Neler Yeni

Kasa önerisi (fanlı)

Dorske

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Öz
Hocam boşta 40-50 derecele normal ayrıca corsairda 360mm radyatör desteği yok ama hava akışı güzel msi hakkında tam bilgi yok biraz kalitesiz demişler diğer kasa ise gayet beğenilmiş ve çok geniş içi ferah sizin tercihiniz eğer biraz daha kalite isterseniz corsair ama dark maxima performans için daha iyi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

3000 serisinde eagle modeller sıkıntılı bu bariz belli ama 4000 serisinde düzeltme yaptılar keşke eagle almasaydınız.
Yani dediğiniz kalite farkı ne kadar büyük? uzun vadeli kullanımda ne kadar etkiler

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,556
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Yani dediğiniz kalite farkı ne kadar büyük? uzun vadeli kullanımda ne kadar etkiler
https://www.teknobiyotik.com/raijin...gisayar-kasasi-39282.html?ref=akakce&v=1.23.6
akvaryum tarzı kasa istersen bu bütçede tek geçerim üstte 360mm radyatör desteğide var raijintekte güvenilir bir markadır 410mm ye kadar ekran kartı desteği var (içinde fanla gelmiyor belirtiyim - bir durum
eğer dersenki bana görüntüden ziyade performans lazım diye

Dorske

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Öz
https://www.teknobiyotik.com/raijin...gisayar-kasasi-39282.html?ref=akakce&v=1.23.6
akvaryum tarzı kasa istersen bu bütçede tek geçerim üstte 360mm radyatör desteğide var raijintekte güvenilir bir markadır 410mm ye kadar ekran kartı desteği var (içinde fanla gelmiyor belirtiyim - bir durum
Yani evet performans daha iyi olur, bir de dark maxima kasası fan ile beraber geliyor değil mi? (ve fan ile geliyorsa ışıkları kapatılabiliyor mu)

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Emirhan Trm
Şöyle ekran kartı ne kadar ısınıp yorulursa o kadar ömrü kısalır ayrıca içindeki termal macun zamanla ısıdan kaynaklı eriyip gidecek o yüzden kalite farkı şöyle olur siz gider atıyorum 4070 aorus alırsınız buz gibidir neden bakır borular kalın ve kalitelidir ama gider winforce alırsanız vasat bir blok ve vasat bir soğutma performansıyla karşılaşırsınız ısınma diyip geçmek kötüdür çünkü oyundaki performansta etkilenir o yüzden insanlar asus rog veya aorusa 5 6 bin lira fazla ödüyor ama benim için bu nesilde rog bitmiştir kim nederse desin aorus ile aynıdır ve fiyatta aorus daha avantajlı.

Hocam ekstra fan takma bütce açığı oluşturacak ben o yüzden atmadım.

AmdEXpo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hasan

Dorske

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Öz
Şöyle ekran kartı ne kadar ısınıp yorulursa o kadar ömrü kısalır ayrıca içindeki termal macun zamanla ısıdan kaynaklı eriyip gidecek o yüzden kalite farkı şöyle olur siz gider atıyorum 4070 aorus alırsınız buz gibidir neden bakır borular kalın ve kalitelidir ama gider winforce alırsanız vasat bir blok ve vasat bir soğutma performansıyla karşılaşırsınız ısınma diyip geçmek kötüdür çünkü oyundaki performansta etkilenir o yüzden insanlar asus rog veya aorusa 5 6 bin lira fazla ödüyor ama benim için bu nesilde rog bitmiştir kim nederse desin aorus ile aynıdır ve fiyatta aorus daha avantajlı.

Hocam ekstra fan takma bütce açığı oluşturacak ben o yüzden atmadım.
yani olur olarak gördüğünüz fan varsa yine de atın ailemle konuşup anlaşabilirsem onları da alabilirim veya bekleyip sonradan da takabilirim

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,556
İsim
Emre
Discord
necromancerr
bune nediyorsunuz

İlla MSI Markası adı altında istiyorsanız iyidir yoksa şahsen alttakini tercih ederdim ben

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Emirhan Trm
İlla MSI Markası adı altında istiyorsanız iyidir yoksa şahsen alttakini tercih ederdim ben
Hocam nzxt h6 flow ben tercih etmem h7 flow var 4800 satıyorlar onu alsın ama fan yok ayrıca bu fiyatta en mantıklısı cooler master td 500 gayet iyidir kötü yorum yok kullananlar memnun.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,556
İsim
Emre
Discord
necromancerr
yani olur olarak gördüğünüz fan varsa yine de atın ailemle konuşup anlaşabilirsem onları da alabilirim veya bekleyip sonradan da takabilirim
https://www.akakce.com/kasa-fani/en...s-argb-siyah-12-cm-3-lu-fiyati,280784834.html eğer 1.5k falan verebilirseniz bundan 2 adet alın 6 fan olur elinizde 3 sağ tarafa 1 egzoz fanı 2 tanede alta takarsınız
eğer 2 adet alamayacaksanızda 2 tane sağ tarafa takarsınız 1 tanede egzoz fanı diye takarsınız iş görür

Hocam nzxt h6 flow ben tercih etmem h7 flow var 4800 satıyorlar onu alsın ama fan yok ayrıca bu fiyatta en mantıklısı cooler master td 500 gayet iyidir kötü yorum yok kullananlar memnun.
https://www.akakce.com/bilgisayar-k...siyah-atx-oyuncu-kasasi-fiyati,568909465.html
h6 flow akvaryum tarzı kasalar konusunda ciddi manada iyi bir model h7 den daha fazla beğeniyorum ch560 olanda bu bütçede sağlam bi modeldir

Dorske

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Öz
https://www.akakce.com/kasa-fani/en...s-argb-siyah-12-cm-3-lu-fiyati,280784834.html eğer 1.5k falan verebilirseniz bundan 2 adet alın 6 fan olur elinizde 3 sağ tarafa 1 egzoz fanı 2 tanede alta takarsınız
eğer 2 adet alamayacaksanızda 2 tane sağ tarafa takarsınız 1 tanede egzoz fanı diye takarsınız iş görür
Peki sizce sadece fanlara bel bağlamak yeterli mi yoksa sıvı soğutucu da almalı mıyım?
bu bilgisayarı elimden geldiğince uzun vadeli kullanıp en azından yenisini alana kadar alabileceğim en fazla verimle kullanmayı düşünüyorum

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Emirhan Trm

https://www.akakce.com/bilgisayar-k...siyah-atx-oyuncu-kasasi-fiyati,568909465.html
h6 flow akvaryum tarzı kasalar konusunda ciddi manada iyi bir model h7 den daha fazla beğeniyorum ch560 olanda bu bütçede sağlam bi modeldir
Deepcoolda güzel haklısın o model taş gibi kasa al ömürlük kullan.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,556
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Peki sizce sadece fanlara bel bağlamak yeterli mi yoksa sıvı soğutucu da almalı mıyım?
bu bilgisayarı elimden geldiğince uzun vadeli kullanıp en azından yenisini alana kadar alabileceğim en fazla verimle kullanmayı düşünüyorum
5500 için sıvı soğutma gereksiz kaçar ki sıcaklık değerlerin bu yaz aylarında bile okey durumdaysa hiç paranı harcama boşver ancak ciddi manada ısınıyorsa, kule tipi soğutma bakabilirsin.

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Emirhan Trm
Sıvı soğutucu takmak yanlış olur çünkü işlemcin ısınacak bir işlemci değil çok fazla ekran kartı içinse kasanın hava akışı yeterli olur diye düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,795
Üyeler
147,610
Son üye
kerimufuk77
Top Bottom