Neler Yeni

Çözüldü✓ Kendi topladığım sistem hakkında görüşlerinizi merak ediyorum

tadic.0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Serhat Yılmaz
Aklımda olan bir monitördü desteklemenize sevindim detaylı inceleyip sanırım bunu tercih edicem, teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam vallaha yapabiliyorsan şu özelliklerde yap alayım. Ekran kartı, ram, sıvı soğutma, m2 ssd aynı klasmanda olacak tabi, her şeyin en ucuzunu dayamıycan bana :) :)

Sizce böyle bir süreçle uğraşmak ne kadar doğru :D işin ticaretinde değilim ki, memurum oyun oynayıp zevk alıcam arada tasarım vs yapıcam. Kasıyor diye sinir krizi geçirmiycem

GÜNCELLEME: Tavsiyeleriniz doğrultusunda hemen sıvı soğutucuyu iade ettim anında onaylandı, yerine v2 versiyonunu aldım.
rica ederim

Lnex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Emre CAN
Kasa kötü.
İşlemci 5600 almak varken 1tl olsa bile fazla vermek bence mantıklı değil .
Sıvı soğutma V2 değil sıkıntılı
Ekran kartı en sevdiğim model ama 8200 civarına XFX Merc düştü arkadaki fark az değil.
SSD güzel alınabilecek en f/p ürün.
Termal macun gayet iyi.
RAMler hakkında bilgim yok ama Ballistixte 3 aşağı 5 yukarı aynı fiyatlardı.
Klavye o fiyata K552 gibi mekanikler varken membran almak mantıksız.
PSU olarak Core Reactor bedava fiyatayken onu alırdım şahsen.
Mouse aynı model şu anda bile daha ucuz ama sensör vs. olsun gayet güzel.
Anakart mis gibi ama o da şu an 250tl civarı daha ucuz.
O bütçeye daha kaliteli toplanırdı gibi
Öncelikle teşekkür ederim uğraşın için, kasanın neden kötü olduğunu merak ettim açıkçası çok araştırarak aldım, kullananların yorumları çok güzeldi. Kötü olan kısmı neresi tam açıklarsanız çok sevinirim.

İşlemci konusuna gelince satın alırken 300 liralık bir fark vardı, belki 20 ye yakın test videosu izlemişimdir ufakta olsa oynadığım oyunlarda yarattığı bir fark vardı ve ben 300 lira için değer buldum, tabii ki farklı zamanda daha ucuza alınırdı.

Sıvı soğutmayı değiştirdim iade ederek v2 versiyonuna geçiş yaptım az önce

Sapphire markasına güveniyorum, tasarımı cezbetti çok kaliteli duruyor, xfx markası hakkında pek bilgi sahibi değilim sadece hazır sistemlerde çok tercih etmeye başladılar onu biliyorum heralde fiyatındandır.

Klavye mouse tamamen kendi oyuncu tipime göre en uygun olanları aldım, daha önce kullandığım model şimdi kardeşime devrettim eski sistemimi :(

Genel olarak yaptığın yorum çok hoşuma gitti, tekrar teşekkür ederim. İyi forumlar

sa9a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Hasan Demir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon ve Uygulama Yazılımı
Merhaba dostlar, konuma hoşgeldiniz :)

El emeği göz nuru bir sistem topladım, beni uzun yıllar üzmeyeceğini düşünüyorum. Parçaları seçerken çok hassas davrandım. Sizlerinde görüşlerini merak ediyorum, düşüncenizi paylaşırsanız sevinirim..

• İŞLEMCİ: 4600 TL
AMD Ryzen 5 5600x
  • KASA: 899TL
Msi Mag Forge 100R.
  • DEPOLAMA: 2499TL
M2 Silicon Power 2 TB US70
  • RAM: 1999TL
Slicon Power 32 GB (2x16gb) 3600 mhz CL 18 ( Son ürünü aldığım için yayından kaldırıldı link yok )
  • TERMAL MACUN: 119TL
Arctic MX-4
  • KLAVYE: 554 TL
Razer Cynosa v2 Chroma
  • MOUSE: 529 TL
Razer Deathadder v2
  • İŞLEMCİ SOĞUTUCU: 2300TL
Msi Mag CoreLiquid 240R v2
  • PSU: 1056 TL
Sharkoon SS Cool Zero 650W 80+ Gold
  • ANAKART: 1999 TL
MSI B550-A Pro
  • EKRAN KARTI: 9999TL
Sapphire 11306-01-20G Radeon Rx 6700XT 12GB Gddr6 Nitro Pci-Express 4.0

Parçalar bu şekilde henüz uygun bir monitör bulamadım, sisteme uygun tavsiyeniz varsa monitör için açığım.

*Silicon Power markası ülkemizde çok bilinmesede çok sağlam olduğunu düşündüğüm, uzun araştırmalar yaparak aldığım bir marka, fiyat performansın hakkını vereceğini düşünüyorum. M2 ürününe aşık oldum adeta, görür görmez aldım Abdullah sağolsun paylaşmıştı..

Şuanlık sistem 26.000 TL monitörsüz bilginize.
https://www.amazon.com.tr/dp/B08Y934HZQ Ekran kartını şununla değiştirsen daha iyi olur gibi.

Lnex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Emre CAN
Almadıysanız şu öneride bulunabilirim (!)
Az bir farkla bu parçaları tercih edebilirsiniz.

İ5 12600kf 5350tl

H610 anakart 1700tl

Anakart ve işlemciyi bu şekilde değiştirirdim ben.
Anakart çok daha düşük sizin sisteminizdekine göre ama işlemci çok daha kuvvetli.
Hocam eskiden intelciydim ama artık markaya para veriyormuşum gibi hissettiğim için intel tercih etmedim, aynı şekilde nvidia tercih etmeme nedenimde buydu. Tavsiyen için teşekkür ederim, iyi forumlar :)

https://www.amazon.com.tr/dp/B08Y934HZQ Ekran kartını şununla değiştirsen daha iyi olur gibi.
Satın alırken çook fazla ikilemde kalarak Sapphire seçtim, tasarımı ve soğutma performansı çok hoşuma gitti izlediğim videolarda kötü yoruma rastlamayınca bu şekilde tercih ettim. Teşekkür ederim tavsiyen için :)

supremos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
halil şahan
Merhaba dostlar, konuma hoşgeldiniz :)

El emeği göz nuru bir sistem topladım, beni uzun yıllar üzmeyeceğini düşünüyorum. Parçaları seçerken çok hassas davrandım. Sizlerinde görüşlerini merak ediyorum, düşüncenizi paylaşırsanız sevinirim..

• İŞLEMCİ: 4600 TL
AMD Ryzen 5 5600x
  • KASA: 899TL
Msi Mag Forge 100R.
  • DEPOLAMA: 2499TL
M2 Silicon Power 2 TB US70
  • RAM: 1999TL
Slicon Power 32 GB (2x16gb) 3600 mhz CL 18 ( Son ürünü aldığım için yayından kaldırıldı link yok )
  • TERMAL MACUN: 119TL
Arctic MX-4
  • KLAVYE: 554 TL
Razer Cynosa v2 Chroma
  • MOUSE: 529 TL
Razer Deathadder v2
  • İŞLEMCİ SOĞUTUCU: 2300TL
Msi Mag CoreLiquid 240R v2
  • PSU: 1056 TL
Sharkoon SS Cool Zero 650W 80+ Gold
  • ANAKART: 1999 TL
MSI B550-A Pro
  • EKRAN KARTI: 9999TL
Sapphire 11306-01-20G Radeon Rx 6700XT 12GB Gddr6 Nitro Pci-Express 4.0

Parçalar bu şekilde henüz uygun bir monitör bulamadım, sisteme uygun tavsiyeniz varsa monitör için açığım.

*Silicon Power markası ülkemizde çok bilinmesede çok sağlam olduğunu düşündüğüm, uzun araştırmalar yaparak aldığım bir marka, fiyat performansın hakkını vereceğini düşünüyorum. M2 ürününe aşık oldum adeta, görür görmez aldım Abdullah sağolsun paylaşmıştı..

Şuanlık sistem 26.000 TL monitörsüz bilginize.
öncelikle hayırlı olsun hocam, geçen gün konumda bana yardım etmiştiniz ama kusura bakmayın tekrar sorucam şuanki termal macununuzu tavsiye eder misiniz?

Lnex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Emre CAN
bu arada bende sizinle aynı sebeplerden kendim topladım 19 gibi bir şey tuttu sanırsam imzamda var sistem
İnceledim çok güzel sistem toplamışsın ama sanırım topladığın zaman indirimler bolca vardı veya fiyatlar iyidi, ne zaman topladın bilmiyorum tabi. Sisteme koyduğum parçaların bazıları aşırıya kaçıyor fiyat olarak bunun farkındayım ama hepsinin ekmeğini yerim elbet :) 2 tb ssd koydum fiyatı çok görünüyor mesela ama illaki ihtiyacım olacaktı kendimi biliyorum :)

öncelikle hayırlı olsun hocam, geçen gün konumda bana yardım etmiştiniz ama kusura bakmayın tekrar sorucam şuanki termal macununuzu tavsiye eder misiniz?
Hocam vallaha ben İzmir deyim sistem istanbul daki evimde olacak kargolar geldiğinde, henüz kargoya bile verilmedi ama şunu söyleyebilirim; sistemde ki termal macun gerçekten çok iyi performans anlamında parasını sonuna kadar hakediyor. 120 lira üzmez ama performansıyla mutlu eder. Şimdi illaki x markada daha iyisi vardır ama bu fiyatta mıdır bilemem. Ben eskiden çalıştığım teknoloji firmasında bu ürünü onlarca kez kullandım alınan performanslar rakiplerine göre bambaşkaydı. Zaten güvenmesem kendi sistemime asla eklemezdim keza size de aynısını önermişim :)

supremos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
halil şahan
İnceledim çok güzel sistem toplamışsın ama sanırım topladığın zaman indirimler bolca vardı veya fiyatlar iyidi, ne zaman topladın bilmiyorum tabi. Sisteme koyduğum parçaların bazıları aşırıya kaçıyor fiyat olarak bunun farkındayım ama hepsinin ekmeğini yerim elbet :) 2 tb ssd koydum fiyatı çok görünüyor mesela ama illaki ihtiyacım olacaktı kendimi biliyorum :)

Hocam vallaha ben İzmir deyim sistem istanbul daki evimde olacak kargolar geldiğinde, henüz kargoya bile verilmedi ama şunu söyleyebilirim; sistemde ki termal macun gerçekten çok iyi performans anlamında parasını sonuna kadar hakediyor. 120 lira üzmez ama performansıyla mutlu eder. Şimdi illaki x markada daha iyisi vardır ama bu fiyatta mıdır bilemem. Ben eskiden çalıştığım teknoloji firmasında bu ürünü onlarca kez kullandım alınan performanslar rakiplerine göre bambaşkaydı. Zaten güvenmesem kendi sistemime asla eklemezdim keza size de aynısını önermişim :)
teşekkür ederim :)

• Beğen
Reaksiyonlar: Lnex

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,589
İsim
Oğuzhan Şahin
Öncelikle teşekkür ederim uğraşın için, kasanın neden kötü olduğunu merak ettim açıkçası çok araştırarak aldım, kullananların yorumları çok güzeldi. Kötü olan kısmı neresi tam açıklarsanız çok sevinirim.

İşlemci konusuna gelince satın alırken 300 liralık bir fark vardı, belki 20 ye yakın test videosu izlemişimdir ufakta olsa oynadığım oyunlarda yarattığı bir fark vardı ve ben 300 lira için değer buldum, tabii ki farklı zamanda daha ucuza alınırdı.

Sıvı soğutmayı değiştirdim iade ederek v2 versiyonuna geçiş yaptım az önce

Sapphire markasına güveniyorum, tasarımı cezbetti çok kaliteli duruyor, xfx markası hakkında pek bilgi sahibi değilim sadece hazır sistemlerde çok tercih etmeye başladılar onu biliyorum heralde fiyatındandır.

Klavye mouse tamamen kendi oyuncu tipime göre en uygun olanları aldım, daha önce kullandığım model şimdi kardeşime devrettim eski sistemimi :(

Genel olarak yaptığın yorum çok hoşuma gitti, tekrar teşekkür ederim. İyi forumlar
Öyle bi sisteme eksik kalmış bir kasa.
300 lira büyük para değil keyfine kalmış.
Sıvı soğutmayı değişmen iyi olmuş.
Nitro+ benim de favorilerimden ama 1000tl ucuza Red Devil de var mesela. Kesin o diyorsan hayırlı olsun.
Klavye konusunda hala K552 K568 bakabilirdin diye düşünüyorum. Mekanik kullanınca membran klavyenin kötü olduğunu anlıyorsun. Tabi oyun oynuyorsan.
Rica ederim

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,318
İsim
SEYF
Hocam sistem iyi iyi olmasına da sanki hazır sistem alsanız daha uyguna gelmezmiydi? Ayrıca parçalar iyi bence onlarda sorun yok sadece pahalı gibi geldi.
Gelmez abi. İnsana 500 TL lik anakart dayıyor o sistemler

• Beğen

Lnex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Emre CAN
Öyle bi sisteme eksik kalmış bir kasa.
300 lira büyük para değil keyfine kalmış.
Sıvı soğutmayı değişmen iyi olmuş.
Nitro+ benim de favorilerimden ama 1000tl ucuza Red Devil de var mesela. Kesin o diyorsan hayırlı olsun.
Klavye konusunda hala K552 K568 bakabilirdin diye düşünüyorum. Mekanik kullanınca membran klavyenin kötü olduğunu anlıyorsun. Tabi oyun oynuyorsan.
Rica ederim
Hocam kasanın eksikliğini halen anlayamadım ama olsun canın sağolsun :)
Klavye konusunda illaki sende bildiğin en iyisini öneriyorsundur hiç şüphem yok ve pahalı olduğunun farkındayım Razer’ın. Sadece alıştığım şeyden devam ediyorum diye yorumluyorum, körü körüne asla savunamam artısı eksisi vardır ama alışkanlık diyelim..

Gelmez abi. İnsana 500 TL lik anakart dayıyor o sistemler
Abi sonunda aynı dili konuştuğum biri çıktı hay yaşa :D sisteme koydukları anakart ve m2 genelde çürük oluyo değişmek istesen ederinden fazla istiyor neden uğraşayım ki. Yapsınlar gerçekten kaliteli ve parasını hakeden onu alayım..

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,318
İsim
SEYF
Hocam kasanın eksikliğini halen anlayamadım ama olsun canın sağolsun :)
Klavye konusunda illaki sende bildiğin en iyisini öneriyorsundur hiç şüphem yok ve pahalı olduğunun farkındayım Razer’ın. Sadece alıştığım şeyden devam ediyorum diye yorumluyorum, körü körüne asla savunamam artısı eksisi vardır ama alışkanlık diyelim..

Abi sonunda aynı dili konuştuğum biri çıktı hay yaşa :D sisteme koydukları anakart ve m2 genelde çürük oluyo değişmek istesen ederinden fazla istiyor neden uğraşayım ki. Yapsınlar gerçekten kaliteli ve parasını hakeden onu alayım..
Ben de kendi sistemimi kendim kurdum kanka ucuz olsun falan demeden miss gibi oldu

• Beğen
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,185
Üyeler
157,341
Son üye
RevanTheWise
Top Bottom