Neler Yeni

Kasa toplamak için yardım isteyebilir miyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Arda Akel
Laptop yukarıda (3d yazıcı ile destek ayağı yaptırdım), elimin altında da USB Klavye var öyle oynuyorum fanları sıcak havayı çıkarabilsin diye.
Oyunlarda orta seviyeyi aşmamaya çalışıyorum fazla yorulmasın diye. Haftada 2 kez fanların bulunduğu yeri iyice siliyorum...

Eeee, neyi gözden kaçırıyorum?

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
Gorkem Yavuz
Şu an 3060 kullanıyorum mobile (laptop versiyonu) i5-12500H ile, ısı genelde 70'lere seksenlere çıkıyor.
FPS düşüşü de bir anda genelde 130, 100 iken 45'lere düşüyor Tomb Raider da, Need for Speed Payback de falan başıma geldi kaç kez.
Drop yiyorum, oyun bayağı 15-30 saniye, bazen de 1 dakika kadar 45'de kalıyor. Oyun lag veriyor.

Yeni oyunlarda da laptop grafik kartı olduğundan mı anlamadım da, anca 45-50 fps veriyor NFS Heat'de misal. Denedim yani.
Laptop olduğu içindir hocam. Ama yinede 3060 o kadar güçlü bir kart değil malesef. Hele hele laptop 3060 modeli gerçekteki 2080/2080ti a falan denk geliyor olması lazım diye biliyorum emin olmamakla birlikte. Ama normal modele göre daha düşük bi rütbeye sahipler diyim. Hocam Heat mı oynuyorsunuz? İstiyorsanız ekleyebilirsiniz beni, baya oynuyorum :D

Keepr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
663
İsim
Enes Altunışık
Laptop yukarıda (3d yazıcı ile destek ayağı yaptırdım), elimin altında da USB Klavye var öyle oynuyorum fanları sıcak havayı çıkarabilsin diye.
Oyunlarda orta seviyeyi aşmamaya çalışıyorum fazla yorulmasın diye. Haftada 2 kez fanların bulunduğu yeri iyice siliyorum...

Sorun kullanım şeklin değil. Laptoplar öyle.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1

Soğutması yetiştirmeyen bir şeyi ekstra fanla zaten soğutamazsın ki. İçinde bakır borular yetersizse senin yaptıklarının ne faydası var ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Arda Akel
Laptop olduğu içindir hocam. Ama yinede 3060 o kadar güçlü bir kart değil malesef. Hele hele laptop 3060 modeli gerçekteki 2080/2080ti a falan denk geliyor olması lazım diye biliyorum emin olmamakla birlikte. Ama normal modele göre daha düşük bi rütbeye sahipler diyim. Hocam Heat mı oynuyorsunuz? İstiyorsanız ekleyebilirsiniz beni, baya oynuyorum :D
Oğlum 45 fps alıyorum lan, sağda solda rahat tokatlarsın, her yarışı elime verirsin la :D 😂

Oyunu da sildim ama neyse. Boşa yer kaplayacaktı çünkü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun kullanım şeklin değil. Laptoplar öyle.
Anlaşıldı. 30 bin lira çöpe gitti desene...

Soğutması yetiştirmeyen bir şeyi ekstra fanla zaten soğutamazsın ki. İçinde bakır borular yetersizse senin yaptıklarının ne faydası var ?
O da doğru bak. Vay be... Şimdi içimi bir pişmanlık kapladı lan... :(

Keepr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
663
İsim
Enes Altunışık
Ben yıllardır diyorum çevremdekilere oyun için laptop alınmaz diye. İdarelik oynarsın, lol valo gibi basit oyunları oynarsın. Onun dışında 100k gibi paralar vermediğin sürece laptop oyunlarda yetersiz. İbrahim abim de açıklamış zaten sebebini.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Arda Akel
Ben yıllardır diyorum çevremdekilere oyun için laptop alınmaz diye. İdarelik oynarsın, lol valo gibi basit oyunları oynarsın. Onun dışında 100k gibi paralar vermediğin sürece laptop oyunlarda yetersiz. İbrahim abim de açıklamış zaten sebebini.
Bu teknoloji hakkında cahillik işte ne yapacaksın, deneme YAMULMA hesabı... Allah'tan diğer gündelik işlerimi daha rahat yapıyorum.
Radeon Graphics ve 3500U dan sonra ilaç gibi gelmişti ilk başta şerefsizim :D

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
Gorkem Yavuz
Oğlum 45 fps alıyorum lan, sağda solda rahat tokatlarsın, her yarışı elime verirsin la :D 😂
Estağfurullah, o zaman sistem alınca görüşelim hocam? Kasarız seni :D ha bu arada alınca işlemci ve ekran kartı kullanım testi yapar mısınız özellikle Heat da? Bende nedense %100 cpu kullanımı %70-78 gpu kullanımı yapıyor, darboğaz falanda yok. İşlemci sıcaklığı 100 derecelerde malesef. Oyuna girdikten 5 dk sonra şak diye 94 derece görüyorum. Bu sıcaklardan dolayı tabi normalde sistem max 78 görürken işlemcide artık 100 görür oldum. Soğutma da alacağım Thermalright Phantom Spirit 120 SE, ancak o zaman rahatlayabileceğim. Sistemimde i5 12400F ve RX6700 10GB var 16gb ram ve 1tb ssd var.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1

