Neler Yeni

Kasa toplamak için yardım isteyebilir miyim?

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
235
İsim
Gorkem Yavuz
Aynen High da, 140-130... QHD de, 90-95.
Valla zamanında arada kaldım 270hz 1080p mi 2k 180hz mi diye, indirimdeyken 270hz lik monitörü aldım. 2k da alabilirdim ama ne bileyim hem 1080p ye göre çok fazla piksel farkı yok (2k-4k farkı gibi) hemde 270hz olması cezbetti. Ve baya memnunum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Arda Akel
Sorun kullanım şeklin değil. Laptoplar öyle.
Hocam ya, müsaitseniz 7900 GRE'li bir sistem bakma şansınız var mı? Ben bulamadım dünden beridir...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla zamanında arada kaldım 270hz 1080p mi 2k 180hz mi diye, indirimdeyken 270hz lik monitörü aldım. 2k da alabilirdim ama ne bileyim hem 1080p ye göre çok fazla piksel farkı yok (2k-4k farkı gibi) hemde 270hz olması cezbetti. Ve baya memnunum.
Aralarında pek fark yok gibi zaten değil mi? Ama 2k bulabilirsem güzel ve cüzi fiyatta, alınabilir.
Ha bu arada, aklıma gelmişken. Bu sisteme kaç milimetrelik soğutma ve kaç watt güç gerekir ki acaba?

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
443
İsim
ozan başaran

maşallah hocam bütçeniz çok yüksekmiş, şöyle bir sistem topladım fakat fiyatını hesaplamadım ama 80-100kdan ucuz olacağı kesin😁

Cenk _07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Cenk Yalçın
Facebook gruplarına bakın hocam. Ekran kartı için GPU World Türkiye kalan parçalar için modart alım satım ve benzeri grupları gezin. Her yerde söylüyorum ama geçen hafta 1k ya rx480 8gb aldım mesela. İşlemci olarak elinizde eski intel anakart vs varsa aliexpressden xeon yapıştırın gitsin. 4k dan ucuza e3 1270v3(i7 4790) rx480 16g ram sistem çıkardım. Anakartı bios atarken brick ettim ama programmer ile bu hafta düzeltip rehber konu hazırlamayı düşünüyorum.
GPU World Türkiye ne tam olarak ilk kez duyuyorum fiyatlar baya Uygun.Birde grup derken Facebook gruplarından mı bahsediyorsun

Spect

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Arda
Oyunlarda kaç fps? Isı değerleri ne alemde ve teknoloji açık mı oynuyorsunuz? Yoksa baya iyi kart.

Hadi bakalım, ama şunu unutmayalım ki aldıklarımız eskide kalıyor, dolayısıyla teknoloji de. Yeni alınanlar hem daha yeni adı üstünde hemde teknolojileri iyi. Yani değişim olur her zaman. Alın görelim hocam mükemmel heyecan yaşatıyor valla :D
Hocam 4k 60 70 lerde teknolojisiz çoğu oyunda rahat oynatıyor. Sıcaklıklar ise 60 derecelerde geziyor. Youtube dan incelemelerine bakabilirsiniz cok iyi bir kart. 2k için en iyi üretilmis kartlardan 4k da bile teknoloji ile birlikte 100 fps i cogu oyunda geciyorsunuz.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,118
İsim
Hamza Ziya Üstün
Evet dediklerim Facebook grubu

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
235
İsim
Gorkem Yavuz
Hocam ya, müsaitseniz 7900 GRE'li bir sistem bakma şansınız var mı? Ben bulamadım dünden beridir...

Aralarında pek fark yok gibi zaten değil mi? Ama 2k bulabilirsem güzel ve cüzi fiyatta, alınabilir.
Ha bu arada, aklıma gelmişken. Bu sisteme kaç milimetrelik soğutma ve kaç watt güç gerekir ki acaba?

Anakart B650M-E
SSD ya aynı kalsın yada 980 Pro olsun

İkiside aynı ama hangisi doğru bilemedim bozulduğunuda bilmiyorum, bakarsınız.

Hocam 4k 60 70 lerde teknolojisiz çoğu oyunda rahat oynatıyor. Sıcaklıklar ise 60 derecelerde geziyor. Youtube dan incelemelerine bakabilirsiniz cok iyi bir kart. 2k için en iyi üretilmis kartlardan 4k da bile teknoloji ile birlikte 100 fps i cogu oyunda geciyorsunuz.
Vay iyi o zaman nice kart.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Arda Akel

maşallah hocam bütçeniz çok yüksekmiş, şöyle bir sistem topladım fakat fiyatını hesaplamadım ama 80-100kdan ucuz olacağı kesin😁
Aynen, toplamda (RX 7900 GRE'yi de ekledim) 64.6-65K ya denk geliyor. Teşekkürler! :D

Anakart B650M-E

Tam ihtiyacım olan şey ama 4k fazla hazır sistem.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
235
İsim
Gorkem Yavuz

Anakart B650M-E

Daha bütçe varsa coşturun parçaları (iyi bir monitöre de para kalsın ama he). PSU ve Kasa aynı kalabilir bana sorarsanız.

Spect

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Arda

2k saglam bir monitor alın hocam. AAA oyunlarda 100 fps altı gormezsiniz.

Top Bottom