Neler Yeni

Kasadan gelen cızırtı sesi

Kemankeş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Önder
Arkadaşlar merhabalar. Yeni bir pc aldım, DA-Sistem serisinin ilk PC'si, RTX'li olan model. Bu pc'ds FurMark yaparken veya herhangi bir oyun oynarken kasadan tiz bir cızırtı sesi geliyor. Sanki ekran kartımın fanı sürtüyor gibi ama Coil Whine olmadığına eminim. Hangi parçadan geliyor olabilir? Masaüstüne geçince veya oyunu kapatınca gidiyor ses, sadece yük altındayken çıkıyor. Normal midir?

JoKeRsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Berat ünlü
yük altında her fan kendini kullanır ama gelen sesi bilmedğimden tam bir şey diyemem cızırtı derken

Kemankeş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Önder
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yük altında her fan kendini kullanır ama gelen sesi bilmedğimden tam bir şey diyemem cızırtı derken
Biraz sürtme sesi gibi sanki. Sesi yansıtmak gerekirse çok tiz bir şekilde "prrrrr" sesi çıkıyor. Ekran kartından mı PSU'dan mı bilemedim.

Scorp!on

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,381
İsim
Mehmet salih ay
Biraz sürtme sesi gibi sanki. Sesi yansıtmak gerekirse çok tiz bir şekilde "prrrrr" sesi çıkıyor. Ekran kartından mı PSU'dan mı bilemedim.
demir sürtünür gibi sanırım benim pc de de oluyor ara sıra psu dan sandım ama işlem yapmayınca kesiliyor sanırım hdd den olabilir ama bilmiyorum sorun kaynağını bilen etiketlesin lütfen

Kemankeş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Önder
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
demir sürtünür gibi sanırım benim PC de de oluyor ara sıra PSU dan sandım ama işlem yapmayınca kesiliyor sanırım HDD den olabilir ama bilmiyorum sorun kaynağını bilen etiketlesin lütfen
Demir sürter gibi değil, fan bir yere sürter gibi ama tam bilmiyorum uyduruyor da olabilirim tanımlarken.

Scorp!on

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,381
İsim
Mehmet salih ay
Demir sürter gibi değil, fan bir yere sürter gibi ama tam bilmiyorum uyduruyor da olabilirim tanımlarken.
yani öyle bir şey sanki sürtünme varmış gibi bende tam tanımlayamayabilirim

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,804
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
CoilWhine sorunu dostum büyük ihtimalle.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,804
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Coil Whine ıslık sesi gibi oluyor bildiğim kadarıyla ve oyun oynarken de masaüstünde gezerken de oluyor. Benim dediğim sürtünme sesi gibi ve sadece yük bindiğinde oluyor.
Fandan mı geliyor acaba emin olamadım ben de...

EMGRANDO

80+ Bronze
Fanların titreşim sesi olabilir bende öyle.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,544
Üyeler
150,504
Son üye
drimdax
Top Bottom