O da doğru bak. Vay be... Şimdi içimi bir pişmanlık kapladı lan... :(
Laptoplar seyahat veya iş gibi yerlerde kullanılmayacaksa gereksiz dostum. Hem oyun keyfi olarak kötü. Küçük ekran klavye vs. Bunlar çözülüyor ama kendi yapısı kötü olduğu zaman ona bir şey yapamıyorsun. Evet çok rahat sağa sola götürüp keyif yapabiliyorsun o bakımdan iyi ona diyecek bir şey yok. Tatil vs giderken götürüyorsun rahatlık olarak çok güzel ama işte böyle sorunları var.

Keepr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
663
İsim
Enes Altunışık
Bu teknoloji hakkında cahillik işte ne yapacaksın, deneme YAMULMA hesabı... Allah'tan diğer gündelik işlerimi daha rahat yapıyorum.
Radeon Graphics ve 3500U dan sonra ilaç gibi gelmişti ilk başta şerefsizim :D
Cahillik demeyelim ona. Ben de oyuncu laptoplarının gelişmesini beklerdim ama 10 yıldır hâlâ çok yetersizler. Oyunlar çok daha hızlı geliştiğinden de biraz yetersiz kaldılar tabi. Acilen soğutmaya çözüm bulunması lazım. Laptoplar çağ atlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Arda Akel
Estağfurullah, o zaman sistem alınca görüşelim hocam? Kasarız seni :D ha bu arada alınca işlemci ve ekran kartı kullanım testi yapar mısınız özellikle Heat da? Bende nedense %100 cpu kullanımı %70-78 gpu kullanımı yapıyor, darboğaz falanda yok. İşlemci sıcaklığı 100 derecelerde malesef. Oyuna girdikten 5 dk sonra şak diye 94 derece görüyorum. Bu sıcaklardan dolayı tabi normalde sistem max 78 görürken işlemcide artık 100 görür oldum. Soğutma da alacağım Thermalright Phantom Spirit 120 SE, ancak o zaman rahatlayabileceğim. Sistemimde i5 12400F ve RX6700 10GB var 16gb ram ve 1tb ssd var.
https://technical.city/en/can-i-run-it kullanıyorum genelde.
Şimdi, 7900 GRE ve R7 7800X3D için bakıyorum. Yanına da 32 GB RAM desek...

low settings / 720p: 190−200 FPS (düşük)
medium settings / 1080p: 170−180 FPS (orta)
high settings / 1080p: 170−180 FPS (yüksek)
ultra settings / 1080p: 120−130 FPS (en yüksek)
QHD / 1440p: 120−130 FPS (Olabilecek en yüksek, Ultra'nın da üstü)

Laptoplar seyahat veya iş gibi yerlerde kullanılmayacaksa gereksiz dostum. Hem oyun keyfi olarak kötü. Küçük ekran klavye vs. Bunlar çözülüyor ama kendi yapısı kötü olduğu zaman ona bir şey yapamıyorsun. Evet çok rahat sağa sola götürüp keyif yapabiliyorsun o bakımdan iyi ona diyecek bir şey yok. Tatil vs giderken götürüyorsun rahatlık olarak çok güzel ama işte böyle sorunları var.
İşte o yüzden de fazla kastırmayacaksın laptopları. Şimdi anladım.

Cahillik demeyelim ona. Ben de oyuncu laptoplarının gelişmesini beklerdim ama 10 yıldır hâlâ çok yetersizler. Oyunlar çok daha hızlı geliştiğinden de biraz yetersiz kaldılar tabi. Acilen soğutmaya çözüm bulunması lazım. Laptoplar çağ atlar.
Ama atlayamıyorlar. Neden? EKSTRA MASRAF :D

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
Gorkem Yavuz
https://technical.city/en/can-i-run-it kullanıyorum genelde.
Şimdi, 7900 GRE ve R7 7800X3D için bakıyorum. Yanına da 32 GB RAM desek...

low settings / 720p: 190−200 FPS (düşük)
medium settings / 1080p: 170−180 FPS (orta)
high settings / 1080p: 170−180 FPS (yüksek)
ultra settings / 1080p: 120−130 FPS (en yüksek)
QHD / 1440p: 120−130 FPS (Olabilecek en yüksek, Ultra'nın da üstü)

İşte o yüzden de fazla kastırmayacaksın laptopları. Şimdi anladım.

Ama atlayamıyorlar. Neden? EKSTRA MASRAF :D
1080p ultra ve 2k high/ultra bence iyi gider. Ben i5 12400f ve rx6700 10gb ile 1080p ultra ayarlarda 120-160fps arası alıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,564
Üyeler
152,927
Son üye
kiranami
Top Bottom