Neler Yeni

Kibirli ve olmak istemeyeceğim bir insan olmaya başladım

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Casdeledia
Etrafımdaki olan her şeyi çekemeyen bir insan olmaya başladım. Birisi benden daha başarılı olursa içimde asla yapmak istemeyeceğim düşünceler geçmeye başlıyor. Kibir ve öfke duygusu birlikte çalışmaya başlıyor ve her saniye bastırıyorlar. Yavaş yavaş p*ç olmaya başladım. Bazı kişiler bunu özgüven olarak adlandırsa da bence hiç böyle bir şey değil. Ne yapacağım ?
Olay bununla bitmiyor. Nefret ve kin tutmaya başlıyorum. Onu her geçtiğimde zevk alıyorum. İstem dışı oluyor her şey. Eğer ki kişiye taktıysam kişinin benden başarısız olmasını umursamam, kişinin direkt başarılı olup başarılı olmadığına bakarım. İstersem ondan 10 gömlek üstün hale geleyim fakat o başkalarından 10 gömlek üstünse yine aynı olaylar gerçekleşmeye başlıyor.
Her yanlışımda sinirlenirim. Daha kötü olansa içime ayrı, dışıma ayrı çok rahat oynayabiliyorum. Sanki öfke ele geçiriyor gibi, bir gün düşünmeden bir hareket yapacakmışım gibi geliyor.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,864
İsim
uwu
Sessiz biyer bul kulaklığını tak ve yürüyüş yapmdüzenli yaptığında stres azalır

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,168
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Sen acilen psikolog a git acilen

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,643
İsim
Muhammet Çağrı

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,864
İsim
uwu
Abi son yorumlarına bakıyorum da harbi yaşlandın sen.

Ruhen bitmiş hissediyorum , ne yaparsam yarıda bırakıyorum eski neşem yok son 2/3 senede aşırı fazla psikolojik açıdan çeşitli şeyler oldu pek detay vermek istemiyorum şahsi hatalarımda oldu ama hala kendime kızıyorum Fen lisesi öğrencisi nasıl olduda önceden şaka amaçlı cümlede kullandığı okula gitti teşekkür/takdir alsın diye kopya verdiğim sınav sorularını dağıttığım arkadaşlarla nasıl olduda aynı sınıfa düştüm.. aklım almıyor ben ne yaptım diye benim sabah okul okul sonrası oyun gece 12/2 de yatarak yaptığım puanı köpek gibi çalışarak yapan benden bu sene çok daha iyi. Eskiden rakibim bile değildi şimdi ben onun rakibi bile değilim. Akademik olarak çöktüm

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,643
İsim
Muhammet Çağrı
Ruhen bitmiş hissediyorum , ne yaparsam yarıda bırakıyorum eski neşem yok son 2/3 senede aşırı fazla psikolojik açıdan çeşitli şeyler oldu pek detay vermek istemiyorum şahsi hatalarımda oldu ama hala kendime kızıyorum Fen lisesi öğrencisi nasıl olduda önceden şaka amaçlı cümlede kullandığı okula gitti teşekkür/takdir alsın diye kopya verdiğim sınav sorularını dağıttığım arkadaşlarla nasıl olduda aynı sınıfa düştüm.. aklım almıyor ben ne yaptım diye benim sabah okul okul sonrası oyun gece 12/2 de yatarak yaptığım puanı köpek gibi çalışarak yapan benden bu sene çok daha iyi. Eskiden rakibim bile değildi şimdi ben onun rakibi bile değilim. Akademik olarak çöktüm
Ben bi konu açmıştım hatırladın mı dur bulunan onu bekle.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bak yorum da bu:
1723927114133.png

Son düzenleme:

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,864
İsim
uwu
Ben bi konu açmıştım hatırladın mı dur bulunan onu bekle.

Bak yorum da bu:Alıntıyı görüntüle
Ve güldüler..
Oyun oynayan arkadaşların ufacık çalışma ile aynı okula geldiğinde sana gülerler

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,643
İsim
Muhammet Çağrı

Sebastian Szymanski

80+ Silver
Ve güldüler..
Hiç sorun değil hocam geçen bir şey gördüm lisedesin hâlâ ve vakit var. Benim 2.mezun senem bu yıl moralini bozma, arı gibi çalış hiç durma hangi sınıfta olduğun derslerinin nasıl olduğu geçti gitti artık istediğin üniye gidince tek bir tanesi hatırlanmayacak emin ol

benim sabah okul okul sonrası oyun gece 12/2 de yatarak yaptığım puanı köpek gibi çalışarak yapan benden bu sene çok daha iyi.
Aynı şeyi LGS zamanında yaşadım. Lgsye hazırlanırken ben oyun oynayarak geçerdim bu insanları ama onlar çalışırdı ve geçemezdi. Liseye geldik ben hiç çalışmamaya başladım ve buna alışmıştım onlar ise çalışmaya alışkın ve sürekli çalıştılar bazi şeyler eskisi gibi oyun oynayarak yapılamıyor YKS için çalışmak şart, onlar şimdi üni de ilk senelerini bitirdiler ben tekrar hazırlanacağım çok zor bir psikolojik süreç ama sonunu düşünüp kendimi motive ediyorum.

