Neler Yeni

Konsol Savaşları Bitti Kazanan PlayStation "Xbox 3. Parti Yayıncı Oluyor"

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Xbox Konsolları neden alınmaz bunu size maddeler şeklinde sıralayacağım

1. PS Plus kütüphanesinde Game Pass'den daha çok ve daha kaliteli oyunlar var.
PS+ Extra = 509 PS5/PS4 oyun var Xbox Game Pass de = 368 Xbox Series/Xbox One oyunu var.
burada PS1 PS2 PSP ve PS3 oyunları sayılmadı aynı şekilde Xbox tarafında Xbox 360 ve Xbox Original oyunları sayılmadı yani sistem olarak PS Plus'ta daha güncel ve daha fazla oyun var kaliteyi katmıyorum bile.

Forum da bu konumda PS Plus'a her ay gelen oyunları paylaşıyorum buradan bakabilirsiniz.

2.Xbox Series X performans olarak PS5 in her oyunda gerisinde oyunlar FPS olarak PS5 de sabit 60 verirken Xbox Series X de vermiyor hem dünyanın en güçlü konsolu diye lanse ediliyor hem de bunu yapamıyor ama benim gibi konsol piyasasında uzun süredir olan kişiler Xbox ın doğru bir sözü olmadığını da bilir bu firmayı insanlar Game Pass'den dolayı kullanıcı dostu falan biliyorlar ama bu firma en çok kullanıcı dolandıran firma nerdeyse 2013 ten beri çıkardıkları ürünler hakkında adamların söylediği bir cümle doğru değil hep fiyasko.
FuQ4yWtagAAQ3iz

https://twitter.com/NextGenPlayer/status/1629881840101146627

3.Xbox Series X çıkalı neredeyse 2.5 yıl olacak ve Halo ve Forza dan başka hala 1 tane özel oyunu yok özel oyunu olmayan bir konsolun da almak için sebebiniz olmamalı aynı şeyleri hatta daha iyisini bir PC de yapabilirsiniz zaten.
FuQur1BX0BA9B_d

4.Adamlar en son Redfall diye özel oyun çıkardı oyun rezalet bir şey dalga konusu oldu basında ve oyuncular arasında.
Şu oyuna bakar mısınız koskoca Arkane Studios ne hallere düşmüş utanç verici satın aldığı firmaları da batırıyor böyle bir şirket Xbox ve bu oyun Xbox Series X de 30 FPS çalışıyor 60 FPS de bile çalıştıramamışlar bu rezalet grafikli oyunu sonradan ekleyecekler cidden rezil bir şey.
Ftha_GgXgAEY_XH

FvGJisYWcAEhqRa

FvEm_tUWIAEYPcT

Bu da PS5 in son çıkan özel oyunu Horizon Forbidden West: Burning Shores PS5'e özel geliştirilen DLC'si
CGI gibi grafiklerde 4K 60 FPS sabit akıyor.
FvB_HXbX0AAIRdK

FvB_HzDXoAAw5GS

FvB_IP2XoAISUUC

FvB_IsGWAAQaxQD

5.Çoğunuz Xbox'ı alırken Activision anlaşması ve Call of Duty Game Pass'e gelecek diye aldınız ama anlaşma iptal oldu.

Bu yazdıklarımdan sonra tercih sizin ben sadece kullanıcıları bilinçlendiriyorum ama düzgün şekilde düşünen bir insanın da bu zamanda Xbox alacağını kesinlikle düşünmüyorum almak için sebep yok çünkü.

Yeni Haber!!!!
Arkadaşlar Xbox beyaz bayrağı çekti konsol pazarından çekiliyor. Phil Spencer , Xbox'ın PlayStation veya Nintendo'yu yakalayıp geride bırakabileceği bir senaryo olmadığını, bu nedenle GamePass ve Bulut Hizmetleri olan kendi işlerini yapmak zorunda kaldıklarını söylüyor. Konsol Savaşı resmen sona erdi. Ayrıca Nintendo ve Sony'nin yaptığı kalitede oyunları asla yapamayacaklarını da belirtiyor.

