Neler Yeni

Kart Tercihim Nasıl Olmalı?

R4spberry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Yıldırım
Merhaba, günlerdir ekran kartları hakkında araştırmalar yapıyorum videolar izliyorum forumlarda okuyorum vs. Ama yine de buraya siz bilir kişilere sormak danışmak istediğim bir konu var.
Öncelikle sistem bilgilerim aşağıdaki gibi;

Kasa : MSI MAG Forge 100M Temperli Cam 2x RGB Fan 120mm Fan ATX Oyuncu Bilgisayar Kasası
SSD : SanDisk Ultra 3D 500GB 2400MB-1750MB/s NVMe M.2 SSD SDSSDH3N-500G-G25
RAM : Apacer Panther Black-Gold 16GB (2x8GB) 3200Mhz CL16 DDR4 Gaming Ram
PSU : Corsair CV450 CP-9020209-EU 450W 80+ Bronze Power Supply
İŞLEMCİ : AMD Ryzen 5 3400G with Radeon Vega Graphics
ANAKART : Gigabyte B450m S2H V2

Sistemime dikkat ettiyseniz eğer bu sistem APU bir sistem ekran kartım yok GPU tarafını işlemcim hallediyor. Fakat bu durum artık son zamanlarda bana LoL bile oynarken FPS'de dar boğaz olmama sebep vermeye başladı, eğer arkada discord, tarayıcı, gibi ek programlarda açık olunca ortalama aldığım FPS 79 oldu.
Ben bu sistemime bir ekran kartı dahil etmek istiyorum, eğer bir ekran kartı dahil edersem işlemcim tüm gücünü kendisine ayırır mı? Oynadığım oyunlar genellikle LoL ilerde CS:GO2 oynayabillirim fakat Unity, Blender gibi uygulamalarda da aktif olarak kullanım sağlayacağım. Belki Single Player bir oyun oynamak istersemde en azından 1080 Ultra ayarlarda beni götürsün mantığı ile bir kart tercih edersem bu kart;
AMD : RX 6600, 6750XT, 7600, 580 8GB 256Bit vs. mi olmalı?
Yoksa Nvidia: 3 serisi, veya belki 4 serisi tercih edip kafam rahat mı olmalı?
Bir kart dahil edersem sistemimde hangi parçaları Upgrade etmem gerekiyor bu bilgiyide verebilirseniz teşekkür ederim.
Değerli yorumlarınızı, görüşlerinizi, fikirlerinizi ve ben olsam böyle yapardım demenizi bekliyorum. Umarım sorunumu tane tane anlatabilmişimdir. Çok teşekkürler şimdiden.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Rüzgar kaan
İlgilendiği Kategoriler
toplama pc laptop
rx 580 bence. evet eski bir kart ama f/p açısından çok iyi. rx580 tercih edebilirsin. ve "BENCE" işlemcini r5 5500 yada r5 5600 yapabilirsin. bide aşırı şahsi fikrim olarak belki 240gblik yada daha fazlası ssd alabilirsin. günümüzde eğer yeni nesil oyunlara ağırlık vereceksen en az bi 600-7--gb yerin olmalı. şimdiden hayırlı olsun buda sana 5500 bilemedin 6500tlye halledersin

R4spberry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba, görüşün ve önerin için teşekkür ederim. Başka görüşü fikri olan var mıdır? Birde bir ekran kartı dahil ettiğimde PSU mu upgrade etmem gerekir mi? 450W yeterli kalacak mıdır?

ConquerorXIV

80+ Gold
o işlemciye max rx 6600 olur yükselteceksen diğerlerine bak

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
823
İsim
slm
Genellikle FPS tarzı oyunlar oynuyorsan işlemcini 5600'e çıkarıp almayı düşündüğün ekran kartı modelini düşürebilirsin

R4spberry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Genellikle FPS tarzı oyunlar oynuyorsan işlemcini 5600'e çıkarıp almayı düşündüğün ekran kartı modelini düşürebilirsin
Aslında genelde LoL oynuyorum, fakat FPS oyunlarıda oynayabilirim ilerleyen zamanlarda kuvvetle muhtemel. Fakat zaten oyun oynamaya çok fazla zamanım yok bu nedenle de aman aman bir kart tercihinde bulunmamda doğru olmayabilir. Unity ve Blender gibi programlarda da rahat gezinebilmem için bir kart tercih edebilirsem iyi olabilir benim için. Değerli yorumun için teşekkür ederim bu arada.

Top Bottom