Neler Yeni

Kariyerim hakkında bir sorum var

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
480
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
Gözüme ne çarparsa valla :)
Selamlar, benim okulla aram pek iyi değildir ülke değişikliği ve şehir değişikliğinden dolayı da çok okul değiştirdim. Gerek hocalar olsun, gerek okuldaki eğitim, öğrenci ve altyapı olsun hiçbirinden iyi bir eğitim almadığım için okuldan aşırı derecede soğudum. Artık okula devamsızlığım olmasın diye gidiyorum. Bu arada 11.sınıfım. Biliyorsunuz neredeyse 2 sene hep evden işledik dersleri. Bir çok hoca dersleri geç açıyordu bazıları ayakta falan uyuyordu yani lise hayatım kara delik gibi boş geçti diyebilirim. Ve geçen aklıma bir fikir geldi ve size de danışmak istedim. Bu eğitim alamadığım eğitimden dolayı üniversite hedefim yok diyebiliriz. Elbette yine de bir şeyler için çabalamaya çalışacağım. Fakat benim Fransızcam ile %70'li İngilizcem olduğu için dedim ki "Liseyi açıktan bitirip daha çok yabancı dil (FR veya İNG) üzeri iş bulmaya çalışsam nasıl olur ? Bu açık öğretim sürecinde de yabancı dilimi daha çok geliştirir ve belki de farklı bir dil bile öğrenebilirim." dedim. Sizce nasıl bir fikir ? Konuyu troll olarak değil de ciddi olarak cevaplarsanız sevinirim <3

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Selamlar, benim okulla aram pek iyi değildir ülke değişikliği ve şehir değişikliğinden dolayı da çok okul değiştirdim. Gerek hocalar olsun, gerek okuldaki eğitim, öğrenci ve altyapı olsun hiçbirinden iyi bir eğitim almadığım için okuldan aşırı derecede soğudum. Artık okula devamsızlığım olmasın diye gidiyorum. Bu arada 11.sınıfım. Biliyorsunuz neredeyse 2 sene hep evden işledik dersleri. Bir çok hoca dersleri geç açıyordu bazıları ayakta falan uyuyordu yani lise hayatım kara delik gibi boş geçti diyebilirim. Ve geçen aklıma bir fikir geldi ve size de danışmak istedim. Bu eğitim alamadığım eğitimden dolayı üniversite hedefim yok diyebiliriz. Elbette yine de bir şeyler için çabalamaya çalışacağım. Fakat benim Fransızcam ile %70'li İngilizcem olduğu için dedim ki "Liseyi açıktan bitirip daha çok yabancı dil (FR veya İNG) üzeri iş bulmaya çalışsam nasıl olur ? Bu açık öğretim sürecinde de yabancı dilimi daha çok geliştirir ve belki de farklı bir dil bile öğrenebilirim." dedim. Sizce nasıl bir fikir ? Konuyu troll olarak değil de ciddi olarak cevaplarsanız sevinirim <3
Hem dilini geliştir hem de bu diller ile ileride sana iş kazandırabilecek bir meslek bul.
Örneğin uluslararası ilişkiler/ticaret... bunlar çok iyi meslekler

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
480
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hem dilini geliştir hem de bu diller ile ileride sana iş kazandırabilecek bir meslek bul.
Örneğin uluslararası ilişkiler/ticaret... bunlar çok iyi meslekler
Acaba bu tür yurtdışı meslekler için illa üniversite gerekiyor mu ? Örnek olarak babam lise mezunu bile değil fakat fransızca üzeri güzel bir iş buldu maaşı da gayet iyi

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Acaba bu tür yurtdışı meslekler için illa üniversite gerekiyor mu ? Örnek olarak babam lise mezunu bile değil fakat fransızca üzeri güzel bir iş buldu maaşı da gayet iyi
Evet, gerekiyor.
İstikrarlıysan ticarete yönelebilirsin. Yurtdışına satışlar yapıp kendi işini kurabilirsin.

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
480
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet, gerekiyor.
İstikrarlıysan ticarete yönelebilirsin. Yurtdışına satışlar yapıp kendi işini kurabilirsin.
:( ticaret işi aklımda zaten son çare olarak görüyorum onu bakalım. Ama sence açıktan okuyup dil geliştirmek mantıklı mı ? Çünkü aynı zamanda yabancı uyruklu sınavı diye bir sınav var ona da girme hakkım var sadece matematik ve mantık soruları dahilmiş galiba

ddarkbrother

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,826
İsim
Tandoğan Tan
Hocam direkt yks'de ydt sınavına girsen ve oradan iyi bir üniden dil ile ilgili bir bölüm okusan senin için çok daha faydalı olur. Aldığın diploma dil ile ilgili başvurabileceğin özel sektörde çok etkili çünkü. Kendini iyi gördüğün alanda akademik bir şey elde etmek emin ol binlerce kişi önüne atar seni.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Yös dünyanın en basit sınavı
Git çalış ondan gir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
909,026