Neler Yeni

Öneri Korsan Oyun Zararlı Mıdır ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Alperen Altındaş
Bir arkadaşım var ve sürekli korsan oyun indirip oynuyor ve benim bildiğim kadarıyla da korsan oyunlar bilgisayara zararlı ve buna karşın zararı yok diyip duruyor korsan oyun zararlı mıdır ?

metehan44

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
mede
Zararlı olması dışında KUL HAKKIDIR ayrıca kesinlikle zararlıdır virüs riski almaktasın. Tavsiye etmiyoruz.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,718
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Hayrına cracklamıyorlar :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Metehan Beyaz
Instagram
MetehanByz
Hepsi zararlı olmayabiliyor fakat bazı crackerlar cracklere virüs koyup hem sistemlere sızabiliyor hem de kendi sistemin üzerinden bitcoin mining yaparak sistemini yoruyor.

Rondhuis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berke Özyılmaz
Optimizasyon sorunu yaşayabilirsin, içerisinden virüs çıkabilir, oyun açılmayabilir... Her şey olabilir ama nereden indirdiğine bağlı. Popüler Torrent sitelerinden, Seed/Leech oranını dikkate alarak indirme yapılırsa sıkıntı çıkmaz.

HaQ26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kemal İlke
Rama zarar veriyor ve staten'in dediği gibi KUL HAKKI en basit örnek GTA 5 e 1 mr dolar harcandı sdn bedavaya alıyon

JustTie

80+
Korsan oyun ve yazılım indirmek, normalde suç olarak kabul edilir ancak günümüzde dünya genelinde korsan oyun ve yazılım indiren milyarlarca kullanıcı var. Bu sebeple milyarlarca kişiyle başa çıkamayacaklarından dolayı, günümüzde korsan oyun veya yazılım indirmek, suç sayılamaz. Ancak korsan paylaşımı yapmak, günümüzde riskli olabilir. Kullanmakta sakınca yoktur.

Ayrıca maddi sorunların olduğu bir ülkedeyiz. Dolarında artmasıyla beraber, oyun ve yazılım fiyatları çok yükseldi. Maddi imkansızlıktan dolayı korsan kullanmakta hiç sakınca yoktur.

dissti1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Baturalp Ayan
Dostum ben 10 senedir torrent kullanıyorum doğru kaynaklardan indirdiğin sürece virüs kapmazsın.PC'yi yavaşlatma kısmında ise PC'nin özelliklerine bağlı üst seviye bir bilgisayarın varsa yavaşlamayı en az hissedersin ama düşük-orta seviye sistemlerde daha fazla hissedilir indirdiğin dosyanın boyutuna da bağlı tabii.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Abdulkadir Memiş
Bir arkadaşım var ve sürekli korsan oyun indirip oynuyor ve benim bildiğim kadarıyla da korsan oyunlar bilgisayara zararlı ve buna karşın zararı yok diyip duruyor korsan oyun zararlı mıdır ?
Dostum sakın kullanma uzun vadede anlıyorsun zararını bende öyle düşünüyordum indirip oynuyordum bir kaç ay sonra bilgisayarım yavaşladı kastı ve sistemim gayet iyiydi sonra pc yi taradığımda trojan virüsü buldum ve antivirüs programları silemedi format atmak zorunda kaldım ayrıca bitcoin mining yapabiliyorlar tehlikeli tavsiyem oyunları Steam veya origin gibi platformlarda yada kendi platformlarından indirmen

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
918,936
Üyeler
142,491
Son üye
AzimliTobi
Top Bottom