Neler Yeni

Klavyem bozuldu. Yeni klavye almak için önerilerinizi bekliyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Hocam tavsiyem hiç yurtdışı olayına Amazon da olsa girme. Klavye bozulduğunda sadece para iadesi seçeneği var o da 2 sene sonrasında bugün aldığın fiyata aynı kalitede klavye bulamazsın. Malum zamlar dolayısıyla. Arkadaşlar arızada switchleri değiştir kullan demişler ama arıza sadece switchlerde olmaz, devre yanması gibi durumlarda olabilir. Klavye usb bağlantısında, pc tanımıyor konumuna gelebilir, yazılımsal arıza verebilir. XPG Summoner'ı bende öneririm ki dün kendime de aldım. Hepsiburada ve N11 yorumları da çok olumlu. Silver switch çok hassas diyorlar sana problem olur mu bilmiyorum. Ama XPG Summoner'dan daha önce önerdiğim ürün ise Redragon K586 Brahma Pro.. Alıp da memnun olmayan yorum okumadım. Bunu da aldım. Bu iki klavyede şuan odamda kapalı kutu duruyor. N11 kupon kullanırsan 125 TL veya 150 TL kupon veriyor. Bonus kart ile peşin fiyatına 3 taksit ve 60 TL puan kazanabiliyorsun. Ya da Hepsiburada sa Axess kartlara 2000 TL alışverişe 200 TL chip para kampanyası da var.
n11'den Redragon Brahma Pro K586 Usb Kablolu Outemu Blue Switch RGB Mekanik Gaming TR Q Klavye seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!
Boş yapıyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Önerdiğin klavyede outemu var 2kya outemu switch klavye önerip laf ebeliği yapıyorsun. Yapma.

Önerilen klavyelerdeki pcb ve devre kaliteleri attığın klavyelerdeki 5 10 liralık pcbler gibi değil bahsettiğin devre problemleri ya da tanımama sorunları olsun. Klavye önerirken bilgin yok ise önerme hocam ağır konuşmuş gibi olacağım biraz kusura bakma ama işin aslı bu.

Kızak olarak kullanırım karda kaymaya. Harici kullanmam.

GameOver

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Durukan Çelik
Discord
GameOver#5871
Boş yapıyorsun.

Önerdiğin klavyede outemu var 2kya outemu switch klavye önerip laf ebeliği yapıyorsun. Yapma.

Önerilen klavyelerdeki pcb ve devre kaliteleri attığın klavyelerdeki 5 10 liralık pcbler gibi değil bahsettiğin devre problemleri ya da tanımama sorunları olsun. Klavye önerirken bilgin yok ise önerme hocam ağır konuşmuş gibi olacağım biraz kusura bakma ama işin aslı bu.

Kızak olarak kullanırım karda kaymaya. Harici kullanmam.
hocam şu tarz yorumlar hiç bişey katmaz. yani kızak olarak karda kayarım ne oluyor burda düzgünce soru soruyoruz. beğenmediğin şeyleri olumsuz durumlarını yaz bizde ona göre almayalım. kızak olarak kullanırmış

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
hocam şu tarz yorumlar hiç bişey katmaz. yani kızak olarak karda kayarım ne oluyor burda düzgünce soru soruyoruz. beğenmediğin şeyleri olumsuz durumlarını yaz bizde ona göre almayalım. kızak olarak kullanırmış
Parçaları pahalı switchleri ortalamanın bir tık üstü sayılabilecek düzeyde. Çok saçma bir profile sahip olduğu için keycaplerinden birine bir şey olsa ne asus yolluyor ne de parayla alabiliyorsun en ucuz keycap seti yurtdışından 1700 2000 TL'ye geliyor. Kasa kalitesi iyi sayılmaz pcbsi ortalama. Oldu mu?

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Birol Olcaytürkan
A tuşum bozuldu. Monster Pusat K3 Pro kullanıyordum. Daha önce bozulduğunda garantisi bitmesine rağmen gönderdiğimde yenisiyle değişim gerçekleştirdiler. Yine göndereceğim fakat yedek bir tane de almak istiyorum o dönene kadar. FPS oyunlarında mağdur etmeyecek bir klavye önerirsiniz sevinirim. Bütçe olarak piyasayı bilmiyorum. Ortalama 1K civarı uygunsa olur. "bu fiyatlarda güzel bulamazsın" ya da "bütçeyi yükselt şunu al" derseniz esnek bir bütçem var. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Hocam bu forumda çok fazla IQ sorunu olan 11-12 yaş ortalaması olan kişi var o yüzden yorumları dikkatle ele al. Dünyada arıza yapmayacak hiçbir marka yok ve yurtiçi garanti önemli diyorum başka da bir şey söylemeyeceğim. Umarım pişman olmayacağın bir seçim yaparsın. İyi akşamlar..

