Neler Yeni

Kartı kırmak üzereyim, sürücü çökmelerinden bıktım!

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
Erdem çay
o karta psunun yetmemesi için general mobile adaptörü ile beslemeli arkadaş gpu'yu.Ezbere soru sormuş olmak için sormayın arkadaşlar.Konu sahibinin sorunu yazılımsal.Bu sorun için direk işletim sistemi önereni gördüm ki görmez olaydım.İşletim sistemi değiştirerek kullanacaksak neden amd kart alıyoruz canlarım? Amd bu çökme sorunlarını kendi deneyimimi baz alırsam 14 senedir çözemedi...
Rx580 düşük wat mı istiyor

agathusia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
MUZAFFER
min 450 olması gerekir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence öncelikle o kartı alıp sıkıntısız bir sisteme takıp test etmek eğer kart orda da sorun yapıyorsa donanımsal yani karta ile ilgili sıkıntı olabilir. Amd'nin o serisi en sorunlu seridir 5000 ile beraber. Dediğim gibi başka sisteme takıp dene eğer sıkıntı olmaz ise orda, senin sistem bileşenlerin ile ilgili bir problem var demektir. Hemen suçu bir parçaya atmak mantıksız ve bunu yapmak sorunu da çözmez.... Ayrıca her Amd şikayeti altına konu sahibine yardımcı olmaktansa boş yapıp AMD ABİYYYAAA yada Nvidia fanboyları doluşmasın amaç burada yardımcı olmak sizin yaptığınız bu boş adama yardımcı olmuyor. Adama satın almadan önce yapacaktınız o muhabbeti şuan soruna odaklanın bence. Çünkü 4 sayfa yorum ve çoğu boş...

yaman..k

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Yaman Kurşun

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
kanka psu kaç watt senin ?
600

Sürekli oyun oynayan biriyim. Rx 5700 kullanıyorum, bu modele de çok sorunlu denir her zaman ama ben hiç bir sorun göremedim hala kaç senedir. Hatta az evvel Resident Evil 4 remake oynuyordum yeni kapattım. Driver olarak 23.4.3 sürümünü kullanıyorum, her zaman güncel sürüm kullanırım. Driver çökmesi sorununu bilmem ama wattman sadece ekran kartı kaynaklı bir sorun değildir. Sorun kaynağı anakart ram frekans uyumsuzluğu, kalitesiz yetersiz power supply ve kabloları veya kronik sorunlu arızalı ssd bile olabilir. O nedenle sorun yaşadığınızda başka donanımları da kontrol edin. Amd nin başka donanımlardan da kaynaklı problemleri wattman uyarısı olarak göstermesini kaldırmaları lazım.
Wattman yemiyorum dostum okuyun lütfen yazımı

min 450 olması gerekir.

Bence öncelikle o kartı alıp sıkıntısız bir sisteme takıp test etmek eğer kart orda da sorun yapıyorsa donanımsal yani karta ile ilgili sıkıntı olabilir. Amd'nin o serisi en sorunlu seridir 5000 ile beraber. Dediğim gibi başka sisteme takıp dene eğer sıkıntı olmaz ise orda, senin sistem bileşenlerin ile ilgili bir problem var demektir. Hemen suçu bir parçaya atmak mantıksız ve bunu yapmak sorunu da çözmez.... Ayrıca her Amd şikayeti altına konu sahibine yardımcı olmaktansa boş yapıp AMD ABİYYYAAA yada Nvidia fanboyları doluşmasın amaç burada yardımcı olmak sizin yaptığınız bu boş adama yardımcı olmuyor. Adama satın almadan önce yapacaktınız o muhabbeti şuan soruna odaklanın bence. Çünkü 4 sayfa yorum ve çoğu boş...
Dostum sorun ekran kartında aslında direkt yazılımda ekran kartının da suçu yok, stabil bir sürüm vardı ve yanlışlıkla güncelledim ve gidiş o gidiş. Dikiş tutmadı bidaha o sürüme dönsem de.

186 watt çekiyor

HALA ÇÖZEMEDİM UV BİLE İŞE YARAMIYOR SANIRIM PSU İLE ALAKASIZ BİR SORUN

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,438
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Oysa kullandığım gtx1060 tan bıkmıştım, Bi ara amd ekran kart`larına bakıyordum.
Sanırım bakmaya değmez, 4-5 yıl oldu kullanıyom 1 hata bile almadım.
Geç olmadan kartı satsan iyi olur

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
Oysa kullandığım gtx1060 tan bıkmıştım, Bi ara amd ekran kart`larına bakıyordum.
Sanırım bakmaya değmez, 4-5 yıl oldu kullanıyom 1 hata bile almadım.
Geç olmadan kartı satsan iyi olur
Öyle yapıcam

Dodo93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
315
İsim
Doğan gelişigüzel
psu kaynaklı olabilir veya ram kendi sistemimde psu limitte mesela ekran kartına oc yapıyorum sıstem uzerınden oto oc sonrasında 1 2 oyun sonra bakıyorum sagda wattman hatası aldım default yaptım vs vs diyor muhtemelen psu yetişemiyor oda resliyor ayarlarını otomatik sizinde psu limitte ise ondan olabilir sadece yazılım olmayabilir

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
psu kaynaklı olabilir veya ram kendi sistemimde psu limitte mesela ekran kartına oc yapıyorum sıstem uzerınden oto oc sonrasında 1 2 oyun sonra bakıyorum sagda wattman hatası aldım default yaptım vs vs diyor muhtemelen psu yetişemiyor oda resliyor ayarlarını otomatik sizinde psu limitte ise ondan olabilir sadece yazılım olmayabilir
Gücü şuan -20de kullanıyorum 600w yeterli olur normalde

JSezar

80+ Silver
Rx580 normal be hocam.

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,431
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
AMD sürücüsünün sürekli çökmesinden dolayı ne bir oyun zevkim kalıyor ne de bir eğlencem. Artık bilgisayarı açmak dahi istemiyorum kartı kırmak üzereyim, ne yaparsam ne denersem olmuyor. Yardımcı olacak birileri yok mu Allah aşkına ?
ben vazgeçtim alıştım ne yaparsam wattman atacağını vs bildiğim için baktım wattman yiyom pcyi kapatıyom direkt uğraşmamak için

dolaroldu8tl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,639
İsim
Yiğit Emir Özkan
İlgilendiği Kategoriler
Telefon, PC
Instagram
rexalwst
Steam
yaşıyorum hala
Discord
Rexalest#0427
satın gitssin amd ile uğraşılmaz
10 senedir bir şikayetim bile olmadı ama çevremdeki nVidia kullanıcıları hep sorun yaşadı. Şans işi biraz ama zaten RX 500 serisi sürücü sorunlarıyla bilinen kartlar. RX 5000-6000-7000 serisi kartlarda artık öyle sorun yok iğrendirici derecede.

ben vazgeçtim alıştım ne yaparsam wattman atacağını vs bildiğim için baktım wattman yiyom pcyi kapatıyom direkt uğraşmamak için
Sisteminizdeki diğer parçalarda veya ekran kartında fiziksel bir sorun olmadığına emin misiniz.

Top Bottom