Neler Yeni

Konu kapandı

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Aslında buraya bunları buraya yazmam saçma ve bunları anlatmayı eziklik olarak görüyorum ama başka çarem yok 16 yaşındayım 2 buçuk yıldır babamın yanında çalışıyorum okul okumuyorum babam dönmemi istemedi, tüm sosyal hayatım okuldaydı enerjik komik çocuktum işe başladıktan sonra sosyal hayatım sıfırlandı, bazen benle yasıt müşteriler geliyor dükkana aileleri onlara okadar narin ve sevgi dolu davranıyor ki kanıma işliyor çünkü ben hiç sevgi görmüyorum Nefret içinde büyüyorum zaten sevgisiz ve ilgisiz büyüdüm annem bana hamile iken beni öldürmeye çalışmış zaten olabilir 18 yaşındaymış sağlıklı düşünmemiş olabilir neyse çocukluğuma inmemeye calısıcam, birgün iş çıkışı eve gidiyoruz arabayla başım ağrıyor nazikçe dedim kı baba sesini kısar mısın sadece bunu dedim kufurler etti annenin hatrına bakıyorum sana s#git intihar ette kurtulalım gibi laflar söyledi durduk yere daha nicelerine yaptı arkadaşım yok ailem yok hergun Nefret içindeyim ben yarı uyanık halliyle annem odaya girdi yatıyorum akşamdan odama getirdiğim tabaklar var onlar ıcın soylenıp inşallah ölürsün inşallah dedi ağzımı bile açmadım beni uyuyo biliyordu psıkologa gittim 2. Seansta psikiyatıra yönlendirdi ilaç kullanmaktan yana degılım sosyal medyada görüyorum yaşıtlarım konserlere gidiyor eğleniyor sokaktan geçerken görüyorum güle eğlene sohbet ediyorlar ama ben işten eve evden işe aslında yazıcak daha çok şeyim var ama nekadar yazsam boş kimin umrunda
Biraz daha devam et psikoloğa psikiyatriste. Sen reşit bile değilsin aslında onlar müdahale etmeli ihbar etmeli anne babanı

pıtır

80+
Okumayı bırakmaman lazımdı açık liseden liseyi bitirip 1 sene yks çalışıp o şehirden uzaklaşmanı öneriyorum açık lisede hızlı bitiyor zaten.Peki okumak istediğini sölediğinde ne tepki veriyorlar? Sorun sende değilki onlarda onların psikiyatriste gitmesi gerekiyor. Dediğimi yapıp kendi hayatını kurarsan bir daha onlarla görüşmezsin ve bu düşünceden kurtulursun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biraz daha devam et psikoloğa psikiyatriste. Sen reşit bile değilsin aslında onlar müdahale etmeli ihbar etmeli anne babanı
Kendisi nie devam ediyor çocukta hiç bir şey yok sorun ailesinde onların gitmesi gerek.

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Okumayı bırakmaman lazımdı açık liseden liseyi bitirip 1 sene yks çalışıp o şehirden uzaklaşmanı öneriyorum açık lisede hızlı bitiyor zaten.Peki okumak istediğini sölediğinde ne tepki veriyorlar? Sorun sende değilki onlarda onların psikiyatriste gitmesi gerekiyor. Dediğimi yapıp kendi hayatını kurarsan bir daha onlarla görüşmezsin ve bu düşünceden kurtulursun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendisi nie devam ediyor çocukta hiç bir şey yok sorun ailesinde onların gitmesi gerek.
Kendisi devam etsin ilaçlarla daha az acı çeker en azından. Bu çocuk o ailenin elinden alınmalı

Gamezin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mustafa
1 Dişini sık yaşının 18 olmasını bekle
2 Kendinden vazgeçip karşındakileri mutlu etme
3 Kendine değer ve kesinlikle olumsuz yönlerini evdekilere belli etme
4 böyle yapıp şaşırt onları güçlü ve kararlı olduğunu sana kimsenin gram zarar veremediğini göster.
5 Herkese hakettiği değeri ver azda değil çokta değil tam hakettiğini ver
6 yaşın artık yetişkinliğe erdi yasal olarak adım atabilmen için bir konuda 18 e kadar dayan
7 Hangi şehirde yaşıyorsun sosyal durumu ancak kendin yapabilirsin kendine

