Neler Yeni

Klavye ve monitör gelmiyor

Xenon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ali
Merhaba iyi günler kasamı açtığımda kasa tamamen çalışıyor ekran kartımın fanları ve işlemci fanımda dönüyor ama klavye ve ekran gelmiyor sorunun monitörde olacağını düsünüp kabloyu çıkar tak yaptım ama bunu yaptığımda ekranda sinyal yok yazısı çıkıyor

Sonuçta kasam açılıyor ama ekran ve klavye gelmiyor

Checkmate

80+ Silver
Sorun ekran kartında ve ya anakartta olabilir. Garip gelecek ama benzer bir şey benim bilgisayarda da vardı nedeni power'ın bozuk olmasıymış. bu 3ünde sıkıntı olabilir ama powerda sorun olma ihtimali daha az.

Ekran kartsız bilgisyarı açmaya çalış amd apu serisi yani g serisi değilse ekran kartsız pc çalışmaz ama g serisi ise çalışır farklı bir ekran kartın varsa takıp dene, farklı bir power varsa değiştirip dene, belki sorun monitör kablosunda da olabilir ama pek zannetmiyorum klavye mouse çalışıyorsa kablo ya kablo bozuktur ya ekran kartında sıkıntı vardır. Bios pilini çıkar 5-10 dakika bekle tak.

Xenon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun ekran kartında ve ya anakartta olabilir. Garip gelecek ama benzer bir şey benim bilgisayarda da vardı nedeni power'ın bozuk olmasıymış. bu 3ünde sıkıntı olabilir ama powerda sorun olma ihtimali daha az.

Ekran kartsız bilgisyarı açmaya çalış amd apu serisi yani g serisi değilse ekran kartsız pc çalışmaz ama g serisi ise çalışır farklı bir ekran kartın varsa takıp dene, farklı bir power varsa değiştirip dene, belki sorun monitör kablosunda da olabilir ama pek zannetmiyorum klavye mouse çalışıyorsa kablo ya kablo bozuktur ya ekran kartında sıkıntı vardır. Bios pilini çıkar 5-10 dakika bekle tak.
Ekran kartı fanı dönüyor klavye ve mouse yok işlemci fan dönüyor hocam

Checkmate

80+ Silver
Ekran kartı fanı dönüyor klavye ve mouse yok işlemci fan dönüyor hocam
İşlemci fanı ve ekran kartı fanının çalışması fark etmiyor onlar elektrik ile çalışıyor yani psudan elektrik geldi mi çalışır ekran kartı çalışmasa da fanı dönebilir pek alakası yok ikisinin. Elimde eski bir ekran kartı var misal çalışmıyor ama takınca fanı dönüyor.

Çalışmasa da fanı dönebilir kontrol edin.

Xenon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci fanı ve ekran kartı fanının çalışması fark etmiyor onlar elektrik ile çalışıyor yani psudan elektrik geldi mi çalışır ekran kartı çalışmasa da fanı dönebilir pek alakası yok ikisinin. Elimde eski bir ekran kartı var misal çalışmıyor ama takınca fanı dönüyor.

Çalışmasa da fanı dönebilir kontrol edin.
Hmm anladım umarım öyle değildir bi konuda umutluyum hatasız çalıstığını gösteren led ışığı yanıyor yinede tesekkürler
Bir detayı eklemeyi unutmusum basılı tutarak kapatmıstım pc yi bios ile bir ilgisi olabilir mi

Top Bottom