Neler Yeni

KasperSky ile Yaşadığım Sorun

4101995

80+ Gold
En İyi Cevap
24
Bir süredir KS kullanmaktayım, 2020 sürümünü kullanırken yaşadığım hatalar:

-Büyük boyutta dosya upload ederken saçma bir şekilde internet aniden gidiyor ve dosya upload edilemiyordu, KasperSky'ı tamamen kapatmadan da bu hata çözülmüyordu.

-Klavyede yazdıklarım geç gözüküyordu, bunun tek sebebi KS değil büyük ihtimalle ancak onun da payı vardı.

Birtakım küçük problemler daha vardı ancak onlar kıyasla daha önemsiz.

2021 sürümüne klavye sebebinden geçtim lakin sorunlar hala peşimi bırakmıyor:

-Sebepsiz yere download hızım aşırı düşüşe uğruyor, açıkçası sanki hız testine girene kadar hızlar normal (emin değilim başından beri de düşük olabilir), hız testine girince bir anda düşüyor gibi. Buna karşın upload hızım tam da olması gerektiği gibi, programdan kaynaklandığını; programı tamamen silince sorunun geçtiğinden anlıyorum.

-Klavye olarak, evet 2021 sürümünde daha az geç geliyor ancak hala tam olarak çözülmemiş gibi.

Virüs olabilir mi dedim, bizzat KS herhangi bir zararlı program bulamadı; kafamı karıştıran şey birkaç gündür KS kullanıyorum ama böyle bir problem yaşamadığımı düşünüyorum (hız düşüşü), belki de test etmediğimden fark edemedim emin değilim. Bunun çözümü nedir?

xragu

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,306
İsim
Fenasi Kerim durmaz
Ben boyle nedenlerden dolayi anti virus kullanmiyorum 1 ayda bir format yeterli bir harddiskte butun bilgilerimi topluyorum 5 dk mi aliyor

cemis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
ali dayı
Keylogger korumasından dolayı kasıyordur.

4101995

80+ Gold
En İyi Cevap
24
Keylogger korumasından dolayı kasıyordur.
Ana problem hız düşmesi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Edit:

Bu hız probleminin KS2021'den kaynaklandığına neredeyse tamamen ikna oldum, 2020 sürümünü yükledim aynı hız testi ve değerler olması gerektiği gibi.

Son düzenleme:

HopeAfk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Umut :D
Bir süredir KS kullanmaktayım, 2020 sürümünü kullanırken yaşadığım hatalar:

-Büyük boyutta dosya upload ederken saçma bir şekilde internet aniden gidiyor ve dosya upload edilemiyordu, KasperSky'ı tamamen kapatmadan da bu hata çözülmüyordu.

-Klavyede yazdıklarım geç gözüküyordu, bunun tek sebebi KS değil büyük ihtimalle ancak onun da payı vardı.

Birtakım küçük problemler daha vardı ancak onlar kıyasla daha önemsiz.

2021 sürümüne klavye sebebinden geçtim lakin sorunlar hala peşimi bırakmıyor:

-Sebepsiz yere download hızım aşırı düşüşe uğruyor, açıkçası sanki hız testine girene kadar hızlar normal (emin değilim başından beri de düşük olabilir), hız testine girince bir anda düşüyor gibi. Buna karşın upload hızım tam da olması gerektiği gibi, programdan kaynaklandığını; programı tamamen silince sorunun geçtiğinden anlıyorum.

-Klavye olarak, evet 2021 sürümünde daha az geç geliyor ancak hala tam olarak çözülmemiş gibi.

Virüs olabilir mi dedim, bizzat KS herhangi bir zararlı program bulamadı; kafamı karıştıran şey birkaç gündür KS kullanıyorum ama böyle bir problem yaşamadığımı düşünüyorum (hız düşüşü), belki de test etmediğimden fark edemedim emin değilim. Bunun çözümü nedir?
İnternet hızı için;
1) Kaspersky'ı aç ve ayarlara gir.
2) Ayarlar menüsünde "Diğer Ayarlar" bölümüne girdikten sonra Ağ bölümüne gir.
3) Trafik işleme bölümündeki "Web sayfalarıyla erişim için web trafiğine komut yerleştir." cümlesinin başındaki tiki kaldır.

4101995

80+ Gold
En İyi Cevap
24
İnternet hızı için;
1) Kaspersky'ı aç ve ayarlara gir.
2) Ayarlar menüsünde "Diğer Ayarlar" bölümüne girdikten sonra Ağ bölümüne gir.
3) Trafik işleme bölümündeki "Web sayfalarıyla erişim için web trafiğine komut yerleştir." cümlesinin başındaki tiki kaldır.
Şu an 2020'yi yükleyerek çözdüm, boş vaktimde (2021'le) bunu deneyeceğim işe yararsa yazarım; tiki kaldırmanın eksileri de önemli tabii.

Top Bottom