Neler Yeni

KREDİ KARTI ASGARİ ÖDEME TUTARI

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Mehmet Emin Uzun
1000016956.jpg
Arkadaşlar ben şimdi asgari tutarı ödemiştim ama bildirim geldi borcu ödemeniz için son gün diye bu 2 bin tlyi ödemesem bir şey olurmu daha geçen günlerde asgari tutarı ödedim.

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,410
İsim
Deniz Bey
903,41 TL mi ödemiştiniz ?

lilpeace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Barış
Ödemediğin her tutar için günlük akdi faiz uygulanır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Mehmet Emin Uzun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

lilpeace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Barış
Asgari ödeme, kartına herhangi bir kısıtlama getirilmemesi için ödemen gereken tutardır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asgari ödeme ne oluyor

Birdi şuan bu 2bin tllik tutarı ödemesem çok faiz koyarmı
kullandığın bankanın akdi faiz oranlarına bakıp hesaplayabilirsin tahminim %5 civarlarındadır.

yabuctas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yakup
Asgari tutarı ödemişsin sorun yok. Ödemediğin gün başına kartına faiz uygulanıyor biliyorsundur zaten. Orada gözüken seni korkutmasın bişey olmuyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Mehmet Emin Uzun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Asgari tutarı ödemişsin sorun yok. Ödemediğin gün başına kartına faiz uygulanıyor biliyorsundur zaten. Orada gözüken seni korkutmasın bişey olmuyor.
Hergün 2000 tl üzerinden yüzde 5 faiz uygularsa hergün 100 tl faiz koymuşmu oluyor eğer öyle ise sıkıntı

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,410
İsim
Deniz Bey
Kredi kartının asgari ödeme tutarını ödediğinizde, kalan bakiyeye faiz uygulanır. Bu faiz genellikle günlük olarak hesaplanır, ancak aylık olarak faturanıza yansıtılır. İşleyişi şu şekildedir:

1. Günlük Faiz Hesaplama: Kalan bakiye üzerinden her gün faiz hesaplanır. Faiz oranı, yıllık faiz oranının 365'e bölünmesiyle bulunur.
  2. Aylık Faiz Yansıtma: Bir ay boyunca biriken günlük faiz tutarları, o ayın sonunda kredi kartı ekstrenize eklenir.
Örneğin, eğer yıllık faiz oranı %20 ise, günlük faiz oranı yaklaşık %0.0548 olur (20 / 365). Kalan bakiyeniz üzerinden her gün bu oranla faiz hesaplanır ve bir ayın sonunda toplam faiz tutarı ekstrenize yansıtılır. Bu nedenle, asgari ödeme yapıldığında bile, kalan borcunuzun üzerine her gün faiz eklenir ve bu faiz, ödemelerinizi geciktirdikçe birikmeye devam eder.

dostum 2kyı ödersen geri kalan bir sonraki hesap kesimine kalır

asgari ödemeni hiç tavsiye etmem faiz işletir borca onun olayı bildiğim kadarıyla kredi puanım düşmesin vs diye yine de faiz işliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Mehmet Emin Uzun
dostum 2kyı ödersen geri kalan bir sonraki hesap kesimine kalır

asgari ödemeni hiç tavsiye etmem faiz işletir borca onun olayı bildiğim kadarıyla kredi puanım düşmesin vs diye yine de faiz işliyor
Tamam yarın bi şekil ödeyim bari

Top Bottom