Neler Yeni

Kartı kırmak üzereyim, sürücü çökmelerinden bıktım!

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,113
İsim
Emre
Benim de bununla alakalı ayyynen senin gibi bir konum var forumda. Ben uzun zamandır 22.11.2 sürümünü kullanıyorum istedikleri kadar yeni stabil mtabil diye sürüm çıkartsınlar geçmem. Ben bu sürüm ile problem yaşamıyorum ilk zamanından beri(2022'nin 11. ayında çıktı), istersen sen de şansını dene derim belki derdine çare olur. @uzayalkan

flitttermice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
415
İsim
Eray Yılmaz
yaklaşık 2 aydır amd kullanmaktayım 10 yıl falan nvdia kullandım ikisindede sorun yaşamadım açıkçası abimin sistemi rx 480 ilk çıktığından beri kullanıyor oda sorun yaşamadı hiç bence sistemle alakalı bir durum söz konusu sizde temiz kurulum yapıp pcye en uygun driveri kurum sisteminize tavsiyem.

EXec

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Hasan basri karkan
AMD sürücüsünün sürekli çökmesinden dolayı ne bir oyun zevkim kalıyor ne de bir eğlencem. Artık bilgisayarı açmak dahi istemiyorum kartı kırmak üzereyim, ne yaparsam ne denersem olmuyor. Yardımcı olacak birileri yok mu Allah aşkına ?
Benzer bi sorun bende de vardı nasıl oluyor bilmiyorum ama xmp yi kapatıp ram frekansını bi tık aşağıya çekince düzelmişti deneyin bi isterseniz

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
Benzer bi sorun bende de vardı nasıl oluyor bilmiyorum ama xmp yi kapatıp ram frekansını bi tık aşağıya çekince düzelmişti deneyin bi isterseniz
Hocam hem UV yapayım hem clock hızı düşüreyim hemde RAMlari 2666 mhz mi yapayım ? Çöpe atarım daha iyi kartı valla.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim de bununla alakalı ayyynen senin gibi bir konum var forumda. Ben uzun zamandır 22.11.2 sürümünü kullanıyorum istedikleri kadar yeni stabil mtabil diye sürüm çıkartsınlar geçmem. Ben bu sürüm ile problem yaşamıyorum ilk zamanından beri(2022'nin 11. ayında çıktı), istersen sen de şansını dene derim belki derdine çare olur. @uzayalkan
Hocam denedim stabil değil o sürümde aynı.

• Beğen
Reaksiyonlar: EXec

Nusret61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Nusret erbay
İlgilendiği Kategoriler
Pc bisiklet
AMD sürücüsünün sürekli çökmesinden dolayı ne bir oyun zevkim kalıyor ne de bir eğlencem. Artık bilgisayarı açmak dahi istemiyorum kartı kırmak üzereyim, ne yaparsam ne denersem olmuyor. Yardımcı olacak birileri yok mu Allah aşkına ?
knk rx6600 kullanıcısıydım ağır bir oyun oynamak istediğimde 10 dk de bir watman yiyodum sattım 3060 aldım tamam fp ürün amd ama amd nin işlemcisi nvidianın kartı alınır sat gitsin imkanın varsa

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
Asrock satıyorlar 8500 e yıl sonuna kadar garantili 6900xt. 850 w gold rampage psu var alsam mı sence ?
Yaklaşık 15 yıldır forumlarda takılan biriyim, bu yıl ortalaması bile buradaki çoğu insanın yaşından büyük. İnanın laf anlatmaktan en çok yorulduğum dönem son 3-4 senedir, bu yüzden laf anlatmaya çok uğraşmıyorum artık. 1 kere diyorum ya da demiyorum engeli basıp geçiyorum her yerde. Önceden insanlar bilgisi olmadığı konularda yorumlar yapmazdı, öneri sunmazdı şu an nette gördüğü her şeyi önerip, bazı ürünlerin fanı olup onlara takılıp devam ediyorlar. Kullanıcı gözüyle bakıp eleştiri getiremiyorlar, x marka yaptıysa senin ona laf söyleme hakkın yok gibi görüyorlar.

Bu konuda bile kullanıcı ekran kartı almış ya, alıp oyun oynayacak uğraştığı şeylere bak, ne var bunda 2 vol, 2 sürüm düşür çözülür ya bunları problem görmeyen bile azımsanmayacak bir kitle var. Siz sorunlarınızı dile getirip tepki oluşturmazsanız, firma bunun üzerine gidip çözüm sağlamaz. Yıllar sonra işlemcide bir şeyler başardı, ekran kartında da deniyorlar ama yetersiz kalıyorlar, stabilite olayını çözseler bile bu bile AMD için büyük adım olacaktır.

Çözüm sağlamaya çalışan insanlara da yapılan toxic'lik var daha neyse konuyu dağıtmayalım, arkadaşın sorunu şimdilik çözülmüş gibi umarım sorunsuz kullanmaya devam eder.
Valla umarım çökmez yeni uyandım biraz daha oyuna girip deneyeceğim.

Bu yazıyı gördükten sonra AMD den hiç ekran kartı almayacağım
Hocam yeni kartlarda sorun olmadığını söylüyorlar, eski kart alma yeter.

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
RX6600 kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım ama çok eski oyunlarda veya güncelleme desteği kesilmiş ya da küçük yapımcılar tarafından yapılan oyunlarda oyundan atıyor mesela bu oyunlar nedir Max Payne 3 hata vermeden kapanıyor Age Of History 2 gibi oyunlarda gözlemledim GTX 1050Tİ varken bir sorun yoktu

Uzun süre Nvidia kullanmıştım şimdi 1 senedir AMD kullandım ama pek ısınamadım büyük ihtimal satıp RTX 3060 alacağım

Can...

80+ Platinum
sat kurtul ben az çekmedim o sorunu gittim nvidia kart aldım sonrasında lanet bir durum kafayı yedirtir

Karacabey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
720
İsim
Abdullah

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
En son çıkan sürümde
eski kartlarda sorunlar var ben olsam düzelmiyorsa satardım.
Sapphire Nitro+ 580 4gb var sistemin geri kalanı imzada yazıyor. Hiç sorun yaşamamıştık taki son çıkan güncellemeye kadar, birader eski sürümü tekrar yüklemiş sorunsuz. Devam kartı da 2.el aldık. Max 150-160 watt güç çekiyor ets 2 de ,fan ayarı hariç hiçbir ayarını da oynamıyoruz. Fps derdimiz olmadığı için Vsync ile 60 Fps sabit oynuyoruz.

Top Bottom