Neler Yeni

Kartı kırmak üzereyim, sürücü çökmelerinden bıktım!

hamzacolk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
976
İsim
Hamza Çolak
Instagram
hamzacolk
yazılımsal bi cok sorun 6000 serisiyle çözüldü 5500xt kartım vardı önceden onda da sorun yaşamadım ama aynı kart olan arkadaşım yaşıyodu. o yüzden imkan varsa bi noktada 6000 serisine geçmek mantıklı
6000 serisi olan arkadaşta sorun yaşıyordu forumda

Semihz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
335
İsim
Semih
Hocam şuanlık çözdüm gibi ama güven olmaz clock hızını düşürdüm, fakat sizin sorun başka bir olay bence denemeyin
Amd nin genel olarak sürücülerin de sıkıntı olduğunu düşünüyorum 1 ay önceye kadar sıkıntısız açılan oyun ekran kartını guncelledikten sonra acilmamaya başladı sürücüyü silip eskiyi yükledim yine açılmıyor ayrica oyunlarda siyah/gri ekran yemekten bıktım pc yi tamamen kapatmadan da düzelmiyor aldığım güne lanet olsun diyorum

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
yıllardır amd kart kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım su ana kadar. rx580 zaten sorunlarla dolu bi karttı yeni nesil kartlarda 6000 serisinden itibaren hiçbir sorun yok kaplamış yine her yeri amd haterları
yazılımsal bi cok sorun 6000 serisiyle çözüldü 5500xt kartım vardı önceden onda da sorun yaşamadım ama aynı kart olan arkadaşım yaşıyodu. o yüzden imkan varsa bi noktada 6000 serisine geçmek mantıklı
Ben çok amd kullandım. Şuan HD 5450 kullanıyorum, AMD nin en düşük kartlarından :)
Sıkıntı yaratmadı fakat yeni üst segmentte tökezliyor.
Arkadaşlar burada AMD mi daha iyi Nvidia mı diye tartışmıyoruz. Her iki markanın da kendine göre dezavantajları var evet. Haterlik veya fanlık yapacaksanız lütfen mail kutumu meşgul etmeyin. Siz cayır cayır kullanıyor olabilirsiniz ama ben göründüğü gibi hata alıyorum ve bunu sizin buraya yazmanız bana hiç yardımcı olmuyor aksine konuya gelen yorumlar sürekli mail kutumu meşgul ediyor.

The Semih

80+ Silver
Hocam 8 sene AMD kart kullandım bütün bilgisayar bilgimi AMD sayesinde öğrendiğim yaşadığım tonlarca sorunu çöze çöze. Sonradan NVİDİA sisteme geçtim 4 senedir kullanıyorum ve yavaş yavaş bilgileri unutmaya başladım :D umarım dediğimi anlamışşınızdır. AMD sistemciler PC mühendisi bile olur. NVİDİA geçtim artık PC den zevk almıyorum çünkü her şey çok konforlu.

Resdly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Resdly
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Teknik destek ve yatırım
XMP çözüm olsa da kapatmam, şuanlık bir çökme almadım alırsam pro sürüm denicem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olur satarım teklifin nedir ? :D
Kart nedir?

Şimdi kartın VRAM sorunları neden oluyor genelde kartı bir fırınlayabilirsin ısıtabilirsin sana kalmış ancak Chip değil VRAM lerin ısınması lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Serkan Koç
RX 550 ve RX 6600 XT kullanmış birisi olarak çökme sorunlarını ben de yaşadım. Bu sorun kartın yanında sistemin diğer bileşenleriyle de alakalı olabilir. ben güç kaynağımı değiştirdim sonrasında çökme sorunu yaşamadım. Şu an Nvidia ya geçtim. çok memnunum. Tavsiyem kartını satıp Nvidia ya geçmen.

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
PC yi alırken zamanında bütçeme uygun 2 seçeneğim vardı. Biri 3060Ti'lı sistem, diğeri de RX6700XT li sistem.
Her ne kadar saf kas gücünde RX 6700XT bir iki tık 3060Ti dan önde olsa da, gittim 3060Ti'lı sistemi aldım.
İyi ki almışım. PC yi alalı bi 6-7 ay oldu mis gibi sorunsuz kullanıyorum.
Tavsiyem kartını satıp Nvidia'ya geçmen.

Talinat

80+
XMP çözüm olsa da kapatmam, şuanlık bir çökme almadım alırsam pro sürüm denicem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olur satarım teklifin nedir ? :D
XMP çözümse problem kartta değil ramlerdedir boşuna debelenme o halde kankacım. XMP kapa testmem5 ile test et eğer çökme yoksa sorun ramlerdedir. Uygun bir ram profili oluşturur kayıpsız kullanırsıb

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
XMP çözümse problem kartta değil ramlerdedir boşuna debelenme o halde kankacım. XMP kapa testmem5 ile test et eğer çökme yoksa sorun ramlerdedir. Uygun bir ram profili oluşturur kayıpsız kullanırsıb
RAM'leri değiştirdim direkt kanka sorun ramlarde değil, onu da denerim çökme olursa hala stabil.

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Hocam kartı sat üzerine bir şeyler daha koy Nvdia al