pıtır

80+
Aslında buraya bunları buraya yazmam saçma ve bunları anlatmayı eziklik olarak görüyorum ama başka çarem yok 16 yaşındayım 2 buçuk yıldır babamın yanında çalışıyorum okul okumuyorum babam dönmemi istemedi, tüm sosyal hayatım okuldaydı enerjik komik çocuktum işe başladıktan sonra sosyal hayatım sıfırlandı, bazen benle yasıt müşteriler geliyor dükkana aileleri onlara okadar narin ve sevgi dolu davranıyor ki kanıma işliyor çünkü ben hiç sevgi görmüyorum Nefret içinde büyüyorum zaten sevgisiz ve ilgisiz büyüdüm annem bana hamile iken beni öldürmeye çalışmış zaten olabilir 18 yaşındaymış sağlıklı düşünmemiş olabilir neyse çocukluğuma inmemeye calısıcam, birgün iş çıkışı eve gidiyoruz arabayla başım ağrıyor nazikçe dedim kı baba sesini kısar mısın sadece bunu dedim kufurler etti annenin hatrına bakıyorum sana s#git intihar ette kurtulalım gibi laflar söyledi durduk yere daha nicelerine yaptı arkadaşım yok ailem yok hergun Nefret içindeyim ben yarı uyanık halliyle annem odaya girdi yatıyorum akşamdan odama getirdiğim tabaklar var onlar ıcın soylenıp inşallah ölürsün inşallah dedi ağzımı bile açmadım beni uyuyo biliyordu psıkologa gittim 2. Seansta psikiyatıra yönlendirdi ilaç kullanmaktan yana degılım sosyal medyada görüyorum yaşıtlarım konserlere gidiyor eğleniyor sokaktan geçerken görüyorum güle eğlene sohbet ediyorlar ama ben işten eve evden işe aslında yazıcak daha çok şeyim var ama nekadar yazsam boş kimin umrunda
İşi bırakıp okumak istediğini söyle çalışmak istemediğini söyle ve zaten liseyi okumak zorundasın okumadıysan suçtur.Onu da söylersin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Talha Açıkgöz
Uygunsuz davranış
La olm bu ne bekle 18 ini çek git evden doğum günü fln kutluyolarmı (basit olarak ne bilim pasta fln) iyi yaşamışsın 16 yıl herkes anne baba olmamalı cidden zaten 18 yaşında hamile kalan birinden ne beklersin emin ol sen dünyaya onların istemeleri ile gelmemişsindir herkes birbirine verirse olcağı bu işte

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,692
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Dostum her türlü destek olurum, geçmiş olsun. DM'den yürüyebilirsin.

La olm bu ne bekle 18 ini çek git evden doğum günü fln kutluyolarmı (basit olarak ne bilim pasta fln) iyi yaşamışsın 16 yıl herkes anne baba olmamalı cidden zaten 18 yaşında hamile kalan birinden ne beklersin emin ol sen dünyaya onların istemeleri ile gelmemişsindir herkes birbirine verirse olcağı bu işte
Biraz kırıcı ve kaba bir dil değil mi dostum? Tamam sinirlendin de, fevri davranıp hakaret etme insanlara. Haklıyken haksız konuma geçersin.

Suleiman Hetfield

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Süleyman Güzey
İlgilendiği Kategoriler
Havacılık, Uzay, Müzik, Sinema, Kitap, Masaüstü Bilgisayar ve Parçaları, Bilgisayar Oyunları, Yazılım,
Yanlış anlamayın da öğrenciyi okuldan almak yasadışı değil mi?

Etobaba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
845
İsim
Ertuğrul
Uygunsuz Dil & Küfürlü Paylaşım
18 i doldurana kadar bekle sonra evi terket asgari ücret bir yerde işe gir keyfine bak sktiret aile maile

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,893
İsim
Mehmet
Selam dostum, öncelikle umarım hayata tutunacak bir yol bulursun. Bu anlattıklarının ne kadar moral kırıcı olduğunu asla senin kadar iyi bilemem, keşke bunları hiç yaşamasan ama maalesef ailemizi seçemiyoruz. Sana bir çıkış yolu lazım ve genellikle zaten intiharı bir çıkış yolu ile karıştırıyoruz ancak intihar çözüm değil, kimse veya kimsenin bu tarz iğrenç söylemleri senin canında kıymetli değil. Bu zor bir şey ancak ayrı bir çıkış yolu araman lazım, okula dönmek için uğraşabilirsin, zaten yanılmıyorsam lise eğitimi zorunlu. Bir okula gitmen kesinlikle senin yararına olur. Yakındaki bir okula gidip okul müdürü veya rehberlikçisi ile görüşmeyi deneyebilirsin. Belki başka bir akraban varsa sana kol kanat olabilir, bu bir amca bir teyze vs olabilir. Eğer böyle birisi varsa onlar ile iletişime geçip durumunu anlatabilirsin. Belki bir arkadaşının yanına geçip bir şekilde çalışmaya devam edebilirdin ancak pek arkadaşın kalmamış maalesef. Demem o ki kolay değil, bol bol değil ancak başka yollar olabilir. Bu yollardan birisini bulmaya çalış. Unutma 16 yaşındaki kimse bunları tek kaldıramaz, o yüzden konuşmayı eziklik olarak görme sakın. Vaktini buldukça konuş ve dinle, her gecenin bir sabahı var bir anlık hatalı yargı ile kendi canına kıyma lütfen. Sağlıcakla kal.

Vatan.Delisi

80+ Bronze
18 Yaşına kadar sabret sonra bazı fabrikalar var kendi tesisleri olan işçilerin kalabileceği örnek kanca aş Kocaeli oralara gidersin onların yanında kalmaktan iyidir mutlaka okuman gerek

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom