Neler Yeni

Kasaya Fanlari Nasil Baglayacagim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Hasan Alioğlu
Kasaya 5 adet fan takacağım. Fan markası thermalright, c12c-s. Her fanda 4 farklı uç var. 5 fan için toplam 20 uç oluyor. Bunları anakart/psu ya da fanların kendi arasında mı başlayacağım nasıl olacak yardımcı olur musunuz?

Kabloların fotolarını ekledim.

Bir de ek olarak psu ve sıvı soğutucu kargoda, yarın teslim edilecek. Onlar olmadan kasaya ekran karti anakart işlemci Ram ve fanlari taksam, psu ve sıvı sogutucuyu da yarın geldiğinde taksam sorun olmaz değil mi?

Ekler

• 20240130_193217.jpg
    20240130_193217.jpg
    1.3 MB · Hit: 31
  • 20240130_193215.jpg
    20240130_193215.jpg
    1.4 MB · Hit: 31
  • 20240130_193147.jpg
    20240130_193147.jpg
    2.8 MB · Hit: 28
  • 20240130_193030.jpg
    20240130_193030.jpg
    1.3 MB · Hit: 30

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,804
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
20 uç yok. Dişi olan uçlar çoklayıcı görevi görüyor. Bir tane erkek olan anakarta takılacak geri kalan fanları da ona takacaksın böyle böyle birbirine bağlanacak hepsi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Hasan Alioğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
20 uç yok. Dişi olan uçlar çoklayıcı görevi görüyor. Bir tane erkek olan anakarta takılacak geri kalan fanları da ona takacaksın böyle böyle birbirine bağlanacak hepsi.
Tamamdır çok teşekkür ederim, minnettarım. Ben de diyorum bunların hepsini nereye takacağım ben böyle. O zaman şöyle olacak: Bir fani anakarta takacağım, sonra kalan 3 fani bi fana takacağım, sonra kalan bir fani da diğer uç fandan birine takacağım, geriye boşta kalan bütün fan bağlantıları da öylece duracak, değil mi?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,804
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Tamamdır çok teşekkür ederim, minnettarım. Ben de diyorum bunların hepsini nereye takacağım ben böyle. O zaman şöyle olacak: Bir fani anakarta takacağım, sonra kalan 3 fani bi fana takacağım, sonra kalan bir fani da diğer uç fandan birine takacağım, geriye boşta kalan bütün fan bağlantıları da öylece duracak, değil mi?
Anakart modelini bilmiyorum yalan olmasın. 2 tane ARGB yuvası varsa fanları 2-3 şeklinde bölüp bağlamak daha iyi olur bir yuvaya yük bindirmek iyi değil.

Fanları uç uça bağlayacaksın işte. Daisy Chain deniyor bu sisteme. En sona elinde kalan dişi bağlantıyı da anakarta takacaksın.

cagdascelebi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
776
İsim
Çağdaş ÇELEBİ
Instagram
cagdas_celebi
Steam
cagdascelebi
Facebook
cagdasclbi
Twitter
cagdasclbi
Discord
! 𝓔𝓥𝓘̇𝓝𝓓𝓐𝓡 +𝟮𝟯#0001
Kanka tüm fanların 3 pinli (argb) olanlarını birbirine bağla + olarak güç kablolarını da birbirine geçir ve son bağladığın fanın argb kablosunu ve fan kablosunu anakarta tak. Geri kalan tüm kablolar boşta kalabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakart modelini bilmiyorum yalan olmasın. 2 tane ARGB yuvası varsa fanları 2-3 şeklinde bölüp bağlamak daha iyi olur bir yuvaya yük bindirmek iyi değil.