emir1625

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Emir
Cherry mx alınmaz diyen arkadaşı ciddiye almaya gerek yok, istediğiniz özellikler doğrultusunda en iyisi summoner olacaktır. Üstüne 1700 fiyat mı kötü (?) 1 sene önce 1100 civarlarındaydı. aradaki ekonomi farkına göre iyidir. fason klavye öneriyor arkadaş.

Bu en basit örnek fakat bu bile senin önerdiğinden 1000 kat daha iyi Switchleri daha güzel, ekranı var, kablosuz ve daha birçok özelliği ile xpg summoner'ı tokatlıyor cahil cahil konuşma https://www.amazon.com.tr/Kablosuz-Tri-Mode-Aydınlatmalı-Değiştirme-Anahtar-Yeşil/dp/B0CHLZB2W2/ref=mp_s_a_1_1?dib=eyJ2IjoiMSJ9.ZYnqakMce6_RapoXXSAg8AgxmXB27KNP0zxVCJhlOL63EPjDrQghlWp27HKxYeDLjUJMfKwJWCKUtwyWnJfgaQ.xX1hQbS2YMW2mlOPY9F3oXUUWRmA8xypG8YLH2-MHxw&dib_tag=se&keywords=rk86&qid=1705003983&sr=8-1

1300 TL olan dareu Ek75 bile 1000 kat iyi (şuan stokta olmayabilir fakat o bile daha güzel sen yine Chery Mx switchlerin en iyi switch olduğuna falan inanmaya devam)
Be kafir oğlan, switchleri bile belli olmayan, markasız fason üretim mi alalım, cherry switchler üst düzey kaliteli switchlerdir.

Son düzenleme:

Mustafa_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
989
İsim
Mustafa
Olaylar baya tartışmaya dönmüş. Sakin olun. Önce bu ürünü deneyeceğim. Kaç sene götürür deneyeceğim. https://en.akkogear.com/product/dracula-castle-5075b-plus-mechanical-keyboard/
Daha sonra duruma göre https://www.amazon.com.tr/dp/B0CHLZ...n_dp_S0N0S58MQZ3TFAN7MX8H&language=tr-TR&th=1 Bu klavye hoş duruyor bu ya da xpg summoner deneyeceğim. Zaten yeni pc toplayacağım için 2 klavyeye ihtiyacım var. Şimdi birini 6-7 ay sonra diğerini alacağım. Hem de birebir deneyimle hangisi daha iyi karar vermiş olurum. Hatta bir oylama açayım ilk hangisini alayım diye. Ayrıca bu switch değiştirme işi de beni baya tavladı. xpg de öyle bir olay yok sanırım.

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
Cherry mx alınmaz diyen arkadaşı ciddiye almaya gerek yok, istediğiniz özellikler doğrultusunda en iyisi summoner olacaktır. Üstüne 1700 fiyat mı kötü (?) 1 sene önce 1100 civarlarındaydı. aradaki ekonomi farkına göre iyidir. fason klavye öneriyor arkadaş.

Be kafir oğlan, switchleri bile belli olmayan, markasız fason üretim mi alalım, cherry switchler üst düzey kaliteli switchlerdir.
Yay sesli switch'leri bana savunma😂

Mustafa_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
989
İsim
Mustafa
Şeyyy g512
Evet çıkıyor typ ce klavyeye bağlanan type a her kasada var yani uyumlu link doğru switch değiştirmek aynı tuş değiştirmek gibi kutunun içinden çıkan aparat ile sök yeni switchi keycaps takar gibi tak
Hocam yanına yedek switch de mi sipariş etsem. Her türlü yatırım oluyor dolar her gün arttığı için.

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,073
İsim
Selim
Hocam yanına yedek switch de mi sipariş etsem. Her türlü yatırım oluyor dolar her gün arttığı için.
Gerek yok kullanmadigin illa tuş vardır onu söker diğeri yerine takarsın. Üstüne boydan boya bir şey dokmezsen bir şey olmaz. Ki dökünce yedek switch de kurtarmaz da neyse :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
907,055
Üyeler
140,755
Son üye
gnine
Top Bottom