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,192
İsim
Sarp Yılmaz
Etrafımdaki olan her şeyi çekemeyen bir insan olmaya başladım. Birisi benden daha başarılı olursa içimde asla yapmak istemeyeceğim düşünceler geçmeye başlıyor. Kibir ve öfke duygusu birlikte çalışmaya başlıyor ve her saniye bastırıyorlar. Yavaş yavaş p*ç olmaya başladım. Bazı kişiler bunu özgüven olarak adlandırsa da bence hiç böyle bir şey değil. Ne yapacağım ?
Olay bununla bitmiyor. Nefret ve kin tutmaya başlıyorum. Onu her geçtiğimde zevk alıyorum. İstem dışı oluyor her şey. Eğer ki kişiye taktıysam kişinin benden başarısız olmasını umursamam, kişinin direkt başarılı olup başarılı olmadığına bakarım. İstersem ondan 10 gömlek üstün hale geleyim fakat o başkalarından 10 gömlek üstünse yine aynı olaylar gerçekleşmeye başlıyor.
Her yanlışımda sinirlenirim. Daha kötü olansa içime ayrı, dışıma ayrı çok rahat oynayabiliyorum. Sanki öfke ele geçiriyor gibi, bir gün düşünmeden bir hareket yapacakmışım gibi geliyor.
Aynı durum hafiften ben de de olmaya başladı ben de korkuyorum olmasını istemiyorum ben sana nispet kontrol ediyorum yine ama ortak sorunumuz.

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,579
İsim
İsmi ismi.
Hocam sizdeki durum ayrı bir garip hani buna nasıl bir tavsiye verebilir o konuda meçhul ancak ilk şunu söylemeliyim ki kibir kötü bir şey değil. Kibir ve ego özellikle bir liderde kesinlikle olmalı. Ancak bu kibriniz akıl ve mantıkla sentezli olmalı diye düşünüyorum. Hani övünürsünüz çünkü akademik bir başarı elde etmişsinizdir mesela, ya da kendinizden üst bir kişiyi kıskanırsınız ama bu kıskanma dolayısıyla çalışıp daha üst seviyelere gelirsiniz vb.

Sizdeki durumsa biraz kendime de benzeterek bakacak olursam hayalini kurduğun yerlerde başkalarının olması, o yerlere gelmeyi istemen ama düzenli ve programlı bir çalışma yapamadığından gelememeniz olabilir. Benim yapabildiğim aklıma gelen en iyi tespit bu ama asıl sorun gerçekten ileri seviye de kin ve nefretse psikiyatrist fena olmaz.

Diğer tavsiyem en basiti bir iki arkadaşın dediği gibi anlattığının stres kaynaklı olma ihtimali. Hatta tamamen stres menşeili olmasa bile stresin de elbet katkısı vardır. Bunun için çok aceleci olma ve yürüyüş, bisiklet sürme vb. şeyler yap.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Casdeledia
Hocam sizdeki durum ayrı bir garip hani buna nasıl bir tavsiye verebilir o konuda meçhul ancak ilk şunu söylemeliyim ki kibir kötü bir şey değil. Kibir ve ego özellikle bir liderde kesinlikle olmalı. Ancak bu kibriniz akıl ve mantıkla sentezli olmalı diye düşünüyorum. Hani övünürsünüz çünkü akademik bir başarı elde etmişsinizdir mesela, ya da kendinizden üst bir kişiyi kıskanırsınız ama bu kıskanma dolayısıyla çalışıp daha üst seviyelere gelirsiniz vb.

Sizdeki durumsa biraz kendime de benzeterek bakacak olursam hayalini kurduğun yerlerde başkalarının olması, o yerlere gelmeyi istemen ama düzenli ve programlı bir çalışma yapamadığından gelememeniz olabilir. Benim yapabildiğim aklıma gelen en iyi tespit bu ama asıl sorun gerçekten ileri seviye de kin ve nefretse psikiyatrist fena olmaz.

Diğer tavsiyem en basiti bir iki arkadaşın dediği gibi anlattığının stres kaynaklı olma ihtimali. Hatta tamamen stres menşeili olmasa bile stresin de elbet katkısı vardır. Bunun için çok aceleci olma ve yürüyüş, bisiklet sürme vb. şeyler yap.
Evet bu aralar giderek artan sinirim var. Bu kibirli olma olayı son 2 senedir var fakat öfke ile birleşmiyordu hiçbir zaman. Artık içinde olduğum durumdan dolayı mı bilmiyorum fakat öfke ile birleşmeye başlıyor. Aynı şekilde yanlış veya hata yaptığım durumda da direkt sinir ve öfke bastırıyor. Stresten dolayı olabilir dediğiniz gibi. Belki de kişiliğim böyledir. Kendimde hata görmeyi sevmeyen birisiyim çünkü. Bir de karşımdaki kişiyi geçebilme imkanım varsa direkt geçerim. Yoksa bile bir imkan yaratmaya çalışırım.

Top Bottom