak
Instagram
hamzacolk
Ciddiyetten kasıt lisede kimya işler gibi harf anlatmıyor.
Zaten 1. sınıf çocuğu sınıfta bile zor zapt edilen bir yaş grubu. Uzaktan olunca zapt etmesi çok daha zorlaşıyor. Öğretmen biraz daha ciddileşmesi biraz daha ağırlığını koyması gerekiyor ki öğrenci telefonun/tabletin başından kalkmasın.
Anladım haklısınız. Zaten benimde eğlenceden kastım sadece eğlenceli ders değil öyle ders olmaz zaten yeri geldi mi eğlenceli olsun derse olan hevesi arttsın yoksa tabii ki ciddiyette önemli.

batman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Namiq Eyvazov
Bu daha kötü.
Seneye sınava girmeyecek mi?
Temelinin olması lazım.
Hem nasıl bir şey bilmiyor?
Azerbaycanda okul 1-11 sınıf arası.11. sınıfta universite sınavı veriliyor.Benim kardeşimin üstüne düşülmedi.Okuma yazmayı 4 sınıfda zor öğrendi.Şimdi bitek okuma yazma biliyor.Tarih coğrafla fen kimya matematik falan hepsi sıfır bildiği bir şey yok.Kendisininde okumaya merkaı yok.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Azerbaycanda okul 1-11 sınıf arası.11. sınıfta universite sınavı veriliyor.Benim kardeşimin üstüne düşülmedi.Okuma yazmayı 4 sınıfda zor öğrendi.Şimdi bitek okuma yazma biliyor.Tarih coğrafla fen kimya matematik falan hepsi sıfır bildiği bir şey yok.Kendisininde okumaya merkaı yok.
O farklı bu farklı.

Hepra

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Bir kağıda veya tahtaya alfabeyi yazın, sırasıyla harfleri heceleyin ve harflerin okunuşunu sesli bir şekilde tekrar edin. Yavaş yavaş öğrencektir, ilerleyen vakitlerde cümle okutturmaya başlarsınız.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Bir kağıda veya tahtaya alfabeyi yazın, sırasıyla harfleri heceleyin ve harflerin okunuşunu sesli bir şekilde tekrar edin. Yavaş yavaş öğrencektir, ilerleyen vakitlerde cümle okutturmaya başlarsınız.
Harfleri biliyor.
Gelişme kat ettik. :)
Şu anlık iyi gidiyor.
Sonucu paylaşacağım.

Trexsons

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Özel öğretmen tutmak en mantıklısı imkan varsa. O kadar kolay olduğunu (senin yapabileceğini yani (yanlış anlama bende yapmam mesela)) düşünmüyorum.

Trexsons

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yok özel öğretmen tutmayız.
Gerek yok.
Haklısın.

Şu şekilde söyliyim, ben kardeşime bir şey öğretmeye çalışsam beni hiç ciddiye alıp dinlemiyor. 2.sınıfta çarpım tablosunu öğretmeye çaılışıyorum aklı hep başka yerlerde, dinlemiyorbile.

Eğer kardeşinde azim varsa başarabilirsin.😀 Başarılar.

Top Bottom