Neler Yeni

Çözüldü✓ Kendi topladığım sistem hakkında görüşlerinizi merak ediyorum

Lnex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Emre CAN
Anakartım henüz kargoya verilmemişti, bende iade edip indirime giren MAG B550M MORTAR ile değiştirdim birebir aynı özellikler fakat daha yüksek kalite. 500 lira indirdim fiyatı :)

Mellow_.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Azad Altun
Bu arada kimseyi hedef almadan şunu eklemek istiyorum, karşılaştırdığınız hazır sistemlerin gerçekten efektif olduğuna inansam onlardan birini tercih ederdim, kimse parasını saçmak istemez değil mi? Kolay kazanılmıyor elbette. Şöyle söyleyeyim, ben örnek olarak attığınız sistemlerde özelleştirmeye gidip 500 lira etmeyecek m2 ssd yi ( okuma yazma hızları rezalet olan ) 1 tb yapmak istediğimde şuan aldığım 2 tb lık ssd nin performansını vermeyecek ama en az onun kadar para isteyen bi ürün eklemek zorunda kalıyorum çünkü onların istediği ürünler dışına çıkıp özelleştirmek mümkün değil. Çoğu sistem 8x2 16 gb ee ben 32 gb tercih etmişim mesela hazır sistemde bunu denesem +2000 diyecek, demiyor mu? 6700xt koyuyor mesela sisteme ama gidip b450 anakart koyuyor, çalışmıyo mu çalışıyor ama neden tam performans almak yerine ucuza kaçıyosun ki? Sıvı soğutma eklemek istiyorum mesela stok soğutucu yetersiz, uğraşmıyım onlar takıp yollasın ben anlamam diyosun mesela, özelleştirip koyarken ederinden fazlasını ödüyorsun yine.

Ben piyasadaki çoğu hazır sistemin verimli olmadığını düşünenlerdenim. Belkide eski kafalıyım bilmiyorum yaşım 24 ama..

Örnek diye attığınız sistemleri özelleştirsem de bu sisteme ne fiyat olarak ne kalite olarak yaklaşamadım.

He bak indirim bekleseydim daha ucuza olur muydu? Evet olurdu.
Razer ekipman seçmeseydim olur muydu? Olurdu.
Ama o da benim zevkim işte napalım :D

İçimi döktüm bu şekilde, okuyan varsa bordoberelidir, iyi forumlar..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet çoğu kargoda, yeni satın aldım
hayırlı olsun ama keşke danışsaydın

• Beğen
Reaksiyonlar: Lnex
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Mustafa Ocak
Tam olarak sorunu nedir paylaşırsanız hemen iade edebiliyorum henüz kargoya verilmedi.

Evet tamamen zevk :)
Viper mini razer işini görür rahatlıkla kullanıyorum memnunum 279 tl aldım

Lnex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Emre CAN
Viper mini razer işini görür rahatlıkla kullanıyorum memnunum 279 TL aldım
Elime uygun gelmemişti denediğimde, küçük mouse kullanırken zorlanıyorum. Bu modelse tam ihtiyacımı karşılıyor.

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,078
İsim
BenRoboTdeğilİm
İlgilendiği Kategoriler
Bisiklet, Kitaplar Ets2
Pahalı geldi ama parçalar güzdl

• Beğen
Reaksiyonlar: Lnex

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
Merhaba dostlar, konuma hoşgeldiniz :)

El emeği göz nuru bir sistem topladım, beni uzun yıllar üzmeyeceğini düşünüyorum. Parçaları seçerken çok hassas davrandım. Sizlerinde görüşlerini merak ediyorum, düşüncenizi paylaşırsanız sevinirim..

• İŞLEMCİ: 4600 TL
AMD Ryzen 5 5600x
  • KASA: 899TL
Msi Mag Forge 100R.
  • DEPOLAMA: 2499TL
M2 Silicon Power 2 TB US70
  • RAM: 1999TL
Slicon Power 32 GB (2x16gb) 3600 mhz CL 18 ( Son ürünü aldığım için yayından kaldırıldı link yok )
  • TERMAL MACUN: 119TL
Arctic MX-4
  • KLAVYE: 554 TL
Razer Cynosa v2 Chroma
  • MOUSE: 529 TL
Razer Deathadder v2
  • İŞLEMCİ SOĞUTUCU: 2300TL
Msi Mag CoreLiquid 240R v2
  • PSU: 1056 TL
Sharkoon SS Cool Zero 650W 80+ Gold
  • ANAKART: 1999 TL
MSI B550-A Pro
  • EKRAN KARTI: 9999TL
Sapphire 11306-01-20G Radeon Rx 6700XT 12GB Gddr6 Nitro Pci-Express 4.0

Parçalar bu şekilde henüz uygun bir monitör bulamadım, sisteme uygun tavsiyeniz varsa monitör için açığım.

*Silicon Power markası ülkemizde çok bilinmesede çok sağlam olduğunu düşündüğüm, uzun araştırmalar yaparak aldığım bir marka, fiyat performansın hakkını vereceğini düşünüyorum. M2 ürününe aşık oldum adeta, görür görmez aldım Abdullah sağolsun paylaşmıştı..

