Neler Yeni

Kasa çalışıyor,ama açılmıyor sürekli kendine 10 saniyede bir reset atıyor.

Erendmr05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eren
Adam orada BIOS'u güncellemedi mi hocam? Eğer güncellemediyse bu dediğim şekilde BIOS'u Flashback ile güncelle:
1) Flash belleğinizi FAT32 olarak biçimlendirin. https://rog.asus.com/tr/motherboards/rog-strix/rog-strix-z790-a-gaming-wifi-ii/helpdesk_bios/ buradan indir 1202 BIOS sürümünü.
2) İndirdikten sonra ROG-STRIX-Z790-A-GAMING-WIFI-II-ASUS-1202 sağ tıklayıp Tümüne Ayıkla de. Klasör haline geldikten sonra indirdiğiniz dosyanın içinde CAP adlı dosya ve BIOS Renamer olacak. BIOS Renamer'a basın ve sonra biraz bekleyin. (İşlem tamamlanınca herhangi bir tuşa basın.) O ekran kapandıktan sonra A5459.CAP dosyasını flash belleğe atın. Sonra bilgisayarı kapatın. Flash belleği kasanın arkasındaki BIOS Flashback port yazan yere takın. Sonra BIOS Flashback butonuna 3 saniye basın. 3 kez ışık yanıp sönecek ve ardından işlem başlayacak işlem bitince ışık sönecek o zaman tamamlanmış olacak.
Alıntıyı görüntüle

Eğer güncellediyse bu dediğim şekilde BIOS'u sıfırlayıp tekrardan görüntünün gelip gelmeyeceğine bak bakalım hocam.
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını çıkar. Çıkardıktan sonra kasanın arkasındaki Clear CMOS butonuna 5-10 saniye bas hocam. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını takıp sistemi çalıştır. (RAM'leri A2 ve B2 (2. slot ve 4. slot) olarak takmayı unutma).
Alıntıyı görüntüle
Kral dediğin gibi biosa güncelde attım dediklerini yaptım ama açıyorum kasayı cpu yu geçmiyor kırmızı ışık anakartta yanıyor..15 saniyede bir reset atıyor sürekli sorun çözülmedi.😢

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
Kadir
Merhaba sıfır olarak 3 aydır dizdiğim pc kasasını birkaç gün önce topladım.
İntel İ9 14900k
Asus rog z790-A gamıng wifi II
Asus tuf 1200w psu
Msı 4070 super gaming x slim white 12gb
Msı spatium m480pro 2tb
Gskıll trıdent z 6400mhz cl32 4x16=64gb ram
Deepcool lt720 sıvı soğutucu
genel özellikler bunlardır kasayı taktım ama anakartta cpu ışığı kırmızı ilerlemiyor..Bilgisayar teknik servise gittm biryere ve bana anakartın 14.nesil işlemciyi desteklemesi için biosa güncel atmak lazım deyip i5 12. Nesil işlemci taktı..Ve anakart cpu ışığını geçti hiçbir şeyde sıkıntı yok en son beyaz ışık yandı yani tüm parçalar okey diyor anakart..Ama bu sefer de monitöre görüntü gelmiyor…Anlam veremiyorum herneyse kasayı aldım eve geldim.şimdi 14900k takılı ve anakart cpu ışığını geçmiyor biosa güncel atmak için flashback yapmaya çalıştım belleği takıp bios düğmeye basılı tuttum ama sadece yeşil ışık yanıyor işlem yapmıyor galiba bilemiyorum…Hadi biosa güncel attım diyelim cpu yu kabul etse yine görüntü vermeyecek..ne yapmam gerek anakartı mı garantiye yollayım? Yoksa işlemcimi mi?

Ekran kartında felan sorun yok 3 farklı ekran kartı takıldı hiçbiride düşük işlemci takıp açtığımızda yine görüntü vermiyor.Acaba biosa güncel atınca işlemci sorunum geçer hemde görüntü de gelir mi bilmiyorum??? Tüm yorumlarınızı bekliyorum
İşlemci sagutucusu oturmadığı için isindigi için hemen kapanıp açılıyor dur yada anakartin biosu olabilir

Erendmr05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eren
İşlemci sagutucusu oturmadığı için isindigi için hemen kapanıp açılıyor dur yada anakartin biosu olabilir
İşlemci soğutucusu sıvı soğutucu kanka imkanı yok öyle bişeyin çünkü işlemciyi i5 12. Nesil takıp denediğimde reset sorunu ortadan kalkıyor ama yeni bir sorun ile karşılaşıyorduk görüntü vermiyordu monitöre :(

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
Kadir
İşlemci soğutucusu sıvı soğutucu kanka imkanı yok öyle bişeyin çünkü işlemciyi i5 12. Nesil takıp denediğimde reset sorunu ortadan kalkıyor ama yeni bir sorun ile karşılaşıyorduk görüntü vermiyordu monitöre :(
Anakartdir büyük ihtimalle

Aykut D.