İşte benin bu konuyu açmamdaki en büyük sebep sizin de bu kullanıcı gibi pişman olmamanız içindi zaten ben konuyu açtığımda böyle bir haber de yoktu umarım artık bu konsolu alıp da paranızı çöpe atmazsınız.
screenshot-png.527303
Kısaca özetleyecek biri var mı?
(bir arkadaş konuyu hortlatmış)

Jacket

80+ Silver
özetle ps5 fanbot :D
Sen nasıl sıkıntılı bir Xbot'sın işin yok mu senin mültimilyoner şirketin yaptığı hataları savunuyorsun adamların yaptığı Xbox Series X|S konsolları sıkıntılı oyunlarda rezalet performans veriyorlar hiç bir oyunu yok ve senin gibi Xbot Xbox'ın çok güzel olduğunu söylüyor gerçeklik algında mı sıkıntı var senin anlamıyorum insanların sizin gibi neyin ne olduğunu göremeyecek kadar düşük IQ'lü falan mı zannediyorsunuz çoğunluk PS5'i tercih ediyor bunun sebebi PS5'in Xbox dan çok daha iyi olması PS5'de özel oyunlar var 3. parti oyunların performansı çok daha iyi Xbox Series X den ve PS Plus Deluxe üyelik ile 700 den fazla kaliteli oyun kütüphanesine ve nerdeyse Sony'nin bu zamana kadar yaptığı tüm özel oyunları da kütüphane var + her ay verdiği oyunlar da cabası önerdiğin Series X i almak için hiç bir sebep yok konsolun sıfır fiyatı 20K larda ikinci el piyasa da PS4 PRO ile aynı fiyata satılıyor bu konsolu insanlar almadığı için esnaf da fiyatı düşüyor elinden çıkarmaya çalışıyor ve Türkiye gibi ekonomisi yerlerde olan bir ülkede gün geçtikçe daha da dibe batan bir konsolu almasını istiyorsun insanların zarara girmesi hoşuna mı gidiyor senin ve son olarak bu konu bir rehber tartışma konusu değil senin ile uğraşamam sen git Xbot'luğuna başka yerlerde devam et.
fe9.jpg

Son düzenleme:

Ayet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Ayetullah Taylan
Sen nasıl sıkıntılı bir Xbot'sın işin yok mu senin mültimilyoner şirketin yaptığı hataları savunuyorsun adamların yaptığı Xbox Series X|S konsolları sıkıntılı oyunlarda rezalet performans veriyorlar hiç bir oyunu yok ve senin gibi Xbot Xbox'ın çok güzel olduğunu söylüyor gerçeklik algında mı sıkıntı var senin anlamıyorum insanların sizin gibi neyin ne olduğunu göremeyecek kadar düşük IQ'lü falan mı zannediyorsunuz çoğunluk PS5'i tercih ediyor bunun sebebi PS5'in Xbox dan çok daha iyi olması PS5'de özel oyunlar var 3. parti oyunların performansı çok daha iyi Xbox Series X den ve PS Plus Deluxe üyelik ile binlerce kaliteli oyun kütüphanesine ve nerdeyse Sony'nin bu zamana kadar yaptığı tüm özel oyunları da kütüphane var + her ay verdiği oyunlar da cabası önerdiğin Series X i almak için hiç bir sebep yok konsolun sıfır fiyatı 20K larda ikinci el piyasa da PS4 PRO ile aynı fiyata satılıyor bu konsolu insanlar almadığı için esnaf da fiyatı düşüyor elinden çıkarmaya çalışıyor ve Türkiye gibi ekonomisi yerlerde olan bir ülkede gün geçtikçe daha da dibe batan bir konsolu almasını istiyorsun insanların zarara girmesi hoşuna mı gidiyor senin ve son olarak bu konu bir rehber tartışma konusu değil senin ile uğraşamam sen git Xbot'luğuna başka yerlerde devam et.
fe9.jpg
şu yazdıklarını okuyacak 1 adam bile bulamazssın. Sadece konu başlığı altındaki yazını okudum keşke okumasaydım sanki ps tarafından satın alınmış biri gibi konuşuyorsun dostum. Seni kimse ciddiye almaz.

Jacket

80+ Silver
şu yazdıklarını okuyacak 1 adam bile bulamazssın. Sadece konu başlığı altındaki yazını okudum keşke okumasaydım sanki ps tarafından satın alınmış biri gibi konuşuyorsun dostum. Seni kimse ciddiye almaz.
Bak kardeşim konuyu okuyan binlerce kişi var sen de o at gözlüklerini çıkarıp okusan konunun bir tarafı yüceltmek değil bu konsolların hangisini alırsanız nasıl bir deneyim yaşayacağınızdan bahsediyorum olumlu ve işine yarayan çok kişi de var kısaca kendine göre konuşuyorsun.