Şuanlık sistem 26.000 TL monitörsüz bilginize.
Oc yapmıcaksan işlemci gereksiz pahalı düz 5600 al. kasa kötü xpg defender, dark maxima gibi kasalara bak, sıvı soğutma problemli ve aşırı pahalı ejderha logosu olduğu için o parayı verceğine çok daha performanslı şu sıvı soğutmayı al

32gb ram oyun oynayan biri için çok gereksiz. Fikirlerim böyle sistem hakkında

Viper mini razer işini görür rahatlıkla kullanıyorum memnunum 279 TL aldım
Deathadder v2 viper miniden çok daha iyi parası varsa deathadder alsın

Lnex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Emre CAN
Oc yapmıcaksan işlemci gereksiz pahalı düz 5600 al. kasa kötü xpg defender, dark maxima gibi kasalara bak, sıvı soğutma problemli ve aşırı pahalı ejderha logosu olduğu için o parayı verceğine çok daha performanslı şu sıvı soğutmayı al

32gb ram oyun oynayan biri için çok gereksiz. Fikirlerim böyle sistem hakkında

Deathadder v2 viper miniden çok daha iyi parası varsa deathadder alsın
Yeri geldiğinde overclock yapıcam ilk etapta ihtiyacım olmasada,
Kasa için kötü diyorsunuz ama şuana kadar sebebini söyleyen biri olmadı, neden kötü? Bir neden verseniz iade edip değişeceğim..
Soğutma problemli versiyonu değil v2 versiyonu ile değiştirdim bundan memnunlar sorun yaşayan görmedim. Attığın soğutucu da 2k benim aldığımla çok bir farkı yok fiyat anlamında hani şuan iade sürecine değecek bir fark yok diyeyim.
Sadece oyun oynamıyorum aynı zamanda yazılım ve tasarım da yapıcam yeri geldiğinde mobil uygulama fikrim var bunun için build yaparken sorun yaşamak istemiyorum.
Mouse dediğim gibi bana göre en iyi mouse, ergonomik geliyor bana ve çok rahat ediyorum.

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
Yeri geldiğinde overclock yapıcam ilk etapta ihtiyacım olmasada,
Kasa için kötü diyorsunuz ama şuana kadar sebebini söyleyen biri olmadı, neden kötü? Bir neden verseniz iade edip değişeceğim..
Soğutma problemli versiyonu değil v2 versiyonu ile değiştirdim bundan memnunlar sorun yaşayan görmedim. Attığın soğutucu da 2k benim aldığımla çok bir farkı yok fiyat anlamında hani şuan iade sürecine değecek bir fark yok diyeyim.
Sadece oyun oynamıyorum aynı zamanda yazılım ve tasarım da yapıcam yeri geldiğinde mobil uygulama fikrim var bunun için build yaparken sorun yaşamak istemiyorum.
Mouse dediğim gibi bana göre en iyi mouse, ergonomik geliyor bana ve çok rahat ediyorum.
1 hava akışı öyle çok başarılı değil 2 toz filtresi yok ve asıl alınmama sebebi benzer fiyatta çok daha iyilerinin olması. dark maxima v20, guardian pro, galax rvl01 gibi kasalar sürekli 1000tl nin altına iniyor.
Tek amaç oyun değilse 32gb ram ihtiyaç gibi bişey zaten.
Bu arada lian li'yle msi arasında fark var. v2 versiyonu bile olsa lian li daha iyi. iadeyle uğraşmak istemiyorum dersen kalabilir.

Farway

80+ Silver
İşlemci 5600 yap x gereksiz tabi, Sıvı soğutmayı zaten arkadaşlar yazmış.
Kasa çok muallakta 3 fanlı bir kart için tam bilemiyorum.

Lnex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Emre CAN
İşlemci 5600 yap x gereksiz tabi, Sıvı soğutmayı zaten arkadaşlar yazmış.
Kasa çok muallakta 3 fanlı bir kart için tam bilemiyorum.
Kasanın kötülüğü ne şunu yazan herkese soruyorum kimse sebep söylemiyor 😂 33 cm desteği var kartım 31 cm yanlış hatırlamıyorsam fazlasıyla yetiyor

JohnSnow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
ömer yıldız
Facebook
ikranur624
vaktınız varsa eylulu bekleyın derım yenı ryzen serılerı cıkıcak

Lnex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Emre CAN
1 hava akışı öyle çok başarılı değil 2 toz filtresi yok ve asıl alınmama sebebi benzer fiyatta çok daha iyilerinin olması. dark maxima v20, guardian pro, galax rvl01 gibi kasalar sürekli 1000tl nin altına iniyor.
Tek amaç oyun değilse 32gb ram ihtiyaç gibi bişey zaten.
Bu arada lian li'yle msi arasında fark var. v2 versiyonu bile olsa lian li daha iyi. iadeyle uğraşmak istemiyorum dersen kalabilir.
Sıvı soğutma kullandığım için en çok ısınacak ürün olan işlemciyi soğutma anlamında zaten sistemden sıyırıp kendine has bir ekosistem yaratacağını düşünüyorum. Mortar b550m anakart seçtiğim için ekran kartı alt kısma nerdeyse ilişkiye girecek kadar yakın olmadığı için fanları efektif şekilde iş görecektir. Önde bulunan iki fanın ortasına 3. Bir fan daha ekleyerek hava sirkülasyonunu arttırabilirim ilerleyen dönemlerde problem yaşarsam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,319
Üyeler
151,207
Son üye
Ümit.35
Top Bottom