80+ Gold
sıvı soğutma pompasından bahsediyorsan kral bayağı sıktım vidasını olma şansı yok ayrıca thermal grizzly kryonaut extreme en iyisinden macın koydum daha ne yapayım hayallerimi gerçekleştirdiğimiz ne zorluklarla aldığım kasayı çalıştıramıyorum allah aşkına kafayı yemek üzereyim bu işi çözebilecek varsa bana ulaşabilir mi rica ediyorum
Hocam lga soketli islemcilerde soğutucu montajında çok sıkıştırırsan sorun yaratabiliyor temas seviyesinde geri gevşet tekrar dene .

Duzelmezse İşlemcin hatalı ayıplı ürün geldiği şeklinde yorumladım.

Erendmr05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eren
hacı anakartta olabilir işlemcide olabilir veya psu da olabilir? Sıkıntıya gelecek olursak yani bilemiyorum hayalimiz olan pc yi aldım çöp oldu soğudum bilgisayardanda.🙁

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,755
İsim
Emre Zengin
Görüntü kablosunu ekran kartına mı takmıştın hocam? %90 işlemcinde problem var.

Griffon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Mete
hacı anakartta olabilir işlemcide olabilir veya psu da olabilir? Sıkıntıya gelecek olursak yani bilemiyorum hayalimiz olan pc yi aldım çöp oldu soğudum bilgisayardanda.🙁
format atmayı denedin mi
bios güncel mi
bios/fast boot açık mı
USB Hub/ARGB Hub tarzı parçalar kullanıyor musun
PSU kaç watt

Erendmr05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eren
Görüntü kablosunu ekran kartına mı takmıştın hocam? %90 işlemcinde problem var.

Merhaba Eren Bey,

ASUS Türkiye olarak sizin memnuniyetiniz ve talebiniz bizim için çok değerli.

Belirttiğiniz durum ile ilgili olarak Anakartınız 14.cü nesli destekliyor. Kullanabilmeniz için Bios güncelleme önermekmeteyim sorunun devam etmesi durumunda CMOS güncellemeniz gerekmekte.

Asus'u tercih ettiğiniz için teşekkürler. Sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,
ASUS Türkiye, Müşteri Hizmetleri

Hocam bios günceli yetmediyse cmos güncelleme at diyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,755
İsim
Emre Zengin
Merhaba Eren Bey,

ASUS Türkiye olarak sizin memnuniyetiniz ve talebiniz bizim için çok değerli.

Belirttiğiniz durum ile ilgili olarak Anakartınız 14.cü nesli destekliyor. Kullanabilmeniz için Bios güncelleme önermekmeteyim sorunun devam etmesi durumunda CMOS güncellemeniz gerekmekte.

Asus'u tercih ettiğiniz için teşekkürler. Sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,
ASUS Türkiye, Müşteri Hizmetleri

Hocam bios günceli yetmediyse cmos güncelleme at diyor
Başka bir Intel işlemci bulup takar mısın anakarta?

Erendmr05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eren
Başka bir Intel işlemci bulup takar mısın

Kral en başta anlattığımda yazdım saten okumamışsın galiba,12.nesil bir işlemci taktım çalışıyor işlemciyi kabul ediyor ama bu seferde görüntü gelmiyordu.ama şuanki işlemciyi kabul etmiyor 10 saniyede bir reset atıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kral en başta anlattığımda yazdım saten okumamışsın galiba,12.nesil bir işlemci taktım çalışıyor işlemciyi kabul ediyor ama bu seferde görüntü gelmiyordu.ama şuanki işlemciyi kabul etmiyor 10 saniyede bir reset atıyor
Ayrıca işlemcime dokunduğumda ısınıyor.Isınan bir işlemcinin de bozuk olduğunu sanmıyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,425
Üyeler
157,552
Son üye
can1313
Top Bottom