Neler Yeni

Kol ve bacaktaki yağlarları nasıl yok ederim ve hayatım hakkında yazı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Baran Akpınar
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım
Öncelikle merhaba herkese bu yazacağım yazıyı güzel bir şekilde okursanız ve yanıtlarsanız sevirim.

2020 Haziran ayından başlıyorum 15 yaşında 144 kilo 1.80 boylu biriydim yağ tulumuna dönmüştüm ve farkında değildim. Bir gün babamla tartıştık bana artık uyanmam gerektiğini söyledi. Kızdıktan birkaç hafta sonra marketimiz var oraya koşu bandı aldı spor yapayım diye. Bende söz verdim ve spora başladım. Birazcık yemeğime dikkat ettim ve spor yaptım. 2 ila 3 ay içinde 123 kiloyu gördüm en fazla orada biraz duraksama yaşadım ve artık sıkılmıştım. 9 ay sporu bıraktım ve 132 kiloya kadar geri geldim. Hızlı kilo alan biriyim bu arada. Bu arada 16 yaşında 1.85 boy 132 kilo biri oldum ve yüzüm birazcık yine kilo aldı. Okul başladı bir kıza tutuldum ve kendiminde kilo vermem gerektiğini biliyorum 9 aylık ara yeter artık deyip okulun ilk günü yeniden başladım. Şu an bunu Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan gece yazıyorum. Lisemizde sabahçı öğlenci var. 11. sınıfım ve bizi öğlenci yapmışlar okula 13:30 da giriyorum. Bende aldığım kararla saat 10:00 da kalkıyorum 1 saat yürüyüş yapıyorum eve geliyorum 12:30 gibi okula gidiyorum. Günüm hareketsiz geçmiyor sayılır. 5 gün bunu uyguladım ve 4 kilo verdim 5 günde. Fakat sormak istediğim başka bir şey var. Kol altındaki, bacağın sola doğru yani bacak arasına doğru olan taraftaki ya da direk bacak yağlarını ve kalçamı nasıl eritebilirim sizce. Vücüdum o kadar kilolu gözükmüyor Allah'dan birazcık boyum var(1.85). Sadece sıkıntım benim genellikle vücüdun alt tarafı yani popo ve bacaklarım genetikten ya da başka bir şeyden ötürü yağlı. Nasıl çözebileceğim hakkında bir fikriniz var mı? Şimdiden mesaj atan herkese teşekkür ediyorum son bir kez şu anki durumumu yazayım iyi geceler.

1.85 boy.
126.5 kilo.

asdkle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,444
İsim
asdk
Spor yaptıkça fazlalıklar gider zaten ama sarkma olacağı için sporu bırakmamalısın. Diyetisyene de görünmelisin.

emiirfb

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,299
İsim
Emirhan İnan
Diyet,
spora yazıl.

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Baran Akpınar
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Spor yaptıkça fazlalıklar gider zaten ama sarkma olacağı için sporu bırakmamalısın.
ya benim yapmak istediğim şey aslında 105 110 kiloya kadar düşmek daha sonrasında fitness ile body yapmak istiyorum zaten yapılı bir vücüda sahibim sadece bacaklarımdan rahatsızım fitness a gidersem de bacak çalışmayı düşünmüyorum daha çok büyümesin diye.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diyet,
spora yazıl.
şuanlık spor bence gayet yeterli günlük 1 saat yürüyüş dediğim gibi 5 günde 4 kilo vs verdim bunu 1 1.5 ay yapıcam ve 105 kilo hedefim var. Daha sonra fitness başlamayı düşünüyorum.

emiirfb

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,299
İsim
Emirhan İnan
ya benim yapmak istediğim şey aslında 105 110 kiloya kadar düşmek daha sonrasında fitness ile body yapmak istiyorum zaten yapılı bir vücüda sahibim sadece bacaklarımdan rahatsızım fitness a gidersem de bacak çalışmayı düşünmüyorum daha çok büyümesin diye.

şuanlık spor bence gayet yeterli günlük 1 saat yürüyüş dediğim gibi 5 günde 4 kilo vs verdim bunu 1 1.5 ay yapıcam ve 105 kilo hedefim var. Daha sonra fitness başlamayı düşünüyorum.
Tamam spora yazılınca daha hızlı düşersin onu demeye çalışıyoruz. Hem yağların eriyecek, hem kasların çıkacak.

asdkle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,444
İsim
asdk
Bacağının büyümesi ne alaka anlayamadım. Yağlar gitmeden kasların anlamı olmaz. Daha fazla büyümesin diye düşünmek yerine normal bir hale getirmeyi düşünmelisin. Ayrıca diyetisyene gitmelisin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Baran Akpınar
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tamam spora yazılınca daha hızlı düşersin onu demeye çalışıyoruz. Hem yağların eriyecek, hem kasların çıkacak.
şuan spor yapıcak zamanım pek yok yani şöyle sana bahsedeyim saat 12:30 da okula gidiyorum 9 da eve geliyorum.

Bacağının büyümesi ne alaka anlayamadım. Yağlar gitmeden kasların anlamı olmaz. Daha fazla büyümesin diye düşünmek yerine normal bir hale getirmeyi düşünmelisin. Ayrıca diyetisyene gitmelisin.
bacak kası çalışınca bacak daha fazla büyür vs diye duymuştum diğer forumları da okudum ordada öyle diyorlardı sadece yürüyüş yapmam gerektiğini söylüyorlar. En iyi eritme yolu buymuş.

asdkle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,444
İsim
asdk
bacak kası çalışınca bacak daha fazla büyür vs diye duymuştum diğer forumları da okudum ordada öyle diyorlardı sadece yürüyüş yapmam gerektiğini söylüyorlar. En iyi eritme yolu buymuş.
Şu an bacağın kaslı olamaz. Göbek erimeden karın kasları olmayacağı gibi düşün. Bisiklet sürmek de oldukça faydalı bir egzersiz kilo verme döneminde. Yürüyüş ile beraber haftanın günlerine dağıtarak yapmanızı tavsiye ederim.

emiirfb

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,299
İsim
Emirhan İnan
şuan spor yapıcak zamanım pek yok yani şöyle sana bahsedeyim saat 12:30 da okula gidiyorum 9 da eve geliyorum.

iyi-bir-bacak-kasi-yapma.jpg
bundan bahsediyorsan yağlar eridikçe kaslar meydana çıkar e haliyle::D

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Baran Akpınar
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım
Alıntıyı görüntülebundan bahsediyorsan yağlar eridikçe kaslar meydana çıkar e haliyle::D
sadece diğer forumdaki arkadaşların söylediğini yazdım şuan spora gidicek vaktim olmadığından yürüyüş yapıyorum orta tempoda hem kendime iyi geliyor hava hemde yavaş yavaş kilo veriyorum ama tabikide biraz kilo verdikten sonra ve okulların durumuna da bağlı olarak spora başlayacağım .

emiirfb

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,299
İsim
Emirhan İnan
sadece diğer forumdaki arkadaşların söylediğini yazdım şuan spora gidicek vaktim olmadığından yürüyüş yapıyorum orta tempoda hem kendime iyi geliyor hava hemde yavaş yavaş kilo veriyorum ama tabikide biraz kilo verdikten sonra ve okulların durumuna da bağlı olarak spora başlayacağım .
En iyisi. Kendine güvenin olsun gerisi gelir zaten merak etme.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,020
Üyeler
146,610
Son üye
Mncs35
Top Bottom