Neler Yeni

Çözüldü✓ Kendi topladığım sistem hakkında görüşlerinizi merak ediyorum

Yavuz Sultan Selim

80+ Gold
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,587
İsim
Burak Karadağ
PSU istersen Pylon veya High Power olarak değiştir.

Yavuz Sultan Selim

80+ Gold
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,587
İsim
Burak Karadağ
Fiyatından mı? 80+ Gold tam modüler mis gibi değil mi psu m :(
Sharkoon hakkında bir şey diyemiyorum araftayım yani ama sen yine Pylon veya High Power al derim zaten fiyat aynı bantta ve daha güvenilir.

Mellow_.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Azad Altun
Merhaba dostlar, konuma hoşgeldiniz :)

El emeği göz nuru bir sistem topladım, beni uzun yıllar üzmeyeceğini düşünüyorum. Parçaları seçerken çok hassas davrandım. Sizlerinde görüşlerini merak ediyorum, düşüncenizi paylaşırsanız sevinirim..

• İŞLEMCİ: 4600 TL
AMD Ryzen 5 5600x
  • KASA: 899TL
Msi Mag Forge 100R.
  • DEPOLAMA: 2499TL
M2 Silicon Power 2 TB US70
  • RAM: 1999TL
Slicon Power 32 GB (2x16gb) 3600 mhz CL 18 ( Son ürünü aldığım için yayından kaldırıldı link yok )
  • TERMAL MACUN: 119TL
Arctic MX-4
  • KLAVYE: 554 TL
Razer Cynosa v2 Chroma
  • MOUSE: 529 TL
Razer Deathadder v2
  • İŞLEMCİ SOĞUTUCU: 2300TL
Msi Mag CoreLiquid 240R v2
  • PSU: 1056 TL
Sharkoon SS Cool Zero 650W 80+ Gold
  • ANAKART: 1999 TL
MSI B550-A Pro
  • EKRAN KARTI: 9999TL
Sapphire 11306-01-20G Radeon Rx 6700XT 12GB Gddr6 Nitro Pci-Express 4.0

Parçalar bu şekilde henüz uygun bir monitör bulamadım, sisteme uygun tavsiyeniz varsa monitör için açığım.

*Silicon Power markası ülkemizde çok bilinmesede çok sağlam olduğunu düşündüğüm, uzun araştırmalar yaparak aldığım bir marka, fiyat performansın hakkını vereceğini düşünüyorum. M2 ürününe aşık oldum adeta, görür görmez aldım Abdullah sağolsun paylaşmıştı..

Şuanlık sistem 26.000 TL monitörsüz bilginize.
klavye mouse dahil olmadan şöyle bişey topladım isterseniz bakabilirsiniz
2 tane

Yiğit2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
520
İsim
Yiğit
soutpaws sistemi özelleştirsen gene bundan ucuz
Merhaba dostlar, konuma hoşgeldiniz :)

El emeği göz nuru bir sistem topladım, beni uzun yıllar üzmeyeceğini düşünüyorum. Parçaları seçerken çok hassas davrandım. Sizlerinde görüşlerini merak ediyorum, düşüncenizi paylaşırsanız sevinirim..

• İŞLEMCİ: 4600 TL
AMD Ryzen 5 5600x
  • KASA: 899TL
Msi Mag Forge 100R.
  • DEPOLAMA: 2499TL
M2 Silicon Power 2 TB US70
  • RAM: 1999TL
Slicon Power 32 GB (2x16gb) 3600 mhz CL 18 ( Son ürünü aldığım için yayından kaldırıldı link yok )
  • TERMAL MACUN: 119TL
Arctic MX-4
  • KLAVYE: 554 TL
Razer Cynosa v2 Chroma
  • MOUSE: 529 TL
Razer Deathadder v2
  • İŞLEMCİ SOĞUTUCU: 2300TL
Msi Mag CoreLiquid 240R v2
  • PSU: 1056 TL
Sharkoon SS Cool Zero 650W 80+ Gold
  • ANAKART: 1999 TL
MSI B550-A Pro
  • EKRAN KARTI: 9999TL
Sapphire 11306-01-20G Radeon Rx 6700XT 12GB Gddr6 Nitro Pci-Express 4.0

Parçalar bu şekilde henüz uygun bir monitör bulamadım, sisteme uygun tavsiyeniz varsa monitör için açığım.

*Silicon Power markası ülkemizde çok bilinmesede çok sağlam olduğunu düşündüğüm, uzun araştırmalar yaparak aldığım bir marka, fiyat performansın hakkını vereceğini düşünüyorum. M2 ürününe aşık oldum adeta, görür görmez aldım Abdullah sağolsun paylaşmıştı..

Şuanlık sistem 26.000 TL monitörsüz bilginize.

Lnex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Emre CAN
soutpaws sistemi özelleştirsen gene bundan ucuz
O sistemi özelleştirdim ama bu klasmana ulaşamadan bu fiyatı geçti denemek ister misin?
Mesaj otomatik birleştirildi:

klavye mouse dahil olmadan şöyle bişey topladım isterseniz bakabilirsiniz
2 tane
Emeğinize sağlık ama neredeyse tüm parçalar kargoya verildi şuanlık hepsinden memnunum keşke almasaydım diye düşünmedim bakalım ilerleyen süreç nasıl olacak.