Fanları uç uça bağlayacaksın işte. Daisy Chain deniyor bu sisteme. En sona elinde kalan dişi bağlantıyı da anakarta takacaksın.
Yav mehmet bey bende ufak bir problem yaşıyorum :D 8 adet argb fan var + 2 adet sıvı soğutmayla beraber 10 fan var ama rainbow gibi modlarda 3 4 fan stabil çalışıyor gerisi kafasına göre takılıyor :D 2 adet argb fan çıkışı var ve tek porta da taksam 2 porta da taksam yine de sapıtıyor. Sırf bu yüzden sadece renk değişim modlarını ve nefes alma modlarını kullanabiliyorum. Tüm fanların neden aynı çalışmadığını bir türlü çözemedim.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,804
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Kanka tüm fanların 3 pinli (argb) olanlarını birbirine bağla + olarak güç kablolarını da birbirine geçir ve son bağladığın fanın argb kablosunu ve fan kablosunu anakarta tak. Geri kalan tüm kablolar boşta kalabilir.

Yav mehmet bey bende ufak bir problem yaşıyorum :D 8 adet argb fan var + 2 adet sıvı soğutmayla beraber 10 fan var ama rainbow gibi modlarda 3 4 fan stabil çalışıyor gerisi kafasına göre takılıyor :D 2 adet argb fan çıkışı var ve tek porta da taksam 2 porta da taksam yine de sapıtıyor. Sırf bu yüzden sadece renk değişim modlarını ve nefes alma modlarını kullanabiliyorum. Tüm fanların neden aynı çalışmadığını bir türlü çözemedim.
ARGB yuvaların bir tanesi galiba 120 LED destekliyor daha ötesinin bir garantisi yok. O yüzden dedim bir yuvaya çok yüklenme diye :D

cagdascelebi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
776
İsim
Çağdaş ÇELEBİ
Instagram
cagdas_celebi
Steam
cagdascelebi
Facebook
cagdasclbi
Twitter
cagdasclbi
Discord
! 𝓔𝓥𝓘̇𝓝𝓓𝓐𝓡 +𝟮𝟯#0001
ARGB yuvaların bir tanesi galiba 120 LED destekliyor daha ötesinin bir garantisi yok. O yüzden dedim bir yuvaya çok yüklenme diye :D
Anladım onu ya :D
Ben 2 ye bölüyorum ama yine de tam verim alamıyorum :( yapacak bir şey yok artık

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,804
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler

cagdascelebi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
776
İsim
Çağdaş ÇELEBİ
Instagram
cagdas_celebi
Steam
cagdascelebi
Facebook
cagdasclbi
Twitter
cagdasclbi
Discord
! 𝓔𝓥𝓘̇𝓝𝓓𝓐𝓡 +𝟮𝟯#0001

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,804
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler

cagdascelebi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
776
İsim
Çağdaş ÇELEBİ
Instagram
cagdas_celebi
Steam
cagdascelebi
Facebook
cagdasclbi
Twitter
cagdasclbi
Discord
! 𝓔𝓥𝓘̇𝓝𝓓𝓐𝓡 +𝟮𝟯#0001
Vallaha 8 tane falan yuva koyuyorlar herhalde kendilerine güveniyorlardır :D
10 fan var o zaman baş edemez o kontrolcüler :D hızlı cevap verdiğin için teşekkür ederim :) hayırlı akşamlar kolay gelsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Hasan Alioğlu

6 tane fan yuvası var ama argb den kastınız o mu, b650 tomahawk msi anakartim

Yanlışlıkla bu konuya mesaj atmışım pardon

Yoo doğru konuymuş tekrar pardon :D

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,804
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
6 tane fan yuvası var ama argb den kastınız o mu, b650 tomahawk msi anakartim

Yanlışlıkla bu konuya mesaj atmışım pardon

Yoo doğru konuymuş tekrar pardon :D
Fan yuvası ayrı ARGB yuvası ayrı bunları aynı yere takamazsın zaten. ARGB olanlar o 3 pin olan kablolar. Muhtemelen o anakartta 2 ya da 3 tane ARGB yuvası vardır. 2 fanı birine 3 fanı birine bağlarsın.

Top Bottom