Son düzenleme:

donanimci98

80+ Bronze
okumuyoruz zaten :D kendi kendine takılıyor. ben zaten exclusive oyunları oynadım ps4 te. niye 5 alayım ki şu an. konsol övmüyoruz da bu çocuk bunu anlayamadı :D 3 yıl gamepass e 500 küsür lira verdim 6 ay önce. gayet de memnunum.

Jacket

80+ Silver
okumuyoruz zaten :D kendi kendine takılıyor. ben zaten exclusive oyunları oynadım ps4 te. niye 5 alayım ki şu an. konsol övmüyoruz da bu çocuk bunu anlayamadı :D 3 yıl gamepass e 500 küsür lira verdim 6 ay önce. gayet de memnunum.
TM sen mutlu mesut işine bak işte ne bu Xbox aşkı foruma bu konu için girdin kimse den destek almayınca kendi kendine çalıp oynuyorsun Xbox almak şu an mantıksız kısaca.

Ayet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Ayetullah Taylan
Bak kardeşim konuyu okuyan binlerce kişi var sen de o at gözlüklerini çıkarıp okusan konunun bir tarafı yüceltmek değil bu konsolları alırsanız nasıl bir deneyim yaşayacağınızdan bahsediyorum olumlu ve işine yarayan çok kişi de var kısaca kendine göre konuşuyorsun.
konuyu okudular diyelim. Yarısı boş, hani satın alım iptal olmuştu? Noldu geliyor işte hepsi gamepasse, neymiş efendim xbox yenilgiyi kabul etmiş? Daha geçen ps ağlamıyormuydu call of duty giderse biz biteriz diye. Seninle asla tartışmaya giremem vatanı böyle savunamazssın çünkü.
at gözlüğüymüş hah, satın alınmış adam seni.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ha işte bendede ps4 var spıderman,horizon hariç neredeyse bütün exc oynadım ama bu kadar fan boyluk olmazki.

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Mehmet
Kağıt üzerinde güçlü olabilir evet ama PS5 SSD işlemci ve yazılım mimarisi olarak daha güçlü PS5 1200 serisi ile 6nm işlemciye geçti Xbox hala 7nm kullanıyor ve 6nm işlemciye geçeceğini de düşünmüyorum zaten ellerindeki hali hazırda konsolları bile satmıyorlar satışları %30 düştü PS5 ise 38 milyonu geçti stok sorunu düzeldikten sonra hatta rekor kırdı bu zamana kadar çıkan hiç bir konsol yılın ilk çeyreğinde PS5 kadar satış başarısına ulaşamamış.
Xbox Series s oldukça f/p bu arada

donanimci98

80+ Bronze
konuyu okudular diyelim. Yarısı boş, hani satın alım iptal olmuştu? Noldu geliyor işte hepsi gamepasse, neymiş efendim xbox yenilgiyi kabul etmiş? Daha geçen ps ağlamıyormuydu call of duty giderse biz biteriz diye. Seninle asla tartışmaya giremem vatanı böyle savunamazssın çünkü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ha işte bendede ps4 var spıderman horizon hariç neredeyse bütün exc oynadım ama bu kadar fan boyluk olmazki.
5 almak için harbiden sebep yok şu an. nesil sonuna doğru last of us 3 falan gelir o zaman alırım. xbox güzel cihaz. aynı save ile pc konsol arasında gezmek güzel oluyor. gamepass ultimate pc konsol ikisinde de çalışıyor. fifa ya falan para vermemiş oluyorum işte.

Jacket

80+ Silver
PS gitti kabul etmedi mi Xbox ile anlaşmadılar mı geçen CMA İngiltere Rekabet Kurumu VE FTC ABD Federal Ticaret Komisyonu kabul etmiyor anlaşmayı ve süre ekime kadar uzadı al sana kaynak.

Xbox yenilgi kabul etti evet konsollarının hiç satmadığını da kabul etti Xbox CEO su Phil Spencer sizin kadar savunmuyor adam çıktı açıklama yaptı asla Sony PlayStation'u geçemeyiz hiç bir zaman özel oyun anlamında PS kalitesinde oyun yapamayacaklarını söyledi siz daha neyin Xbotculuğunu yapıyorsunuz anlamıyorum bulut servisine yatırım yapacaklar artık ana hedefleri Game Pass küçük kalitede oyunlar ile doldurmak daha çok satmaya çalışmak kısaca özet bu siz kabul etmek istemiyorsunuz gerçekleri.

Son düzenleme:
Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,852
Üyeler
150,775
Son üye
oguzz1564