Neler Yeni

❌İndirim Bitti! KIOXIA 1TB Exceria Plus SSD ( Gece İndirimi ) KUTUSUZ Sepette 1782 TL

Ben gece konusunu açtığım Tomahawk'ı aldım, ssd yuvası mevcut, bunu aldım, bir sata ssd 2 tane de hdd var, Adam olana çok bile!
Benim aslında 4k 7800xt+5700x3d'li bir sistemim var ama biradere vereceğim. Kendim de upgrade yaparken elde kalan 3300x+6600xt ile yeni bir ufak kasa toplamak istiyorum. Minnacık bir şey olmalı. Bu yüzden anakart lazım aslında ama b550 anakartlarda bir fırsat var mı? Paylaştığınız anakart hangisi?

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Birol Olcaytürkan
Aradım vatan müşteri hizmetlerini kutusuna koyun faturasıyla birlikte vatan şubesine bırakın gerekli incelemeler yapılır dedi kutusu yok dedim benzer bir kutuya koyun zarar görmesin dedi
Vatan'a verme!!! Çok uzar servis süresi... Vatan'ı ara yetkili servis'in hangisi olduğunu öğren. Direk onlara gönder ürünü..

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Ertuğrul Yavuz
Benim aslında 4k 7800xt+5700x3d'li bir sistemim var ama biradere vereceğim. Kendim de upgrade yaparken elde kalan 3300x+6600xt ile yeni bir ufak kasa toplamak istiyorum. Minnacık bir şey olmalı. Bu yüzden anakart lazım aslında ama b550 anakartlarda bir fırsat var mı? Paylaştığınız anakart hangisi?
Msi b650 Tomahawk wifi paylaştığım. B550 hiç takip etmesim. Sizin istediğiniz mini-ıtx mi oluyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Vatan'a verme!!! Çok uzar servis süresi... Vatan'ı ara yetkili servis'in hangisi olduğunu öğren. Direk onlara gönder ürünü..
Gayet mantıklı ve tecrübeyle sabit bir bilgi gibi geldi bana. En hızlı ve sağlam yol denenmeli.

Son düzenleme:

Leonidax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
880
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
Alınabilecek bir soğutucu ped önerisi olan var mı acaba ?

aLoNeDarK33

80+ Bronze
Arkadaşlar kurulum için yardımcı olur musunuz acaba, izlediğim videoda adam ssd yi GPT olarak ayarladı ve şimdiki 64 bit sistemler galiba onu kullanıyormuş ve NTFS olarak seçiyorda exFAT yapsam ne farkı olur tam anlayamadım. Şimdilik ssd yi oyun taşımak için kullanıcam ama üniversitede ihtiyacım olursa içine windows yada linux kurmayı düşünüyorum hem o sayede hangi bilgisayara oturursam kendi dosyalarımla uğraşabilicem ve flash diskten bilgisayara at orada çalış sonra tekrar flash diske yeni dosyaları at ile uğraşmam. Birde bu aşşağıdaki dinamik disk ne oluyor ?
1726067719141.png

1726067754489.png

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Birol Olcaytürkan
Msi b650 Tomahawk wifi paylaştığım. B550 hiç takip etmesim. Sizin istediğiniz mini-ıtx mi oluyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gayet mantıklı ve tecrübeyle sabit bir bilgi gibi geldi bana. En hızlı ve sağlam yol denenmeli.
MSI anakartı servis için mağazaya verdim. 1 hafta mağazada beklettiler göndermediler servis'e... Vatan mağazaları servis ürünlerini önce Vatan merkeze gönderiyormuş. Merkezde toplanan ürünler oradan yetkili servise gidiyor. Dönüşü de aynı macera. Böylece servis süresi 20-30 günü buluyor. İkinci sefer bunu öğrendiğimden yetkili servisin ServisPoint firması olduğunu öğrendim. Orayı aradım bana yurtiçi kargo anlaşma kodunu verdiler. Yurtiçi kargoya teslim ettim. Toplam 5 gün sonunda anakartı teslim aldım.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,970
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Arkadaşlar kurulum için yardımcı olur musunuz acaba, izlediğim videoda adam ssd yi GPT olarak ayarladı ve şimdiki 64 bit sistemler galiba onu kullanıyormuş ve NTFS olarak seçiyorda exFAT yapsam ne farkı olur tam anlayamadım. Şimdilik ssd yi oyun taşımak için kullanıcam ama üniversitede ihtiyacım olursa içine windows yada linux kurmayı düşünüyorum hem o sayede hangi bilgisayara oturursam kendi dosyalarımla uğraşabilicem ve flash diskten bilgisayara at orada çalış sonra tekrar flash diske yeni dosyaları at ile uğraşmam. Birde bu aşşağıdaki dinamik disk ne oluyor ?
Temel Diskte kalsın dinamik yapma.

aLoNeDarK33

80+ Bronze
Temel Diskte kalsın dinamik yapma.
Dinamik olunca ne değişiyor ve bunun DRAM i şuan çalışıyor mu ? Birde kendi yazılımını indirsem ssd kutusu içindeyken güncellemesini yapar mı yoksa anakarta mı bağlamam lazım.

piston

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emre oy
Arkadaşlar ssd soğutucu çok pahalı bir şey değil . 200 - 300 fazla verin kafanız rahat olsun. Boş yere strese girmeye telaş yapmaya gerek yok .

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,970
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Dinamik olunca ne değişiyor ve bunun DRAM i şuan çalışıyor mu ? Birde kendi yazılımını indirsem ssd kutusu içindeyken güncellemesini yapar mı yoksa anakarta mı bağlamam lazım.
Teknik açıklamasına google'dan bakarsın ama ihtiyacın olan bir şey değil kendi yazılımı için bilemiyorum denemedim denersen bana da haber verirsen sevinirim.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,649
İsim
kilan embappe
Kullanıyorum on numara m.2 sıkıntısını görmedim. Gerçi bir m.2 den ne sıkıntısı görebilirim ki

MctCan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Mecit Can Horasan
İlgilendiği Kategoriler
sıcak fırsatlar
Teknik açıklamasına google'dan bakarsın ama ihtiyacın olan bir şey değil kendi yazılımı için bilemiyorum denemedim denersen bana da haber verirsen sevinirim.
Yazılımı bakmadım hiç kutudayken yapar mı deneyim şimdi

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,970
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,133
Üyeler
155,366
Son üye
frontier
Top Bottom