Neler Yeni

❌İndirim Bitti! KIOXIA 1TB Exceria Plus SSD ( Gece İndirimi ) KUTUSUZ Sepette 1782 TL

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
938
İsim
Ömer Murat KARACA
Laptop zaten başlı başına ısınan bir cihaz bu tip cihazları lütfen laptopa göre kıyaslamayalım. Laptop kullanan zaten bazı şeylerden otomatikman mahrum olmayı göze alması gerekiyor. Sıcaklık, performans düşüklüğü gibi.
10 sene öncesinde kaldı onlar. Yeni cihazlarda ne performans düşüyor ne de ısınıyor

mortemeyn

80+ Bronze
10 sene öncesinde kaldı onlar. Yeni cihazlarda ne performans düşüyor ne de ısınıyor
Anlatmaya çalıştığım şeyi anlamadın sanırım. Laptop ekran kartı ile normal PC kıyaslanmaz yada işlemci ile. Çektikleri güç havalandırma vs. büyük farklar var. Bu anlamda diyorum. Laptopta bir render alsan sıcaklık zaten kasa içinde uçup gidiyor. SDD de haliyle ısınıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Masaüstü ve laptopun kendine göre avantajları var ama performans istiyorsan sıcaklık düşük olsun diyorsan ek olarak. O zaman masaüstünden başka bir şans yok şuan istediği kadar iyi soğutma olsun. Laptopun boyutu 360mm sıvı soğutmayı oklavayla yaysam o kadar.

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Birol Olcaytürkan
Laptop la gelen ssd soğutucu standı olmadan ısınmıyorsa bu ssd'nin de ısınmaması gerekmez mi? Soğutucu standa gerek kalması çok saçma olur.
Eğer böyle bir durum söz konusu ise doğru. Önceki ssd ısınmıyor bu ısınıyorsa haklılar. Ama ilk defa laptopunda bu ssd'yi kullanıp ısınıyor diyorsa o zaman şapkasını önüne koyup bir düşünmesi lazım. Ben özelikle yaz aylarında soğutucu stand olmadan laptop kullanmıyorum. Kaldı ki laptopumda ssd yok. Minnacık bir fanın laptopu soğutmasını beklemiyorum.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Can Çakır
Günlük kullanm için ideal bir ssd, 4-5 gündür oyun aktardım ve oynuyorum, fazla bir beklentiye girecekseniz zaten soğutucusuz bir şey almayın ucuz işte alın :D

kepenss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Mert Can
1726218319276.png

Taze taze yeni taktım değerler bunlar

İlk ssd olarak : TwinMOS 1TB M.2 3600/3250 PCIe NVMe SSD NVMEGGBM2280 var elimde, windows değiştirmeme gerek yok değil mi?

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Birol Olcaytürkan

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Birol Olcaytürkan
Teşekkür ederim sağolun, diğer ssd'nin ısı ve sağlık durumunu vs görebileceğim bir program mevcut mudur?
CrystalDiskInfo, HDD Sentinel, HD Tune gibi programlarla sağlık ve sıcaklıkları görebilirsiniz. Crystal DiskMark, AS SSD Benchmark programları ile test edebilirsin.

Amazon42

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kerim Ergin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar :)
Instagram
kerimsins78
Facebook
kerimbey55
depolama ayarlarından disk ve birimlere girip oluşturacaksın
Hocam dediğiniz gibi yaptım ama dosya transferi yaptığım da hız 30mblere kadar düşüyor.(hatta bazen daha da düşük hızlara). Suan elimde kingston 500gb nvme ssd var bunda hiç öyle sorun yaşamıyorum. Ayriyeten dediğiniz gibi yaptığımda kendi yazılımında gözükmüyor ssd

Alıntıyı görüntüle
Taze taze yeni taktım değerler bunlar

İlk ssd olarak : TwinMOS 1TB M.2 3600/3250 PCIe NVMe SSD NVMEGGBM2280 var elimde, windows değiştirmeme gerek yok değil mi?
Hocam ssd taktıktan sonra bir ayar vb yaptınız mı? Bende ssd gözükmüyor çünkü taktığımda

kepenss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Mert Can
Hocam dediğiniz gibi yaptım ama dosya transferi yaptığım da hız 30mblere kadar düşüyor.(hatta bazen daha da düşük hızlara). Suan elimde kingston 500gb nvme ssd var bunda hiç öyle sorun yaşamıyorum. Ayriyeten dediğiniz gibi yaptığımda kendi yazılımında gözükmüyor ssd

Hocam ssd taktıktan sonra bir ayar vb yaptınız mı? Bende ssd gözükmüyor çünkü taktığımda
disk yönetiminden biçimlendirdim o kadar başka bir şey yok

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Birol Olcaytürkan

Aşağıdaki videoyu 50. saniyeden itibaren izleyerek aynısını yapın. Yalnız MBR - GPT seçiminde GPT'yi seçin. Bu kadar...

Amazon42

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kerim Ergin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar :)
Instagram
kerimsins78
Facebook
kerimbey55
disk yönetiminden biçimlendirdim o kadar başka bir şey yok
Hocam bende disk yönetimi bölümünde gözüküyor ama işlem yapamıyorum üstünde hicbirseye izin vermiyor

Aşağıdaki videoyu 50. saniyeden itibaren izleyerek aynısını yapın. Yalnız MBR - GPT seçiminde GPT'yi seçin. Bu kadar...

Teşekkürler hocam deniyeyim ben bunu

hocam ben aynı yere girdiğimde bende ne başlatma çıkıyor ne de ssd gözüküyor

Son düzenleme:

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Birol Olcaytürkan
Hocam bende disk yönetimi bölümünde gözüküyor ama işlem yapamıyorum üstünde hicbirseye izin vermiyor

Teşekkürler hocam deniyeyim ben bunu

hocam ben aynı yere girdiğimde bende ne başlatma çıkıyor ne de ssd gözüküyor
Yani disk yönetimi kısmına girdiğinizde ne ilk MBR -GPT seçimini yaptığınız ekran, ne de ssd disk yönetimi kısmında gözükmüyor diyorsunuz değil mi? Buna göre şu soruyu sormam lazım. Anakart modeliniz nedir ve ssd'yi hangi slota taktınız?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,614
Üyeler
157,720
Son üye
suspectre
Top Bottom