Neler Yeni

Kartı kırmak üzereyim, sürücü çökmelerinden bıktım!

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Semih Can Kaya
çok haklı bir serzeniş bende gittim amd aldım pek bilmiyordum ha wattman hatası felan almadım ama imkanım varken nvidia alsaydım keşke ..

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Yusuf Emre Şahin
Hocam nasıl oluyor bu çökme? Çok merak ediyorum cidden. Herkes amd çöküyor falan diyor. Ben 6 yıldır amd kullanıyorum. Ne bir oyundan atma ne bi oyunun çökmesi hiç karşılaşmadım. Hata falan mı veriyor?
Ben de çok uzun süredir amd kullanıyorum. Windows, programlar vs her şey orjinal olduğu zaman sorun çıkarmıyor sanırım. Biz millet olarak korsan severiz oysa :)

Livaković

80+ Silver
AMD sürücüsünün sürekli çökmesinden dolayı ne bir oyun zevkim kalıyor ne de bir eğlencem. Artık bilgisayarı açmak dahi istemiyorum kartı kırmak üzereyim, ne yaparsam ne denersem olmuyor. Yardımcı olacak birileri yok mu Allah aşkına ?
amd dediğinde insan kalp krizi geçiriyor zaten sırf nvidiaya yaklaşmak için hızla ekran kartlarını piyasaya sürdüler sonuç ne oldu hüsran nvidia gibi piyasanın ilk sahibi markaya sen 1 2 senede çıkardığın ekran kartıyla piyasaya sokarsan hem kullanıcı mutsuz olur hem firma bu mesajdan sonra yazacağım mesaj kesinlikle amd markasını kötülemek amaçlı yapmıyorum hatarlı var düzeltmeleri gerekiyor şimdi ise diyeceğim şeye gelelim intelden örnek vereyim adamlar işlemcide uzmanlaştılar ekran kartıyla uzaktan yakından bağları olmadı geçen senelerde ekran kartlarını tanıttılar şuan ise yeni yeni piyasaya girmeye başladılar şuana kadar intel ekran kartlarından tek şikayet almadık veya ben almadım görmedim neden adamların acelesi yok sırf 4 kuruş kazanacaklar diye müşteriden durmadan beddua yememek için adamlar uzun süre bu mimari için uğraştılar kaldıki ekran kartı apu konusunda bile intelin rezalet olmasına rağmen önümüzdeki senelerde amd böyle devam ederse intel ekran kartları ve apusuyla beraber amdyi ikiye katlayacaktır

WestnighT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
inan
AMD nin kendi sitesinde bir program vardı tüm driverları kaldırıp tekrar baştan kurmanı sağlıyordu bulabilirsen onu deneyebilirsin. Bende AMD rx570 kullanıyorum siyah ekran dışında sorununu görmedim çok şükür bu dediğim şekilde sıfırlayınca sorun çözülmüştü yanlış hatırlamıyorsam. Zaten PC yi de sıfırladım imkanın varsa sıfırlayıncada düzeliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

AMD cleanup utility adı programın. Amdnin kendi sitesinde anlatıyor nasıl kullanılır diye indirmeyi başka yerden yapma bu yöntemi deneyeceksen. Yazılım amd nin zaten.

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
Ben de çok uzun süredir amd kullanıyorum. Windows, programlar vs her şey orjinal olduğu zaman sorun çıkarmıyor sanırım. Biz millet olarak korsan severiz oysa :)
Korsanla alakası yok hocam zaten orjinal kullanıyorum, ayrıca sistemimde herhangi bir program yok.

AMD nin kendi sitesinde bir program vardı tüm driverları kaldırıp tekrar baştan kurmanı sağlıyordu bulabilirsen onu deneyebilirsin. Bende AMD rx570 kullanıyorum siyah ekran dışında sorununu görmedim çok şükür bu dediğim şekilde sıfırlayınca sorun çözülmüştü yanlış hatırlamıyorsam. Zaten PC yi de sıfırladım imkanın varsa sıfırlayıncada düzeliyor.

AMD cleanup utility adı programın. Amdnin kendi sitesinde anlatıyor nasıl kullanılır diye indirmeyi başka yerden yapma bu yöntemi deneyeceksen. Yazılım amd nin zaten.
Valla denedim ama yine deneyeceğim zaten başka çarem kalmadı

aynı modelin 4gbı var bende hiç sıkıntı olmadı neredeyse(fifada falan bazen mavi ekran veriyor ve valorantta arada bir donuyordu) sizde niye öyle yapıyor acaba ben en güncel sürümdeyim pek bir sorun yok gibi görünüyor
Sanırım PSU güç yetiremiyor ekran kartına ama bu sürücü çökmesine sebep verir mi bilemiyorum, kart çok güç çekiyor 186 watt gördüm en son

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
819
İsim
ahmet ali özmert
kanka psu kaç watt senin ?

turquoise.blue

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
335
İsim
Turquoise Blue
Sürekli oyun oynayan biriyim. Rx 5700 kullanıyorum, bu modele de çok sorunlu denir her zaman ama ben hiç bir sorun göremedim hala kaç senedir. Hatta az evvel Resident Evil 4 remake oynuyordum yeni kapattım. Driver olarak 23.4.3 sürümünü kullanıyorum, her zaman güncel sürüm kullanırım. Driver çökmesi sorununu bilmem ama wattman sadece ekran kartı kaynaklı bir sorun değildir. Sorun kaynağı anakart ram frekans uyumsuzluğu, kalitesiz yetersiz power supply ve kabloları veya kronik sorunlu arızalı ssd bile olabilir. O nedenle sorun yaşadığınızda başka donanımları da kontrol edin. Amd nin başka donanımlardan da kaynaklı problemleri wattman uyarısı olarak göstermesini kaldırmaları lazım.

Son düzenleme:

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
Erdem çay
İki yıla yakın kullandım 1-2 kez aldığımı hatırlıyorum
Psu nedir

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,388
İsim
ismail
o karta psunun yetmemesi için general mobile adaptörü ile beslemeli arkadaş gpu'yu.Ezbere soru sormuş olmak için sormayın arkadaşlar.Konu sahibinin sorunu yazılımsal.Bu sorun için direk işletim sistemi önereni gördüm ki görmez olaydım.İşletim sistemi değiştirerek kullanacaksak neden amd kart alıyoruz canlarım? Amd bu çökme sorunlarını kendi deneyimimi baz alırsam 14 senedir çözemedi...

RX 400/500 serilerinde Wattman hataları çok fazla olabiliyor. Undervolt yapmak belki çözüm olabilir. Zamanında bende RX 480 ile bu hataları alıyordum. Sonrasında RX 6600XT ve 6700XT kullandım. İkisinde de toplamda 2-3 defa wattman yemişimdir herhalde son 1 senede. Bu bildiirmlerin hiçbiriside işimi engellemedi. Çözüm bulamazsanız elden çıkarabilirsiniz kartı. Ayrıca bazı wattman hataları sistemdeki başka parçadan da kaynaklanabiliyor.

Top Bottom