Neler Yeni

Kilondan daha fazlası gibi görünmek

forbidden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
M.ç
180 boy, 82 kiloyum. Ve olduğumdan daha kilolu gösteriyorum. Ölçülerimi internette bir siteye girdiğim de obez %30 yağ oranı gibi sonuçlar çıkıyor. Nasıl yağ yakarım, fiziğimi güzelleştirebilirim?
(Et türevlerini yemiyorum)

A.Arif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Arif
180 boy, 82 kiloyum. Ve olduğumdan daha kilolu gösteriyorum. Ölçülerimi internette bir siteye girdiğim de obez %30 yağ oranı gibi sonuçlar çıkıyor. Nasıl yağ yakarım, fiziğimi güzelleştirebilirim?
Günlük alman gereken kalori miktarından daha az alırsan kilo verir daha fazla alırsan kilo alırsın. Daha az almanın yolu ilk önce diyet yapmaktan geçer. Bunu bir de günlük kardiyolar ile birleştirirseniz rahatça kilo verebilirsiniz yeterki disiplini sağlayın. Eğer gidebiliyorsanız spor salonuna gitmenizi tavsiye ederim. Tabii bir diyetisyene de.

forbidden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
M.ç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Günlük alman gereken kalori miktarından daha az alırsan kilo verir daha fazla alırsan kilo alırsın. Daha az almanın yolu ilk önce diyet yapmaktan geçer. Bunu bir de günlük kardiyolar ile birleştirirseniz rahatça kilo verebilirsiniz yeterki disiplini sağlayın. Eğer gidebiliyorsanız spor salonuna gitmenizi tavsiye ederim. Tabii bir diyetisyene de.
Şu anda 1000 kalori altında alıyorum. Ama vücudum yeteri kadar protein almadığı için, bu tür diyetler de kas erimesinden korkuyorum. 4. Günüm 0 şeker 700,800 kalori ile günü bitiriyorum. 8. Gün de bırakıcam. 2 kilo falan verdim ama yağ olarak eksilip eksilmediğimi kestiremiyorum. Ya kaybettiğim kilolar kas veya sadece suysa diye düşünüyorum.

A.Arif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Arif
Şu anda 1000 kalori altında alıyorum. Ama vücudum yeteri kadar protein almadığı için, bu tür diyetler de kas erimesinden korkuyorum. 4. Günüm 0 şeker 700,800 kalori ile günü bitiriyorum. 8. Gün de bırakıcam. 2 kilo falan verdim ama yağ olarak eksilip eksilmediğimi kestiremiyorum. Ya kaybettiğim kilolar kas veya sadece suysa diye düşünüyorum.
Bunun için bir diyetisyene gidin hocam sakın kafanıza göre diyet falan yapmayın. Madem et tüketmiyorsunuz böyle bir şeye kalkışmayın. Yani en azından bu işi bilen biri ile birlikte yürütün adım adım. Ayrıca şekeri birden kesmek de mantıklı olmamış gün gün azaltmak daha sağlıklı olabilir.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,241
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Kalori hesabı yaparak alman gerekenden 500/1000 kalori daha aşağı al kardiyo yap 1 saat kadar şekerli , asitli , hamur işleri , cips , abur cubur , hazır paket gıdalar vs kesinlikle yeme sağlıklı beslen sebze türevli şeyleri tüket akşam 6 dan sonra bişey yeme bol bol su iç

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
ahmet aksoy
30 yağ oranı hard obez kanka 30 olmadan da sisko olursun

forbidden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
M.ç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
30 yağ oranı hard obez kanka 30 olmadan da sisko olursun
İşte anlayamadığım nokta, abim benden biraz uzun 90 kilo ama tığ gibi duruyor. Ben 82 kiloyum ama obez sınıfına giriyorum. Sanırım vücudum sadece yağ depolamış yıllardır bunun başka açıklaması yok.

mfimmel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,089
İsim
fimmel
Steam
mfimmel
Öncelikle kas geliştirme, yağ yakma ve vücudunun ihtiyaç duyduğu günlük proteini karşılamak için et, tavuk, balık gibi besinlerden yemen lazım sadece birini yesende olur her gün, senin durumuna skinny fat deniyor ve kas kütlesini arttırıp yağ kütlesini azaltınca istediğin sonuca varmış oluyorsun. Sana şöyle bir formülde atayım 20.yy'da bir araştırma günlük kaç kalori yağ yakabilirsin diye hesapla bunun üstünde kalori açığı bırakma çünkü kas kaybı yaşarsın zaten senin şuan kas kaybın var ve yağlısın neden bunu diyorum çünkü skinny fatsın eğer kas kütlen boyuna göre orantılı olsaydı 182 80 olmazdın 182 90 olurdun örneğin o yağlarla birlikte.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kesinlikle çok az ve yapmaman gerek bunu zaten kas kaybı yaşarsın günlük bu kalorilerle.

Ekler

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    51 KB · Hit: 12

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,321
İsim
BenRoboTdeğilİm
İlgilendiği Kategoriler
Bisiklet, Kitaplar Ets2
yağ oranın 30 olduğuna emin misin

forbidden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
M.ç
Öncelikle kas geliştirme, yağ yakma ve vücudunun ihtiyaç duyduğu günlük proteini karşılamak için et, tavuk, balık gibi besinlerden yemen lazım sadece birini yesende olur her gün, senin durumuna skinny fat deniyor ve kas kütlesini arttırıp yağ kütlesini azaltınca istediğin sonuca varmış oluyorsun. Sana şöyle bir formülde atayım 20.yy'da bir araştırma günlük kaç kalori yağ yakabilirsin diye hesapla bunun üstünde kalori açığı bırakma çünkü kas kaybı yaşarsın zaten senin şuan kas kaybın var ve yağlısın neden bunu diyorum çünkü skinny fatsın eğer kas kütlen boyuna göre orantılı olsaydı 182 80 olmazdın 182 90 olurdun örneğin o yağlarla birlikte.

Kesinlikle çok az ve yapmaman gerek bunu zaten kas kaybı yaşarsın günlük bu kalorilerle.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Dikkate alacağım. <3

yağ oranın 30 olduğuna emin misin
Yani internet sitelerinin yalancısıyım, mezura ile ölçtüm bedenimi ve %30 çıkıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
KAAN ŞAHİN
İşte anlayamadığım nokta, abim benden biraz uzun 90 kilo ama tığ gibi duruyor. Ben 82 kiloyum ama obez sınıfına giriyorum. Sanırım vücudum sadece yağ depolamış yıllardır bunun başka açıklaması yok.
Fotoğraf var mı?

Top Bottom