Neler Yeni

Kasa önerisi (fanlı)

serdar45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Mahmut Serdar Çeliktürk

Bitfenix Nova Mesh kullanıyorum, işlemci 5500 var, kasadan memnunum
işlemciden memnun değilim keşke 5600 alsaydım, max 80 derece görüyor işlemi genelde 70 lerde takılıyor oyunda, yani soğutmaya gerek yok işlemci yükseltirsen ilerde ona bütçe ayır derim​

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Emirhan Trm
hayda :d
ben fan yüzünden diyordum psu sıkıntılı çıktı :/
bildiğiniz alabileceğim kaliteli bir psu var mı bari, 650W yetmedi galiba sistemi çalıştırmaya
hocam bütçe belirtirseniz nokta atışı yaparım.

Dorske

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Öz

Bitfenix Nova Mesh kullanıyorum, işlemci 5500 var, kasadan memnunum​

işlemciden memnun değilim keşke 5600 alsaydım, max 80 derece görüyor işlemi genelde 70 lerde takılıyor oyunda, yani soğutmaya gerek yok işlemci yükseltirsen ilerde ona bütçe ayır derim​

az önce öğrendim sıkıntı psu'daymış, ama benim önceki derdim fanların çalışmaması yüzünden 70 80 derece olmasıydı. Ama siz sıvı soğutmaya dediyseniz orda haklı olabilirsiniz

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Emirhan Trm

Bitfenix Nova Mesh kullanıyorum, işlemci 5500 var, kasadan memnunum​

hocam biraz fazla acaba sürdüğünüz macunda bir problem olmasın normalde o kadar ısınınan bir işlemci değil.

Dorske

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Öz
hocam bütçe belirtirseniz nokta atışı yaparım.
Yani eğer eminseniz psudan kaynaklı bir sıkıntı olduğuna ona göre bir fiyat sorabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam biraz fazla acaba sürdüğünüz macunda bir problem olmasın normalde o kadar ısınınan bir işlemci değil.
İşlemcinin derecesini nerden görebilirim hiç bakmadım ben sadece ekran kartında var sanıyordum

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Emirhan Trm
Yani eğer eminseniz psudan kaynaklı bir sıkıntı olduğuna ona göre bir fiyat sorabilirim.

İşlemcinin derecesini nerden görebilirim hiç bakmadım ben sadece ekran kartında var sanıyordum
evet hocam psuda normalde yapmaması gereken bir durum.

psu modeli nedir peki?

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Emirhan Trm

core temp programını indir görebilirsin ama talimatlara bakarak indir.

Xigmatek EN42654 X-Power 650W 80+ 120mm Fan ATX Power Supply (44333)
Sitede yazan psu ismi bu
zero rpm psularda genelde sıcaklık arttığında fanlar çalışır onun dışında zero olmayan modeller çalıştığı gibi fanlar açılır yani geçmiş olsun hocam size kim xigmatake alıdırdı bende zamanında cougar aldım elektrik kesilip gelmesinden kaynaklı rx6600xt kasam çöp oldu geçen sene.

Dorske

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Öz
core temp programını indir görebilirsin ama talimatlara bakarak indir.

zero rpm psularda genelde sıcaklık arttığında fanlar çalışır onun dışında zero olmayan modeller çalıştığı gibi fanlar açılır yani geçmiş olsun hocam size kim xigmatake alıdırdı bende zamanında cougar aldım elektrik kesilip gelmesinden kaynaklı rx6600xt kasam çöp oldu geçen sene.
yani bu ne demek benim psu zero rpm değil demek mi?
benim tek korkum ekran kartına bir şey olmuş olması, çünkü bir kaç haftadır yok bu ışıklar ve minecraft gibi oyunlar oynadım shader ile beraber. umarım yanmamıştır

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Emirhan Trm
benim tek korkum ekran kartına bir şey olmuş olması, çünkü bir kaç haftadır yok bu ışıklar ve minecraft gibi oyunlar oynadım shader ile beraber. umarım yanmamıştır
Yok hocam zarar vermemiştir zarar verse hissedersiniz maalesef zero rpm ile ilgili hiç bir şey yok bu modelde bu özellik.

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Emirhan Trm
hocam şimdi ne yapmaya karar verdiniz ayrıca size 2 tane güç kaynağı önereceğim.

Yok hocam zarar vermemiştir zarar verse hissedersiniz maalesef zero rpm ile ilgili hiç bir şey yok bu modelde bu özellik.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
937,575
Üyeler
147,376
Son üye
alibabapro