Neler Yeni

Öneri Kasa çok ısınıyor

arkedas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alper Özgür
Donanım Arşivi'nin Uber sistemini aldım yaklaşık 1 ay önce. Kasa dışında her şey çok iyi . Kasa Sharkoon TG4 . Isınma problemi var. Kasanın önündeki 3 fanın oldugu camlı kısmı çıkarınca sıcaklık değerleri 10 derece gibi düşüyor veya yan temperli camı çıkarınca da durum aynısı. Fanların hava almadığı görüşündeyim. Kasanın önündeki cam kısmı söküp mesh panel yapmak istiyorum ama mesh paneli nasıl yapabılırım veya farklı bir önerisi olan var mıdır ? Diğer forumlarda okudum cam kısmı çıkarıp kadın çorabı felan geçiren olmuş sineklik vb. Cama matkapla delik açanlar felan da gördüm sizce napmalıyım

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Efe Dursun
fanların olduğu kısmı matkap ile fan boyutu kadar aç ama fanları çıkatrıp yap ve sistem taklılı olmasın allah korusun zarar falan gelir, fan büyüklüğünde delik aç kasanın önüne çıkardığın fanları tak artık 3 fan önden hava alabiliyor olacak en mantıklısı bu istersen fanları takmadan önce araya toz filtreside sıkıştırabilirsin daha iyi olur

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Donanım Arşivi'nin Uber sistemini aldım yaklaşık 1 ay önce. Kasa dışında her şey çok iyi . Kasa Sharkoon TG4 . Isınma problemi var. Kasanın önündeki 3 fanın oldugu camlı kısmı çıkarınca sıcaklık değerleri 10 derece gibi düşüyor veya yan temperli camı çıkarınca da durum aynısı. Fanların hava almadığı görüşündeyim. Kasanın önündeki cam kısmı söküp mesh panel yapmak istiyorum ama mesh paneli nasıl yapabılırım veya farklı bir önerisi olan var mıdır ? Diğer forumlarda okudum cam kısmı çıkarıp kadın çorabı felan geçiren olmuş sineklik vb. Cama matkapla delik açanlar felan da gördüm sizce napmalıyım
Öndeki kapağı çıkarıp sineklik benzeri bir şey ile kapatabilirsin. Görüntü olarak nasıl olur bilemem. Kasanda boş yer varsa ek fan alabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Efe Dursun
aslında 2'ci seçenek sıvı soğutma almak, aynı sorun bendede var sıvı soğutma ile ne ilgisi var demeyin kasa kapağı kapalı iken işlemci fanımın etrafında hep sıcak hava oluyor fan kule tipi değil ve sürekli işlemci fanı sıcak havayı çekiyor, çektikten sonra atıyor ama işlemci fanı kule tipi olmadığı için attığı sıcak havayı tekrar çekiyor böylede kısır döngü oluşuyor (aynı zamanda ekran kartından çıkan sıcaklık dışarıya atılmak için işlemci fanının yanından geçiyor) kasa önden hava alamazsa bu gibi durumlar oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Efe Dursun
Öndeki kapağı çıkarıp sineklik benzeri bir şey ile kapatabilirsin. Görüntü olarak nasıl olur bilemem. Kasanda boş yer varsa ek fan alabilirsin.

fan çözüm değil, kasa kapağını çıkartırsa o kapak boyutlarında toz filtresini nereden bulacak?

arkedas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alper Özgür
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öndeki cam yapıştırma. Azcık zorladım çıkartabilirim ama çıkartırsam oraya toz filtresi nerden bulucam o sıkıntı. Sineklik toz filtresinin yerini tutar mı ki ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Efe Dursun
Öndeki cam yapıştırma. Azcık zorladım çıkartabilirim ama çıkartırsam oraya toz filtresi nerden bulucam o sıkıntı. Sineklik toz filtresinin yerini tutar mı ki ?

sineklik koyarsan yinede toz girer :/
dediğim gibi fan boyutunda delik açarsan fan rahatca havayı içeriye çeker ve fan boyutlarında bir toz filtresi bulabilme imkanın var

Altunsoy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
veysel emre altunsoy
dediğim gibi fan boyutunda delik açarsan fan rahatca havayı içeriye çeker ve fan boyutlarında bir toz filtresi bulabilme imkanın var
on tarafı cam olan kasalar hıc alınmaz yan tarafı tenperlı olsa yeter on tarafı mesh olacak on tarafı cam olan kasa ısınmaya mahkumdur bence

arkedas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alper Özgür
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki nerden bulabilirim bu toz filtrelerini ?

Pimapen cam yapan yerlerde bulabilirsin. Pencere ve kapılarda kullandıkları sineklik telleri var. Arası sıkı dokulu bir model işini görecektir.

Polatxc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Polat Üstündağ
Sırf bu sorun için tercihim her zaman mesh kasalar oldu

ÖmerF

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ömer Faruk
Bütçeniz varsa kasayı değiştirebilirsiniz veya bi yolunu bulup hava akışı sağlamaya çalışabilirsiniz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,532
Üyeler
151,079
Son üye
alcadrass
Top Bottom