Bence çok pahalı
Hocam siz indirimsevermişsiniz :) Bize denk gelmedi napalım :)

Son düzenleme:

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
O sistemi özelleştirdim ama bu klasmana ulaşamadan bu fiyatı geçti denemek ister misin?

Emeğinize sağlık ama neredeyse tüm parçalar kargoya verildi şuanlık hepsinden memnunum keşke almasaydım diye düşünmedim bakalım ilerleyen süreç nasıl olacak.

Hocam siz indirimsevermişsiniz :) Bize denk gelmedi napalım :)
Bu parçaları yeni mi aldın ?

Lnex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Emre CAN
Bu arada kimseyi hedef almadan şunu eklemek istiyorum, karşılaştırdığınız hazır sistemlerin gerçekten efektif olduğuna inansam onlardan birini tercih ederdim, kimse parasını saçmak istemez değil mi? Kolay kazanılmıyor elbette. Şöyle söyleyeyim, ben örnek olarak attığınız sistemlerde özelleştirmeye gidip 500 lira etmeyecek m2 ssd yi ( okuma yazma hızları rezalet olan ) 1 tb yapmak istediğimde şuan aldığım 2 tb lık ssd nin performansını vermeyecek ama en az onun kadar para isteyen bi ürün eklemek zorunda kalıyorum çünkü onların istediği ürünler dışına çıkıp özelleştirmek mümkün değil. Çoğu sistem 8x2 16 gb ee ben 32 gb tercih etmişim mesela hazır sistemde bunu denesem +2000 diyecek, demiyor mu? 6700xt koyuyor mesela sisteme ama gidip b450 anakart koyuyor, çalışmıyo mu çalışıyor ama neden tam performans almak yerine ucuza kaçıyosun ki? Sıvı soğutma eklemek istiyorum mesela stok soğutucu yetersiz, uğraşmıyım onlar takıp yollasın ben anlamam diyosun mesela, özelleştirip koyarken ederinden fazlasını ödüyorsun yine.

Ben piyasadaki çoğu hazır sistemin verimli olmadığını düşünenlerdenim. Belkide eski kafalıyım bilmiyorum yaşım 24 ama..

Örnek diye attığınız sistemleri özelleştirsem de bu sisteme ne fiyat olarak ne kalite olarak yaklaşamadım.

He bak indirim bekleseydim daha ucuza olur muydu? Evet olurdu.
Razer ekipman seçmeseydim olur muydu? Olurdu.
Ama o da benim zevkim işte napalım :D

İçimi döktüm bu şekilde, okuyan varsa bordoberelidir, iyi forumlar..

Bu parçaları yeni mi aldın ?
Evet çoğu kargoda, yeni satın aldım

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Bu arada kimseyi hedef almadan şunu eklemek istiyorum, karşılaştırdığınız hazır sistemlerin gerçekten efektif olduğuna inansam onlardan birini tercih ederdim, kimse parasını saçmak istemez değil mi? Kolay kazanılmıyor elbette. Şöyle söyleyeyim, ben örnek olarak attığınız sistemlerde özelleştirmeye gidip 500 lira etmeyecek m2 ssd yi ( okuma yazma hızları rezalet olan ) 1 tb yapmak istediğimde şuan aldığım 2 tb lık ssd nin performansını vermeyecek ama en az onun kadar para isteyen bi ürün eklemek zorunda kalıyorum çünkü onların istediği ürünler dışına çıkıp özelleştirmek mümkün değil. Çoğu sistem 8x2 16 gb ee ben 32 gb tercih etmişim mesela hazır sistemde bunu denesem +2000 diyecek, demiyor mu? 6700xt koyuyor mesela sisteme ama gidip b450 anakart koyuyor, çalışmıyo mu çalışıyor ama neden tam performans almak yerine ucuza kaçıyosun ki? Sıvı soğutma eklemek istiyorum mesela stok soğutucu yetersiz, uğraşmıyım onlar takıp yollasın ben anlamam diyosun mesela, özelleştirip koyarken ederinden fazlasını ödüyorsun yine.

Ben piyasadaki çoğu hazır sistemin verimli olmadığını düşünenlerdenim. Belkide eski kafalıyım bilmiyorum yaşım 24 ama..

Örnek diye attığınız sistemleri özelleştirsem de bu sisteme ne fiyat olarak ne kalite olarak yaklaşamadım.

He bak indirim bekleseydim daha ucuza olur muydu? Evet olurdu.
Razer ekipman seçmeseydim olur muydu? Olurdu.
Ama o da benim zevkim işte napalım :D

İçimi döktüm bu şekilde, okuyan varsa bordoberelidir, iyi forumlar..

Evet çoğu kargoda, yeni satın aldım
Hayırlısı olsun o zaman dostum.

• Beğen
Reaksiyonlar: Lnex
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular