Neler Yeni

Yardım Keyfine Göre Çalışan Klavye!

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Arkadaşlar bende bir klavye var, arkasında "Logitech Internet 350" yazıyor ama Exper marka. Biri verdi bana bunu bedavaya, bilgisayara taktım çalışmıyor. Kabloyu takınca ışıkları yanıyor sonra hemen sönüyor. Bilgisayarcıları dolaştım sordum hepsi bitmiş, at bunu dedi. Bir tanesi denedi, taktı bilgisayarına ve çalıştı ilginç bir şekilde. Hatta "Bunda bir sıkıntı yok ki" dedi. Eve geldim tekrar taktım yine yok. Dedim herhalde benim bilgisayarın PS2 girişinde bir şey var, gittim "PS2 to USB" çevirici aldım, taktım yine yok. Laptop'ta denedim aynı. Bu klavye bozuk mu değil mi anlamadım ben cidden. Yani bilgisayarcıda harbiden çalıştı gözümle gördüm. Sanki evde canı istemiyor da çalışmıyor gibi.

Ne yapmam lazım sizce?

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,582
İsim
Oğuzhan Şahin
Atman lazım bence de kaç yıllık klavye zaten

• Beğen
Reaksiyonlar: Just

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Atman lazım bence de kaç yıllık klavye zaten
Hocam atarım atmasında da eğer çalışacaksa kullanırım yani, bilgisayarcıda çalıştı bende neden çalışmıyor anlamadım.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Zaman harcamaya değmez
Hocam çözümünü bilen biri kolay bir şekilde halledebilir bence, çalışmasa eyvallah da adamın bilgisayarında çalıştı bende çalışmıyor anlamıyorum.

TÜRK YILDIZLARI

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
446
İsim
Mehmet Ataseven
Bunu yazıp yorulmaktansa gider klavye çekerim otururum kardeşim 😅

milenix

80+ Gold
salla ya uğraşa değmez

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
Arkadaşlar bende bir klavye var, arkasında "Logitech Internet 350" yazıyor ama Exper marka. Biri verdi bana bunu bedavaya, bilgisayara taktım çalışmıyor. Kabloyu takınca ışıkları yanıyor sonra hemen sönüyor. Bilgisayarcıları dolaştım sordum hepsi bitmiş, at bunu dedi. Bir tanesi denedi, taktı bilgisayarına ve çalıştı ilginç bir şekilde. Hatta "Bunda bir sıkıntı yok ki" dedi. Eve geldim tekrar taktım yine yok. Dedim herhalde benim bilgisayarın PS2 girişinde bir şey var, gittim "PS2 to USB" çevirici aldım, taktım yine yok. Laptop'ta denedim aynı. Bu klavye bozuk mu değil mi anlamadım ben cidden. Yani bilgisayarcıda harbiden çalıştı gözümle gördüm. Sanki evde canı istemiyor da çalışmıyor gibi.

Ne yapmam lazım sizce?
Aynı sorun benim yeni aldığım GameBooster klavyede de var. Kasa ön USB'lerde sorunsuz. Arka alt USB'lerde sönüp sönüp duruyor. Ama kasa üst usblerde sorunsuz. Sorun USB port kaynaklı olabilir

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
Aynı sorun benim yeni aldığım GameBooster klavyede de var. Kasa ön USB'lerde sorunsuz. Arka alt USB'lerde sönüp sönüp duruyor. Ama kasa üst usblerde sorunsuz. Sorun USB port kaynaklı olabilir
bazı bilgisayarlarda anakart portlarında driver ile alakalı oldunu düşünüyorum o tarz algılamama oluyor sorun genelde güncel driver kurarak ve aygıt yöneticisi üzerinden klavye veya sorunlu cihaz ne ise onu takip aygıt yöneticisi üzerinden sarı ünlem oluyor veya kırmızı onu tespit Edip derve dışı birak ve sonra etkinlsstir yaparak düzeliyor genelde gamepad te bu sorun oluyor arkadaşimin PC de oluyordu ordan biliyorum

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
819
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
klavye Windows Vista da çalışıyor sanırım internette öyle okudum ama pc ne gerekli sürücülerleri yüklersen çalışabilir
Hocam çözümünü bilen biri kolay bir şekilde halledebilir bence, çalışmasa eyvallah da adamın bilgisayarında çalıştı bende çalışmıyor anlamıyorum.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
bazı bilgisayarlarda anakart portlarında driver ile alakalı oldunu düşünüyorum o tarz algılamama oluyor sorun genelde güncel driver kurarak ve aygıt yöneticisi üzerinden klavye veya sorunlu cihaz ne ise onu takip aygıt yöneticisi üzerinden sarı ünlem oluyor veya kırmızı onu tespit Edip derve dışı birak ve sonra etkinlsstir yaparak düzeliyor genelde gamepad te bu sorun oluyor arkadaşimin PC de oluyordu ordan biliyorum
Hocam aygıt yöneticisinden onu yaptım ama işe yaramadı.

klavye Windows Vista da çalışıyor sanırım internette öyle okudum ama pc ne gerekli sürücülerleri yüklersen çalışabilir

Hocam bundan dolayı muhtemelen. Fiziksel olarak hiçbir sorunu yok çünkü, adamın bilgisayarı Windows 7'di, benim PC Windows 10, o yüzden çalışmıyor sanırım.

İlla Windows 7 mi yüklemem lazım acaba? Aradım bulamadım ya driverları :(

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
819
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
Hocam aygıt yöneticisinden onu yaptım ama işe yaramadı.

Hocam bundan dolayı muhtemelen. Fiziksel olarak hiçbir sorunu yok çünkü, adamın bilgisayarı Windows 7'di, benim PC Windows 10, o yüzden çalışmıyor sanırım.

İlla Windows 7 mi yüklemem lazım acaba? Aradım bulamadım ya driverları :(
driveri klavyenin adını vs yazarak arama usb kök hub , klavye driverleri diye arayıp win7 vistanın driverlarını yükleyip kendi pc ne uyarlaman lazım

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
driveri klavyenin adını vs yazarak arama usb kök hub , klavye driverleri diye arayıp win7 vistanın driverlarını yükleyip kendi pc ne uyarlaman lazım
Hocam "Windows Vista (64 bit)" için diyor, kendi PC'me nasıl uyarlıyabilirim ki? Biraz daha detay verebilir misiniz?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,342
Üyeler
141,703
Son üye
Aegeannn
Top Bottom